Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31

205031 thumb

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

LUDNOŚCI I MIESZKAŃ

W 2021 ROKU

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Ostrów Lubelski liderem inwestycji w województwie lubelskim
Informujemy, że 9 października 2021 r. Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2018-2020, w którym pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat na realizację zadań inwestycyjnych.
Gmina Ostrów Lubelski w grupie porównawczej 10 gmin miejsko-wiejskich w Polsce o zbliżonej liczbie ludności.
Jak wypadamy na tle innych gmin w kraju pod względem realizowanych dochodów i wydatków?
INWESTYCJE
Fotorelacja z akcji poboru krwi
CO DZIAŁO SIĘ W NASZEJ GMINIE W 2020 ROKU ?

Wydarzenia w roku 2021

Miło nam poinformować, że na Festiwalu pod nazwą „Polska od kuchni”, nasze Panie z KGW Kaznów urzekły zamojską publiczność nie tylko smakołykami ale również wdziękiem i urodą. I wyróżnienie, w konkursie „Miss Wdzięku” zdobyła mistrzyni rękodzieła, Monika Derecka z KGW w Kaznowie, z zawodu ratownik medyczny.

Brawo pani Moniko! Gratulujemy tak wielkiego sukcesu.

Również nasze sąsiadki KGW Podlasianki z Jedlanki zachwyciły jurorów Festiwalu, ich potrawa Karp Faszerowany Grzybami” zdobyła I miejsce. W Finale imprezy, który odbędzie się do na Stadionie Narodowym w Warszawie zaprezentuje się również Wiktoria Drabik, która w Zamościu zdobyła tytuł Miss Wdzięku Publiczności.

Jeszcze raz wszystkim Paniom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

1 sierpnia odbył się kolejny rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Ostrów Lubelski. Tym razem oprócz zachęcenia społeczności do aktywności fizycznej miał również na celu upamiętnienie i oddanie hołdu walczącym w Powstaniu Warszawskim.


233791024 524736402136688 6182737321333857913 nUczestnicy spotkali się w Parku Miejskim w Ostrowie Lubelskim gdzie od godziny 13:00 prowadzone były zapisy. Przed startem każdy z uczestników otrzymał pamiątkową czapkę.  Do wyboru były dwie trasy prowadzące przez teren lasów parczewskich, a ich zakończenie tradycyjnie nad rzeką Bobrówką. Po dotarciu na metę na uczestników czekał poczęstunek, wspólne biesiadowanie przy ognisku oraz kilka niespodzianek. Mimo, że impreza nie miała charakteru wyścigu trzy pierwsze osoby otrzymały skromne upominki. Ponadto nagrodzono najmłodszego i najstarszego uczestnika, a także najliczniejszą rodzinę biorącą udział w rajdzie. O godzinie 17:00 zawyła syrena upamiętniająca godzinę ,,W’’ a  przy  tablicy upamiętniającej szlak bojowy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej złożono hołd wszystkim żołnierzom biorącym udział w Powstaniu Warszawskim poprzez zapalenie ,,znicza pamięci’’.
Podziękowania należą się naszym sponsorom dzięki, którym nasz rajd z roku na kolejny rok zyskuje na atrakcyjności i zachęca coraz większą ilość mieszkańców do udziału w tego typu wydarzfotoeniu. Dziękujemy przedstawicielom Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” oraz Panu Józefowi Gruszczykowi Burmistrzowi Ostrowa Lubelskiego. Serdeczne podziękowania należą się również  przedstawicielom Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Parczew za udzielenie zgody na przejazd oraz wsparcie organizacyjne imprezy.    

Gratulujemy wszystkich uczestnikom i zapraszamy za rok!


                            Stowarzyszenie Mieszkańców
                                Gminy Ostrów Lubelski

 234238724 591787312003239 57266954439327705 n

W dniach 6-8 sierpnia Krystyna Hoduń z Rozkopaczewa razem z dziewczynkami czyli Zespołem “Młode Rozkopaczewianki” - a są to: 

Oliwia Florek, Weronika Smyk, Wiktoria Pachała, Oliwia Puchacz, Amelia Puchacz i Maja Zbiciak brały udział w Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Polskiego 55. „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. Wytypowani byliśmy przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

A nie moglibyśmy tam pojechać gdyby nie nasi sponsorzy:

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego - Józef Gruszczyk, 

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. 

Bank Spółdzielczy w Lubartowie

i Pan Grzegorz Malinowski z Rozkopaczewa. 

Wszystkim naszym sponsorom z całego serca DZIĘKUJEMY.

Wystąpiłyśmy na tym Festiwalu w dwóch kategoriach:

grupa śpiewacza dziecięca - czyli  „Młode Rozkopaczewianki” - które zdobyły wyróżnienie, wraz z nagrodą rzeczową

solistka - Krystyna Hoduń, która zdobyła II nagrodę

Czytaj więcej: Festiwal Folkloru Polskiego 55. „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej

29 lipca 2021 r. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed w imieniu Zarządu Województwa Lubelskiego podpisali pierwsze 40 umów z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego na 2021 rok. Wśród zawartych umów na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego znalazła się Gmina Ostrów Lubelski.

Na podstawie uchwały nr CCLII/4510/2021 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 13 kwietnia 2021 r. w sprawie podziału w 2021 roku środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej, udzielona została nam dotacja celowa w kwocie 65 000,00 zł na pokrycie części kosztów zadania: przebudowa ul. Króla Zygmunta w Ostrowie Lubelskim na odcinku 120 m. Przyznana kwota dotacji stanowi 53,08% kosztów kwalifikowalnych.

 

 

14697737126158

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Województwa Lubelskiego zostaną włączone syreny alarmowe. To forma symbolicznego hołdu złożonego bohaterkom i bohaterom zrywu z 1944 roku. Syreny alarmowe zostaną włączone o godzinie 17.00 w niedzielę 1 sierpnia. Nadawany będzie jednominutowy, ciągły sygnał dźwiękowy.

Zatrzymajmy się i chwilą ciszy uczcijmy pamięć warszawskich powstańców.

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:130

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 14:00 dnia 28.07.2021 do godz. 07:00 dnia 29.07.2021

Obszar: zlewnie Wieprza oraz Bugu po Krzyczew (lubelskie)

Przebieg: W obszarach wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (ostrzeżenie.pdf)OSTRZEŻENIE O BURZACH Z GRADEM 141 kB54

Czytaj więcej: OSTRZEŻENIE O BURZACH Z GRADEM

2 LBOT odznk pam 2017 V

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji dla Bezpieczeństwa „PRO PATRIA”, organizator Obozu Przysposobienia Obronnego na terenie Zespołu Szkół przy ulicy Unickiej 5 w Ostrowie Lubelskim, we współpracy z 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej organizuje dnia 25 lipca 2021 roku imprezę promocyjną skierowaną tak do uczestników obozu, jak i do mieszkańców rejonu Ostrowa Lubelskiego.

W ramach działań promocyjnych zaplanowany jest pokaz sprzętu wojskowego, między innymi: broni strzeleckiej (np. MSBS „GROT”, karabiny wyborowe), moździerze, sprzęt do obserwacji pola walki, pojazd terenowy …

Można będzie uzyskać informacje na temat misji WOT i zasad pełnienia służby w tej formacji. Planowane rozpoczęcie imprezy: godzina 11:00.

 

Serdecznie zapraszamy.

Komendant Obozu Przysposobienia Obronnego

kpr. pchor. Romuald Witamborski

sro lubelszczyzna

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi