inwestcje

raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom''
Serdecznie zapraszamy! Biletem wstępu jest datek pieniężny na leczenie Oliwki Rabczuk👉 SMAkOlisia-Walka z SMA
Z KLASYKĄ PRZE POLSKĘ
Serdecznie zapraszmy na koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę..." 7 grudnia, sala widowiskowa Centrum Kultury Wstęp wolny
Wizytacja Kanoniczna w Ostrowie Lubelskim
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

W niedzielę 25 sierpnia br. odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne w gminie Ostrówek. W uroczystościach wziął udział Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk. Uroczystości rozpoczęła dziękczynna Msza Święta w Kościele Parafialnym w Ostrówku, którą sprawował ks. Henryk Zdybel proboszcz tamtejszej parafii. Nie co później, barwnym korowodem władze gminy, przedstawiciele władz samorządowych oraz społeczność lokalna, udały się na plac przy Szkole Podstawowej w Ostrówku, gdzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy.

Nie zabrakło wieńców dożynkowych, występów artystycznych, pokazów a także degustacji potraw lokalnych. Dodatkową atrakcję zapewniła grupa motocyklowa klubu motocyklowego Bear Riders z Kocka, która poraz kolejny wzięłą udział w gminnym święcie plonów.

 

Małgorzata Sobczyńska

 

 

Tylko pod tym krzyżem, Tylko pod tym znakiem,

Polska będzie Polską, A Polak Polakiem...

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w uroczystościach poświęcenia krzyża powstańców styczniowych, które odbyły się 25 sierpnia br. w Lasach Parczewskich. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Koła Łowieckiego nr 2 „Leśnik” w Lublinie.

W sobotnie popołudnie w Lasach Parczewskich, odbyły się uroczystości związane z poświęceniem odbudowanego Krzyża Powstańców Styczniowych „Poległym Bohaterom za wolność i niepodległość Ojczyzny Członkowie Koła Nr 2 „Leśnik” w Lublinie”. W wydarzeniu udział wziął Stanisław Gogacz Senator RP, Robert Gmitruczuk Wicewojewoda Lubelski, Dariusz Stefaniuk Wicemarszałek województwa Lubelskiego, przedstawiciele władz samorządowych Eliza Panasz-Smoleń Wójt gminy Uścimów, Grażyna Lamczyk Wójt gminy Dębowa Kłoda, Paweł Kędracki Burmistrz Parczewa oraz Józef Gruszczyk Burmistrz Ostrowa Lubelskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli Lasów Państwowych, pocztów sztandarowych, członków zaprzyjaźnionych kół łowieckich oraz społeczności lokalnej. Dla uczczenia pamięci poległych, pod krzyżem zostały złożone wiązanki kwiatów. Uroczystości poświęcenia krzyża towarzyszył apel pamięci, salwa honorowa oraz zasadzenie dębu niepodległości.

 Małgorzata Sobczyńska

W piątek 23 sieprnia, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w zebraniu sołectwa Rudka Kijańska, które odbyło się w drugim terminie w OSP Rudka Kijańska. Podczas spotkania omówione zostały zgłoszone zadania do realizacji w ramach funduszu sołeckiego m.in.:

remont drogi- ułożenie nowej nawierzchni;

zakup namiotu reprezentacyjnego wsi Rudka Kijańska;

budowa chodnika.

Spośród trzech wyżej wymienionych zadań, zakceptowano jedno- remont drogi. Omówiono także sprawy dotyczące fotowoltaiki, kanalizacji oraz solarów słonecznych. W zebraniu wzięło udział 17 osób.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uprzejmie informuje, iż w związku ze zmianą ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku, producent rolny może składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego wnioski o zwrot podatku akcyzowego.

Limity, obowiązujące w 2019 roku, stanowić będą sumę:

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (klauzula akcyza 2.odt)klauzula RODO 89 kB97
Pobierz plik (oświadczenie akcyza.odt)oświadczenie akcyza 21 kB128
Pobierz plik (oświadczenie o użytkowaniu gruntów.odt)oświadczenie o użytkowaniu gruntów.odt 16 kB71
Pobierz plik (Wzór_wniosku_akcyza_2019.pdf)Wzór_wniosku_akcyza_2019.pdf 871 kB121

Czytaj więcej: Zwrot podatku akcyzowego od paliwa rolniczego w 2019 r.

Miło nam poinformować, że Pani Krystyna Hoduń zakwalifikowała się jako solistka wokalistka do V Turnieju Muzyków Prawdziwych, który rozegra się w dniach 5 - 8 września 2019 r w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.W wyniku nominacji Festiwalu u Zbiegu Rzek Zespół Śpiewaczy Rozkopaczewianki także się zakwalifikował.Przesłuchania solistów wokalistów odbędą się w piątek 6 września, godz. 13:00, sala kameralna w Filharmonii.Przesłuchania zespołów śpiewaczych tego samego dnia o godz. 16.00

Laureaci Turnieju wystąpią w niedzielę 8 września o godz. 17 w koncercie finałowym.
PROGRAM TURNIEJU. Zapraszam do zapoznania się:
https://turniej.filharmonia.szczecin.pl/pl/events

Zespół ,,Rozkopaczewianki” 10 sierpnia 2019 r. brał udział w Festiwalu Tradycji Ludowych o nazwie ,,U zbiegu rzek” w Stężycy k. Dęblina. Pojechało 9 osób – seniorki plus dzieci, które są częścią zespołu ,,Rozkopaczewianki”. Na wyjazdach konkursowych śpiewamy razem lub osobno, jeżeli jest kategoria dziecięca – wtedy występują jako ,,Młode Rozkopaczewianki”. I tutaj też tak było. Za swoje piękne śpiewy obydwie grupy zostały laureatami. Podziwiały przy tym piękno krajobrazu Ziemi Stężyckiej Wyspa – Wisła – tak jak widać to na zdjęciach.
Telewizja festiwalowa zadbała również o wywiad z zespołem, natomiast organizatorzy troszczyli się o miłą i wesołą atmosferę. Wszyscy bawili się bardzo ładnie – tak dorośli, jak i dzieci. Nawet takie dzieciaczki jednoroczne przytupywały sobie nóżkami – fajne to było. Obserwując ten kilkuletni festiwal można zauważyć, że jest coraz więcej grup śpiewaczych dziecięcych, to znaczy, że my starsi staramy się przekazać to nasze dziedzictwo swoim spadkobiercom. I bardzo dobrze. Róbmy to tak, jak nam kiedyś przekazali nasi przodkowie.
Szczególne podziękowania należą się ludziom, którzy są głównymi organizatorami takich festiwali na terenie naszego województwa. Są to osoby naprawdę fantastyczne i widać, że zależy im na tym, co robią – a robią bardzo wiele starając się przyciągnąć do siebie jak najwięcej zespołów.
Kierownikiem artystycznym festiwalu w Stężycy jest pan Paweł Warowny, natomiast festiwalu w Łopienniku Nadrzecznym, gdzie również jeździmy i zdobywamy nagrody, jest pan Dariusz Zawada. Dzięki Wam Panowie za waszą pasję i pracę.

Krystyna Hoduń

 

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie
Zjawisko/stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/ 1
Obszar: województwo lubelskie powiat lubartowski
Ważność: od godz. 05:00 dnia 14.08.2019 do godz. 17:00 dnia 14.08.2019

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (LUW_STAN_20190813080757-2.pdf)OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 92 WYKAZ OBOWIĄZUJ 72 kB42

Czytaj więcej: OSTRZEŻENIE O INTENSYWNYCH OPADACH DESZCZU 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi