inwestcje

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim
Wizytacja Kanoniczna w Ostrowie Lubelskim
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

1280x540W związku z realizacją Projektu Doradztwa Energetycznego, w dniu 21 października 2019 r. w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim odbyło się spotkanie informacyjne organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego dotyczące programów priorytetowych:Mój Prąd, „Agroenergia oraz „Czyste Powietrzew ramach, których można uzyskać dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii oraz zwiększenia efektywności energetycznej budynków.

Spotkanie było skierowane do mieszkańców, właścicieli domów jednorodzinnych oraz osób prowadzących działalność rolniczą i miało charakter poglądowy na temat założeń poszczególnych programów oraz sposobu aplikowania o środki dla zainteresowanych osób.

Bezpośredni kontakt z doradcami energetycznymi, realizującymi Projekt Doradztwa Energetycznego:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych
Oddział Odnawialnych Źródeł Energii
tel. 81 537-16-16 oraz 81 537-16-17
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lubelskie.pl/doradztwo-energetyczne/

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Ulotka Mój Prąd.pdf)Ulotka Mój Prąd.pdf 721 kB11

DSC 3407
Sztandar od wieków był dla Polaków symbolem najwyższych wartości. Czczono go, szanowano, traktowano niemal jak relikwię, a w potrzebie oddawano za niego życie. Tak też jest i dzisiaj, także w szkole. Sztandar ma za zadanie reprezentować i jednoczyć naszą małą społeczność. To symbol zbiorowości szkolnej, nośnik historii i tradycji.

Taka refleksja towarzyszyła podniosłej uroczystości prezentacji i poświęcenia nowego sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim, która odbyła się 3 października 2019 roku. Był to dla nas dzień wyjątkowy. Poprzedziły go długie przygotowania, gdyż wszyscy mieliśmy świadomość, że właśnie my - tu i teraz - tworzymy historię. Po wielu latach dłonie naszych prawnuków będą przekładać pożółkłe karty kronik, które my dziś zapisujemy.

Już od rana wszyscy byliśmy podekscytowani. Po zajęciach z wychowawcami uczniowie zgromadzili się na holu, by otrzymać pamiątkowe gadżety – długopisy z logo szkoły. Słodką niespodzianką był olbrzymi tort podzielony pomiędzy wszystkich obecnych. W dobrych nastrojach wyruszyliśmy do kościoła parafialnego, gdzie o godzinie 10.00 miała się odbyć pierwsza część uroczystości – msza święta, podczas której JE ksiądz biskup Kazimierz Gurda dokonał poświęcenia sztandaru. Powaga i podniosła atmosfera towarzyszyły temu niecodziennemu wydarzeniu.

Po mszy świętej orszak zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców - na czele z pocztami sztandarowymi - wyruszył do budynku szkoły. Przemarsz odbywał się przy wtórze gitary i pieśni religijnych, w pięknej jesiennej aurze. Nawet siąpiący od rana deszcz przestał nas niepokoić. I jak tu nie wierzyć w opiekę Patrona..?

Czytaj więcej: Piękny dzień w historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim

DSC 0902
Mszą Świętą w Kościele Parafialnym, rozpoczęły się obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Rozkopaczewie oraz przekazania sztandaru szkoły. Uroczystości z udziałem ks. bp. Kazimierza Gurdy odbyły się 16 października.

W środę (16 października) Społeczność Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie obchodziła niezwykle ważne święto jakim jest jubileusz 50- lecia szkoły. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele parafialnym pw. Najświętszej Teresy od dzieciątka Jezus w Rozkopaczewie. Słowo Boże wygłosił ksiądz biskup Kazimierz Gurda a następnie poświęcił sztandar tamtejszej szkoły, który został przekazany z rąk Rady Rodziców Pani Annie Czubackiej Dyrektorowi placówki. Kolejnym punktem obchodów była część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej. Na zakończenie uroczystości, została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica z popiersiem Świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Jubileusz 50-lecia SP w Rozkopaczewie

autobus
W związku z uruchomieniem usług transportowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu lubartowskiego informujemy, że na terenie naszej gminy uruchomione zostały dodatkowe kursy autobusowe na linii komunikacyjnej:

  • Lubartów -Wólka Stara Kijańska II – Ostrów Lubelski
    (odjazd z Lubartowa o godz. 04: 45 i 15:50)
  • Ostrów Lubelski - Wólka Stara Kijańska II – Lubartów
    (odjazd z Ostrowa Lubelskiego o godz. 05: 50 i 16:55)

 

W załączeniu treści zatwierdzonych rozkładów jazdy.

 

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (rozkład SIWEK_Lubartów - Ostrów Lubelski.pdf)zatwierdzony rozkład jazdy 1 1003 kB74
Pobierz plik (rozkład SIWEK_Ostrów Lubelski_Lubartów.pdf)zatwierdzony rozkład jazdy 2  1006 kB58

Msza święta, poświęcenie sztandaru szkoły, wizyta w Urzędzie Miejskim oraz ślubowanie klasy pierwszej… tak wyglądała wizytacja kanoniczna w Ostrowie Lubelskim. W uroczystości udział wziął biskup ks. Kazimierz Gurda.

      W czwartek (3 października), mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęły się uroczystości związane z poświęceniem sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim oraz ślubowaniem klasy pierwszej. Po uroczystej mszy św., Biskup zagościł w Urzędzie Miejskim, gdzie miał okazję spotkać się z włodarzami miasta oraz pracownikami urzędu. Podczas spotkania Bp. Kazimierz Gurda dziękował za bardzo miłe przyjęcie oraz za służbę dla społeczności miasta i gminy. Okazał również wdzięczność za podjęcie przez Radę Miasta uchwały w obronie moralności dzieci uczących się w szkołach gminnych. Na zakończenie swojej wizyty dokonał pamiątkowego wpisu w kronice. Następnie w sali gimnastycznej, rozpoczęła się część artystyczna podczas, której Rodzice w podniosły sposób przekazali sztandar na ręce szkoły. Nie zabrakło także występów dzieci i młodzieży szkolnej. Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie klasy pierwszej a na zakończenie odsłonięta została pamiątkowa tablica.

     Składamy serdeczne gratulację na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim. Patron Szkoły to zobowiązanie, zaś Sztandar symbol tradycji, honoru i umiłowania Ojczyzny. Życzymy całej społeczności szkolnej wytrwałości i satysfakcji z codziennej pracy w duchu patriotycznym oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 

Odsłonięcie Pomnika Sybiraków w Starym Uścimowie, 80 rocznica bitwy pod Jabłoniem oraz V Jarmark Pszczelarski w Parczewie. Podczas uroczystości 29 września, gminę Ostrów Lubelski reprezentowali Burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

 

Uroczystą Mszą św. w intencji Sybiraków – Żołnierzy AK i innych mieszkańców gminy Uścimów – więźniów łagrów sowieckich i ich rodzin, rozpoczęły się niedzielne uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Sybiraków w Starym Uścimowie. Po powitaniu przybyłych gości, Kombatantów, rodzin zesłanych oraz zgromadzonej społeczności lokalnej, przedstawiony został rys historyczny walki zesłania i pobytu w niewoli. Następnie, po uroczystym odsłonięciu i poświęceniu pomnika nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów. Symboliczną wiązankę, złożył także Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk. Część artystyczną urozmaicił koncert patriotyczny Chóru Męskiego „Pojezierze” przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Ostrowie Lubelskim.

W tym samym czasie Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Sobich reprezentował naszą gminę podczas uroczystości związanych z 80 rocznicą Bitwy pod Jabłoniem 60 dywizji WP SGO „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga z agresorem sowieckim. Po mszy św., miało miejsce uroczyste złożenie kwiatów na mogile poległych Kleeberczyków a także przemarsz pod pomnik żołnierzy poległych w Bitwie pod Jabłoniem.

Podczas V Jarmarku Pszczelarskiego, którego organizatorami są Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” oraz Pszczelarze ziemi parczewskiej, nie zabrakło degustacji produktów pszczelich oraz regionalnych wyrobów. Niezwykłą atrakcją, była prezentacja żywych pszczół w przeszklonym ulu, możliwość zrobienia zdjęcia w stroju pszczelarza czy też warsztaty wykonywania modeli pszczół. Nie zabrakło również prezentacji sprzętu pszczelarskiego a dla Pań- zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem produktów pszczelich. Dodatkową atrakcja były występy artystyczne oraz pokaz wirowania miodu. W imprezie udział wziął Józef Gruszczyk Burmistrz Ostrowa Lubelskiego.

 

 

Małgorzata Sobczyńska

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi