inwestcje

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim
Wizytacja Kanoniczna w Ostrowie Lubelskim
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

     W ubiegłą niedzielę nie tylko w Uścimowie i Abramowie obchodzono święto plonów. Podczas Dożynek Gminnych w Sernikach gminę Ostrów Lubelski reprezentowała Sylwia Szczepańska Sekretarz gminy Ostrów Lubelski.

     Uroczystości w Sernikach rozpoczęły się dość nietypowo. Wspólnym odśpiewaniem hymnu uczczono 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po Mszy Świętej odprawionej w intencji rolników w kościele parafialnym w Sernikach, Starostowie, Gospodarze, delegacje gminne a także zaproszeni goście udali się na boisko sportowe gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wśród znamienitych gości znalazła się Ewa Zybała Starosta Lubartowski, Stanisław Gogacz Senator RP, Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski oraz wójtowie i sekretarze z sąsiednich gmin. Nie zabrakło konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, występów lokalnych zespołów, animacji a także stoisk gastronomicznych i sołeckich.

 

Małgorzata Sobczyńska

W ubiegłą niedzielę, 1 września odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne w sąsiedniej gminie Uścimów. Barwny korowód, wieńce dożynkowe oraz występy artystyczne- tak w skrócie wyglądała niedzielna impreza.

     Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w dożynkach gminno - parafialnych w Starym Uścimowie, które rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji rolników w Kościele Parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie dożynkowy korowód wraz z Kapelą Ludową „Lubartowiacy” przeszedł na Stadion, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia przez Wójta gminy Elizę Panasz - Smoleń.

    Podczas uroczystości, nagrodzeni zostali wyróżniający się rolnicy. Nie zabrakło także konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Podczas tegorocznego święta plonów, swój jubileusz z okazji 15 lecia istnienia obchodził Chór Męski Pojezierze, który swoimi występami uświetnia także ostrowskie uroczystości. Na scenie wystąpił między innymi Zespół Wokalny „Kaznowianki”, reprezentujący naszą gminę. Dodatkową atrakcją były stoiska degustacyjne z potrawami regionalnymi, przygotowane przez mieszkańców tamtejszej gminy.

 

 

Małgorzata Sobczyńska

    W sobotę (31 sierpnia) m.in. w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji 39. rocznicy Sierpnia 1980 roku. W wydarzeniu wziął udział Andrzej Bunia zastępca Burmistrza Ostrowa Lubelskiego.

    W sobotnie popołudnie, lubelscy uczestnicy obchodów Dnia Solidarności i Wolności spotkali się przy Pomniku Wdzięczności, który usytuowany jest przy Drodze Męczenników Majdanka. Nieco później w Archikatedrze lubelskiej modlili się za zmarłych i żyjących działaczy ruchu solidarnościowego. Jednym z ostatnich punktów programu było złożenie kwiatów przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wiązankę złożył również Andrzej Bunia zastępca Burmistrza Ostrowa Lubelskiego.

Małgorzata Sobczyńska

 

62293

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Rozpoczynając nowy rok szkolny 2019/2020 w imieniu władz samorządowych Gminy Ostrów Lubelski, pragnę złożyć wszystkim uczniom, nauczycielom i całej szkolnej społeczności, najserdeczniejsze życzenia. Mnóstwa twórczej energii zarówno w aktywności pedagogicznej, jak i uczniowskiej. Spokojnej i satysfakcjonującej pracy a także wytrwałości i wyrozumiałości. Niech nowy rok szkolny przyniesie same sukcesy naukowe i wychowawcze.

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

 

W czwartkowe przedpołudnie, Parafialna grupa rowerowa z Uścimowa odwiedziła Ostrów Lubelski. Trzydziestoosobowa brygada na czele z Wojewodą Lubelskim i proboszczem tamtejszej parafii Jerzym Grochowskim wybrała się na rajd rowerowy po naszej okolicy.

 Niezmiernie miło było nam gościć rowerzystów z sąsiedniej gminy, którzy wybrali się na rajd rowerowy. Trasa rozpoczęła się w Uścimowie. A po krótkiej przerwie i naładowaniu akumulatorów w Ostrowie rowerzyści wyruszyli do Jedlanki. W rajdzie udział wziął Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Eliza Panasz – Smoleń Wójt gminy Uścimów, młodzież, mieszkańcy oraz inicjator wydarzenia ks. Jerzy Grochowski.

W ostrowskim Parku Miejskim na grupę rowerzystów czekał gospodarz naszej gminy Józef Gruszczyk. Wraz z pracownikami urzędu witał turystów, częstując jeszcze ciepłymi wypiekami z naszej, ostrowskiej piekarni. Po krótkim odpoczynku, rowerzyści wyruszyli w dalszą drogę.

Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy, życząc bezpiecznej podróży do domu. Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas jeszcze nie raz!

 

Małgorzata Sobczyńska

 

W niedzielę 25 sierpnia br. odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne w gminie Ostrówek. W uroczystościach wziął udział Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk. Uroczystości rozpoczęła dziękczynna Msza Święta w Kościele Parafialnym w Ostrówku, którą sprawował ks. Henryk Zdybel proboszcz tamtejszej parafii. Nie co później, barwnym korowodem władze gminy, przedstawiciele władz samorządowych oraz społeczność lokalna, udały się na plac przy Szkole Podstawowej w Ostrówku, gdzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy.

Nie zabrakło wieńców dożynkowych, występów artystycznych, pokazów a także degustacji potraw lokalnych. Dodatkową atrakcję zapewniła grupa motocyklowa klubu motocyklowego Bear Riders z Kocka, która poraz kolejny wzięłą udział w gminnym święcie plonów.

 

Małgorzata Sobczyńska

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi