inwestcje

raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom''
Serdecznie zapraszamy! Biletem wstępu jest datek pieniężny na leczenie Oliwki Rabczuk👉 SMAkOlisia-Walka z SMA
Z KLASYKĄ PRZE POLSKĘ
Serdecznie zapraszmy na koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę..." 7 grudnia, sala widowiskowa Centrum Kultury Wstęp wolny
Wizytacja Kanoniczna w Ostrowie Lubelskim
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

Bezpieczeństwo na terenie miasta i gminy, informacje na temat Krajowe Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, działań profilaktycznych oraz służby dzielnicowych i ich działań priorytetowych- tego dotyczyła debata społeczna. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele policji, władz samorządowych, instytucji pomocowych, dyrektorzy szkół, radni, sołtysi, oraz mieszkańcy gminy.

W środę 23 października 2019 r. w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim przy ul. Partyzantów 14 odbyła się debata społeczna pt. „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE. MOŻESZ MIEĆ NA NIE W WPŁYW”. Debatę otworzył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie nadkom. Norbert Romanek. W swoim wystąpieniu podkreślił istotę współpracy Policji ze społeczeństwem, dziękując również władzom gminy za wsparcie przy organizacji debaty. Podczas spotkania przybliżona została analiza stanu bezpieczeństwa gminy, ponadto policjanci omówili funkcjonowanie i skuteczność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Była też mowa o roli policjanta dzielnicowego oraz działalności profilaktycznej. Poruszane były m.in. zagadnienia dotyczące poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w miejscowości Kaznów i Jamy. Na zakończenie mieszkańcy mieli okazję wypełnić ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również oczekiwań wobec naszej służby.

 

 

1280x540W związku z realizacją Projektu Doradztwa Energetycznego, w dniu 21 października 2019 r. w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim odbyło się spotkanie informacyjne organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego dotyczące programów priorytetowych:Mój Prąd, „Agroenergia oraz „Czyste Powietrzew ramach, których można uzyskać dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii oraz zwiększenia efektywności energetycznej budynków.

Spotkanie było skierowane do mieszkańców, właścicieli domów jednorodzinnych oraz osób prowadzących działalność rolniczą i miało charakter poglądowy na temat założeń poszczególnych programów oraz sposobu aplikowania o środki dla zainteresowanych osób.

Bezpośredni kontakt z doradcami energetycznymi, realizującymi Projekt Doradztwa Energetycznego:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych
Oddział Odnawialnych Źródeł Energii
tel. 81 537-16-16 oraz 81 537-16-17
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lubelskie.pl/doradztwo-energetyczne/

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Ulotka Mój Prąd.pdf)Ulotka Mój Prąd.pdf 721 kB69

DSC 3407
Sztandar od wieków był dla Polaków symbolem najwyższych wartości. Czczono go, szanowano, traktowano niemal jak relikwię, a w potrzebie oddawano za niego życie. Tak też jest i dzisiaj, także w szkole. Sztandar ma za zadanie reprezentować i jednoczyć naszą małą społeczność. To symbol zbiorowości szkolnej, nośnik historii i tradycji.

Taka refleksja towarzyszyła podniosłej uroczystości prezentacji i poświęcenia nowego sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim, która odbyła się 3 października 2019 roku. Był to dla nas dzień wyjątkowy. Poprzedziły go długie przygotowania, gdyż wszyscy mieliśmy świadomość, że właśnie my - tu i teraz - tworzymy historię. Po wielu latach dłonie naszych prawnuków będą przekładać pożółkłe karty kronik, które my dziś zapisujemy.

Już od rana wszyscy byliśmy podekscytowani. Po zajęciach z wychowawcami uczniowie zgromadzili się na holu, by otrzymać pamiątkowe gadżety – długopisy z logo szkoły. Słodką niespodzianką był olbrzymi tort podzielony pomiędzy wszystkich obecnych. W dobrych nastrojach wyruszyliśmy do kościoła parafialnego, gdzie o godzinie 10.00 miała się odbyć pierwsza część uroczystości – msza święta, podczas której JE ksiądz biskup Kazimierz Gurda dokonał poświęcenia sztandaru. Powaga i podniosła atmosfera towarzyszyły temu niecodziennemu wydarzeniu.

Po mszy świętej orszak zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców - na czele z pocztami sztandarowymi - wyruszył do budynku szkoły. Przemarsz odbywał się przy wtórze gitary i pieśni religijnych, w pięknej jesiennej aurze. Nawet siąpiący od rana deszcz przestał nas niepokoić. I jak tu nie wierzyć w opiekę Patrona..?

Czytaj więcej: Piękny dzień w historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim

DSC 0902
Mszą Świętą w Kościele Parafialnym, rozpoczęły się obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Rozkopaczewie oraz przekazania sztandaru szkoły. Uroczystości z udziałem ks. bp. Kazimierza Gurdy odbyły się 16 października.

W środę (16 października) Społeczność Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie obchodziła niezwykle ważne święto jakim jest jubileusz 50- lecia szkoły. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele parafialnym pw. Najświętszej Teresy od dzieciątka Jezus w Rozkopaczewie. Słowo Boże wygłosił ksiądz biskup Kazimierz Gurda a następnie poświęcił sztandar tamtejszej szkoły, który został przekazany z rąk Rady Rodziców Pani Annie Czubackiej Dyrektorowi placówki. Kolejnym punktem obchodów była część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej. Na zakończenie uroczystości, została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica z popiersiem Świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Jubileusz 50-lecia SP w Rozkopaczewie

autobus
W związku z uruchomieniem usług transportowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu lubartowskiego informujemy, że na terenie naszej gminy uruchomione zostały dodatkowe kursy autobusowe na linii komunikacyjnej:

  • Lubartów -Wólka Stara Kijańska II – Ostrów Lubelski
    (odjazd z Lubartowa o godz. 04: 45 i 15:50)
  • Ostrów Lubelski - Wólka Stara Kijańska II – Lubartów
    (odjazd z Ostrowa Lubelskiego o godz. 05: 50 i 16:55)

 

W załączeniu treści zatwierdzonych rozkładów jazdy.

 

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (rozkład SIWEK_Lubartów - Ostrów Lubelski.pdf)zatwierdzony rozkład jazdy 1 1003 kB120
Pobierz plik (rozkład SIWEK_Ostrów Lubelski_Lubartów.pdf)zatwierdzony rozkład jazdy 2  1006 kB95

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi