logo

unnamed

raport 2019

inwestcje

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Informacja
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, informujemy że wnioski na dopłaty obszarowe będą wypełniane w terminie do 15 czerwca 2020 r. od poniedziałku do piątku w godz.9.00 - 15.30 w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim (nowa sala prób) po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr tel. 81 8520003 wew. 30. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, używanie maseczki i rękawiczek
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

Wydarzenia w roku 2020

8 stycznia 2020 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu zorganizowano coroczne spotkanie opłatkowe z udziałem Jego Ekscelencja Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, Wicemarszałka Senatu Marii Koc, Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła oraz Kierownika Delegatury MUW w Siedlcach Anny Kaszuby. Po powitaniu gości, uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu prof. dr. hab. Przemysława Czarnka Posła na Sejm RP. W trakcie spotkania można było wspomóc Hospicjum Proroka Eliasza z Podlasia.

Ksiądz Biskup podziękował za przybycie i przekazał zgromadzonym gościom życzenia noworoczne. Zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia oraz przystąpili do wspólnego kolędowania razem z Zespołem Śpiewaczym „Chwilo Trwaj” z Garwolina.

 

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmiały w ubiegłą niedziele na deskach ostrowskiego Centrum Kultury. „Pastorałka od serca do ucha”, „Noel”, „Świeć gwiazdeczko” to tylko niektóre pastorałki wykonane przez solistów podczas koncertu.

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia w niedzielę 12.01.2020r. w ostrowskim Centrum Kultury odbyły się „Spotkania z Kolędą”. Podczas koncertu wystąpili uczniowie szkół podstawowych z Rozkopaczewa a także Ostrowa. Chór Parafialny, podopieczni Domu Pomocy Społecznej, wychowankowie Centrum Kultury a także Orkiestra Dęta OSP.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Opiekunom, nauczycielom, instruktorom, rodzicom a także Wam drodzy soliści. Celem naszego koncertu jest podtrzymywanie tradycji muzykowania i śpiewania kolęd, dlatego 29 lat temu „Spotkania z Kolędą” wpisały się już na stałe do kalendarza ostrowskich koncertów.

05 grudnia 2019 r. złożony został wniosek na Budowę i modernizację instalacji energooszczędnego oświetlenia ulicznego w Gminie Ostrów Lubelski” do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubelskiego w ramach Działania 5.5. Promocja niskoemisyjności RPO WL na lata 2014-2020. Zakres wniosku obejmuje dokończenie budowy wydzielonego oświetlenia ulicznego przy ulicach Nowy Świat, Poniatowskiego i na osiedlu Gościniec w ilości 25 opraw, oraz wymianę na 463 energooszczędne punkty świetlne.

  3 stycznia 2020 roku mijają 73 lata od śmierci legendarnego dowódcy oddziału partyzanckiego Obwodu WiN Włodawa, por. Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia”. Zmarł on w wyniku ran odniesionych podczas ataku na grupę ochronno – propagandową KBW stacjonującą w Siemieniu.

  Spotkanie historyczno-patriotycznego odbyło się 3 stycznia 2020 roku w Siemieniu. Powitaniem przybyłych gości oraz modlitwą, rozpoczęły się uroczystości związane z 73 rocznicą śmierci por. Leona Taraszkiewicza ps. „Jastrząb”. Następnie złożono symboliczne wiązanki oraz zapalono znicze przy pomniku pamięci por. Taraszkiewicza. Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali konferencyjnej UG Siemień. Udział w spotkaniu wzięli weterani, którym było dane znać osobiście "Jastrzębia", przedstawiciele władz samorządowych oraz społeczność lokalna.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi