logo

unnamed

inwestcje

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2020

FB IMG 1583765026309

 

 W niedzielę (8 marca) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się wojewódzki konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, w którym wzięło udział ponad 150 KGW w tym z Kaznowa i Kolechowic. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: szarlotka, potrawa z wykorzystaniem lubelskiego jabłka oraz wyrób rękodzielniczy. Miło nam poinformować, że nasze gminne Koła Gospodyń Wiejskich zakwalifikowały się do półfinału. W kategorii na najpiękniejsze wyroby rękodzielnicze „Rękodzieło – Piękno tradycji we współczesnym świecie” KGW z Kaznowa zdobyło I miejsce , zaś KGW z Kolechowic miejsce II. W kategorii na potrawy z wykorzystaniem lubelskich jabłek II miejsce zdobyły członkinie KGW w Kolechowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

DSC 0663Potyczki KGW, tort i kwiaty, konkursy, loteria fantowa, pokaz tańca to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Piąty raz wspólnie świętowaliśmy Gminny Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych. W sobotę (7 marca) przepełnione optymizmem i chęcią do wspólnej zabawy Panie, przybyły na kolejną już, bo piątą imprezę dedykowaną wszystkim Kobietom z terenu naszej gminy. Program imprezy został przygotowany specjalnie dla płci pięknej. Gminne święto otworzył występ Chóru Męskiego „Pojezierze” przygotowany przez Ewę Kuszewską. Następnie przedstawiony został program imprezy oraz wszystkie atrakcje przygotowane specjalnie dla Kobiet. Każda z przybyłych Pań, otrzymała od włodarza i przewodniczącego Rady Miejskiej symbolicznego goździka a tort wykonany przez Jolantę Flis był rozkoszą dla podniebienia.

Na scenie zaprezentowała się Marta Kiedrowicz z formacją Slavica Dance, która w niezwykły sposób zaprezentowała i zachęciła Kobiety do atrakcyjnej formy ćwiczeń. CHÓRTOWNIA pod batutą Mateusza Obroślaka, Chór Męski „Pojezierze” oraz Łukasz Jemioła dostarczyli nam muzycznej dawki emocji. Podczas imprezy odbył się konkurs na najlepszy Sernik o puchar Burmistrza Ostrowa Lubelskiego, w którym rywalizowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Jury składające się z chórzystów “Pojezierza” podjęło jednogłośny werdykt. W konkursie na najsmaczniejszy sernik puchar przyznano KGW z Ostrowa Lubelskiego. Nie zabrakło także licznych konkursów i świetnej zabawy. W gminnych potyczkach Kół Gospodyń WIejskich na podium stanęły KGW z Kaznowa zajmując 1 miejsce, KGW z Kolechowic Kolonii 2 miejsce oraz KGW z Ostrowa Lubelskiego miejsce 3. Dochód z loterii fantowej w całości został przekazany na rzecz Moniki i Mileny Koziej – Dwie siostry. Miliony komórek. To co dobre i przyjemne, szybko się kończy… Powoli szykujemy się na kolejny Gminny Dzień Kobiet, mając nadzieję na równie udaną i fajną imprezę.

Składamy serdeczne podziękowania Jolancie Flis, która kolejny raz rozpieszcza nasze podniebienie przepysznymi wypiekami- dziękujemy za chęci i poświęcenie czasu. Serdeczne podziękowania składamy również na ręce Jakuba Zbiciaka „Pogotowie muzyczne” za profesjonalną obsługę techniczną, animacje i zabawy dla przybyłych Pań oraz poprowadzenie całej imprezy. Dziękujemy także wszystkim wystawcom i Kołom Gospodyń Wiejskim, którzy zechcieli wesprzeć nas swoją obecnością:

- Bernardzie Bisiakowskiej

Czytaj więcej: Gminny Dzień Kobiet   

Msza Święta w Kaplicy Mauzoleum w Jamach, złożenie wieńców – tak w skrócie obchodziliśmy 76 rocznicę Pacyfikacji Wsi Jamy, haniebną zbrodnię popełnioną wiele lat temu, przez niemieckich oprawców na mieszkańcach wsi.

DSC 0991Tegoroczne obchody 76 rocznicy Pacyfikacji Wsi Jamy rozpoczęły się na Cmentarzu Parafialnym w Ostrowie Lubelskim. Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Sobichem oraz Sekretarzem Sylwią Szczepańską i zastępcą Andrzejem Bunią złożyli wiązanki i zapalili znicze przy pomniku stu pięćdziesięciu dwóch osób bestialsko zamordowanych podczas pacyfikacji. Następnie w Kaplicy Mauzoleum w Jamach, której fundatorem są mieszkańcy Wsi Jamy a inicjatorem budowy Kazimierz Wolski, została odprawiona Msza Święta w intencji poległych ofiar w wydarzeniach z 8 marca 1944 roku, którą sprawował ks. Michał Ludewicz. Wśród przybyłych gości nie zabrakło Senatora RP Stanisława Gogacza, Posła na Sejm RP Marty Wcisło, Wojciecha Konrada reprezentującego Posła na Sejm RP Przemysława Czarnka, Waldemara Podsiadło reprezentującego Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę, Katarzyny Kędzierskiej reprezentującej Marszałka województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego a także Lucjana Mileszczyka Wicestarosty Powiatu Lubartowskiego.

W kolejnym punkcie, zgromadzeni udali się pod Krzyże upamiętniające ofiary pacyfikacji, by złożyć wiązanki i zapalić znicze.

Czytaj więcej: 76 rocznica Pacyfikacji Wsi Jamy

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi