Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

“Wspieraj Seniora”
Spis rolny przeprowadzany będzie na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmie zasięgiem równocześnie cały kraj.
INWESTYCJE

Wydarzenia w roku 2020

   Przekazanie Ognia Niepodległości, msza święta w intencji Ojczyzny, symboliczne złożenie wiązanek - tak obchodziliśmy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości w Ostrowie Lubelskim.

  22
W środę 11 listopada, przekazaniem Ognia Niepodległości przywiezionym z Kostiuchnówki rozpoczęły się gminne obchody 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Ostrowie Lubelskim. Na ręce Burmistrza Józefa Gruszczyka ogień przekazali przedstawiciele Środowiska
27 WDP AK Jacek Zapasa oraz Marcin Skrzypek. W kościele parafialnym, odprawiona została uroczysta msza święta sprawowana przez ks. proboszcza Stanisława Kluskę, modliliśmy się w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje władz gminnych oraz przedstawiciele PIS i PSL złożyli symboliczne wiązanki pod Krzyżem Milenijnym oraz Pomnikiem Obrońców wiary, bohaterów walk o wolną i suwerenną Ojczyznę znajdującym się na Skwerze św. Krzyża w Parku Miejskim.

    Dziś ze względu na pandemię nie mogliśmy jako wspólnota gminy Ostrów Lubelski licznie uczestniczyć w uroczystości. A jednak pamiętamy o tym, że możemy jednoczyć się poprzez modlitwę za Ojczyznę, a także wywieszając flagę narodową.

Galeria zdjęć...

 

 

 

swieto niepodleglosci

Szanowni Państwo,

         11 listopada to wyjątkowa data w polskim kalendarzu – Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten powinien mieć dla wszystkich Polaków szczególne znaczenie. W tym roku z uwagi na stan epidemii uroczystości rocznicowe ograniczone zostały do mszy świętej w intencji Ojczyzny. Obecna sytuacja w kraju nie pozwala na organizację uroczystości w formie jak dotychczas. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Ostrów Lubelski do uczczenia Święta Niepodległości przez wywieszenie flagi narodowej na swojej posesji.

        Z góry dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy odpowiedzą na ten apel i włączą się w uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

 

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

 

Gmina skorzystała z możliwości odbioru darmowych chryzantem od producentów, którzy nie sprzedali ich w okresie od 31 października do 2 listopada br. i złożyli wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do Ostrowa Lubelskiego  trafiło 230 szt.  kwiatów.  Chryzantemy przyozdobiły miejsca pamięci ważne dla naszej małej ojczyzny. Kwiaty złożyliśmy pod Krzyżem Milenijnym, w Parku Miejskim, pod pomnikiem Obrońców wiary, bohaterów walk o wolną i suwerenną Ojczyznę, pod XVII wieczną kapliczką na Skwerze św. Krzyża, przy pomniku upamiętniającym pobyt i walkę 27 WDP AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie nad Bobrówką przy Gościńcu Parczewskim oraz w innych miejscach. Kwiaty trafiły do kościołów w Ostrowie Lubelskim i Rozkopaczewie oraz na cmentarze, na  groby poległych żołnierzy, ofiar pacyfikacji wsi Jamy oraz na groby zapomniane, którymi już nikt się nie opiekuje.

Pozostałe kwiaty wystawione zostały w Parku Miejskim. Mieszkańcy naszej gminy mogą je dobierać i zagospodarować we własnym zakresie.

 

 

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii, Biblioteka w Ostrowie Lubelskim oraz filie w Kolechowicach i Rozkopaczewie będą zamknięte dla użytkowników
od 9 listopada do 29 listopada 2020 r.

Zaprasza czytelników 6 listopada 2020 r.  do wypożyczenia większej ilości książek.


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego z bibliotekami.

 

DSC02507 1024x768

 

pomocprawnaW dniach 12 i 26 listopada dyżury prawników celem udzielania porad prawnych dla mieszkańców będą odbywały się zdalnie w godzinach 9 - 14 w formie telefonicznej pod numerem telefonu: 81 524 11 98 oraz mailowej za pośrednictwem maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi