inwestcje

raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom''
Serdecznie zapraszamy! Biletem wstępu jest datek pieniężny na leczenie Oliwki Rabczuk👉 SMAkOlisia-Walka z SMA
Z KLASYKĄ PRZE POLSKĘ
Serdecznie zapraszmy na koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę..." 7 grudnia, sala widowiskowa Centrum Kultury Wstęp wolny
Wizytacja Kanoniczna w Ostrowie Lubelskim
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

Msza święta, poświęcenie sztandaru szkoły, wizyta w Urzędzie Miejskim oraz ślubowanie klasy pierwszej… tak wyglądała wizytacja kanoniczna w Ostrowie Lubelskim. W uroczystości udział wziął biskup ks. Kazimierz Gurda.

      W czwartek (3 października), mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęły się uroczystości związane z poświęceniem sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim oraz ślubowaniem klasy pierwszej. Po uroczystej mszy św., Biskup zagościł w Urzędzie Miejskim, gdzie miał okazję spotkać się z włodarzami miasta oraz pracownikami urzędu. Podczas spotkania Bp. Kazimierz Gurda dziękował za bardzo miłe przyjęcie oraz za służbę dla społeczności miasta i gminy. Okazał również wdzięczność za podjęcie przez Radę Miasta uchwały w obronie moralności dzieci uczących się w szkołach gminnych. Na zakończenie swojej wizyty dokonał pamiątkowego wpisu w kronice. Następnie w sali gimnastycznej, rozpoczęła się część artystyczna podczas, której Rodzice w podniosły sposób przekazali sztandar na ręce szkoły. Nie zabrakło także występów dzieci i młodzieży szkolnej. Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie klasy pierwszej a na zakończenie odsłonięta została pamiątkowa tablica.

     Składamy serdeczne gratulację na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim. Patron Szkoły to zobowiązanie, zaś Sztandar symbol tradycji, honoru i umiłowania Ojczyzny. Życzymy całej społeczności szkolnej wytrwałości i satysfakcji z codziennej pracy w duchu patriotycznym oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 

Odsłonięcie Pomnika Sybiraków w Starym Uścimowie, 80 rocznica bitwy pod Jabłoniem oraz V Jarmark Pszczelarski w Parczewie. Podczas uroczystości 29 września, gminę Ostrów Lubelski reprezentowali Burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

 

Uroczystą Mszą św. w intencji Sybiraków – Żołnierzy AK i innych mieszkańców gminy Uścimów – więźniów łagrów sowieckich i ich rodzin, rozpoczęły się niedzielne uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Sybiraków w Starym Uścimowie. Po powitaniu przybyłych gości, Kombatantów, rodzin zesłanych oraz zgromadzonej społeczności lokalnej, przedstawiony został rys historyczny walki zesłania i pobytu w niewoli. Następnie, po uroczystym odsłonięciu i poświęceniu pomnika nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów. Symboliczną wiązankę, złożył także Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk. Część artystyczną urozmaicił koncert patriotyczny Chóru Męskiego „Pojezierze” przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Ostrowie Lubelskim.

W tym samym czasie Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Sobich reprezentował naszą gminę podczas uroczystości związanych z 80 rocznicą Bitwy pod Jabłoniem 60 dywizji WP SGO „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga z agresorem sowieckim. Po mszy św., miało miejsce uroczyste złożenie kwiatów na mogile poległych Kleeberczyków a także przemarsz pod pomnik żołnierzy poległych w Bitwie pod Jabłoniem.

Podczas V Jarmarku Pszczelarskiego, którego organizatorami są Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” oraz Pszczelarze ziemi parczewskiej, nie zabrakło degustacji produktów pszczelich oraz regionalnych wyrobów. Niezwykłą atrakcją, była prezentacja żywych pszczół w przeszklonym ulu, możliwość zrobienia zdjęcia w stroju pszczelarza czy też warsztaty wykonywania modeli pszczół. Nie zabrakło również prezentacji sprzętu pszczelarskiego a dla Pań- zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem produktów pszczelich. Dodatkową atrakcja były występy artystyczne oraz pokaz wirowania miodu. W imprezie udział wziął Józef Gruszczyk Burmistrz Ostrowa Lubelskiego.

 

 

Małgorzata Sobczyńska

 

stopień: 2, prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z kierunków zachodnich. Maksimum prędkośći wiatru jest prognozowane na godziny wieczorne.
Ważne: Od: 2019-09-30 10:00 Do: 2019-10-01 02:00
synoptyk IMGW-PIB: Anna Woźniak
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

W związku z postanowieniem nr 110/2019 Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 23 września 2019 r. w sprawie zwołania pierwszych posiedzeń obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r. oraz postanowieniem nr 109/20.19 Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 23 września 2019 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r.

Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim informuję, że w dniu 2 października 2019 r.
o godz. 17.00
w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim, przy ul. Partyzantów 14. odbędą się pierwsze posiedzenia oraz szkolenie obwodowych komisji wyborczych. Na pierwszym posiedzeniu komisja wybiera ze swojego składu przewodniczącego komisji i jego zastępcę oraz ustala sposób wykonywania zadań, jakie wynikają z wytycznych.

Członkowie komisji mają obowiązek uczestniczenia w pracach komisji. Komisarz wyborczy odwołuje członka obwodowej komisji wyborczej w przypadku nieuczestniczenia w pracach komisji bez usprawiedliwienia lub podejmowania działań sprzecznych z prawem lub w przypadku niewykonywania lub nienależytego wykonywania obowiązków przez członka komisji (art. 184 § 2 Kodeksu wyborczego).

 

Urzędnik wyborczy
/-/ Anna Dados

Debata była częścią konferencji pod nazwą „Aktualizacja Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego - Lubelskie 2030” zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. W debacie, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i biznesu. Udział wziął również Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk.

 W poniedziałek (23 września) Burmistrz Ostrowa Lubelskiego wziął udział w konferencji otwierającej debatę publiczną nt. przyszłego kształtu Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego. Przedmiotem debaty były opracowane i przyjęte przez Zarząd Województwa Lubelskiego "Założenia aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (z perspektywą do 2030 roku)". W spotkaniu udział wzięli m.in. Jacek Sasin Wiceprezes Rady Ministrów, Artur Soboń Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Zbigniew Wojciechowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

W ubiegłą niedzielę odbyła się pierwsza konferencja pt. „Tradycja, zdrowa żywność, ochrona środowiska Kół Gospodyń Wiejskich”. Patronat honorowy objęli Beata Mazurek Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski. Impreza odbyła się 22 września w Poniatowej.

     Niedzielne wydarzenie rozpoczęła msza św. w Kościele Parafialnym pw. Ducha Świętego w Poniatowej. Następnie na placu przy ulicy Brzozowej rozpoczęła się pierwsza w województwie lubelskim konferencja Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło także występów artystycznych, konkursów oraz degustacji potraw regionalnych. Naszą gminę reprezentowało KGW Ostrów Lubelski, KGW Kolechowice Folwark oraz KGW Kaznów. Spośród 70 kół biorących udział w konferencji, w konkursie kulinarnym na „Najsmaczniejsze danie regionalne” na podium znalazły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kolechowic Folwarku. Biały ser krowi z czosnkiem niedźwiedzim na chlebie żytnim, posypanym ziarnkami kopru podbił serca smakoszy tym samym zdobywając 3 miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom niedzielnego wydarzenia i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko kulinarnych :)

 

Małgorzata Sobczyńska

 

 

     W czwartek (19 września) delegacja z Ostrowa Lubelskiego wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Radni, Sołtysi, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, kierownicy i pracownicy podległych jednostek, dzięki uprzejmości senatora RP Stanisława Gogacza mieli okazję poznać Sejm i Senat z bliska. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsca przede wszystkim oddającego klimat tamtego czasu, które w sposób szczególny odtwarza atmosferę powstańczej Warszawy. Pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Na zakończenie władze gminy Burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk razem z Sekretarzem, Zastępcą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej złożyli symboliczną wiązankę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 35. rocznicę śmierci.

 

Małgorzata Sobczyńska

 

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi