raport

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Uwaga na upały!
“Dostawa i montaż kolektorów na terenie Gminy Ostrów Lubelski w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w Gminie Ostrów Lubelski”
Informacje kontaktowe do wykonawcy.
75 rocznica Pacyfikacji Wsi Jamy
Apel Poległych, złożenie wieńców, wspomnienia świadka Pacyfikacji, odsłonięcie tablicy pamiątkowej – tak w skrócie obchodziliśmy 75 rocznicę Pacyfikacji Wsi Jamy.
Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim
Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

 silny wiatr stopień 1

OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

Godzina i data wydania: godz. 11:37 dnia 15.03.2019

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Zjawisko /stopień zagrożenia:  Silny wiatr  /1

Obszar: województwo lubelskie

Ważność: od godz. 01:00 dnia 16.03.2019 r. do godziny 13:00 dnia 16.03.2019r.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego, zachodniego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 30 km/h, w porywach miejscami do około 80 km/h.

Prawdopodobieństwo występowania zjawiska (%): 85%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Michał Jaworski.

20190305 113930

Dziękuję serdecznie Pani Iwonie Drozd i Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim za moją nominację do plebiscytu NA CZŁOWIEKA ROKU 2018 ZIEMI LUBARTOWSKIEJ. Z całego serca dziękuję  również wszystkim osobom, które systematycznie oddawały na mnie swoje głosy, a było ich bardzo dużo 403. W prawdzie nie wygraliśmy lepszego miejsca- ale ktoś musiał przegrać, żeby inny mógł wygrać. Młode pokolenie wzięło górę, i dobrze. A ja obiecuję nie czekając na żadne oklaski – bo robię to z potrzeby serca, że dalej będę robiła to co do tej pory od ponad 50 lat dopóki mi tylko zdrowie pozwoli. Natomiast Panu Krzysztofowi Paśnikowi serdecznie gratuluję wygranej, a Panu Dawidowi Tarnowskiemu drugiego miejsca.

 Krystyna Hoduń

IMG 6991Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.

W sobotę (9 marca) przepełnione optymizmem i chęcią do wspólnej zabawy Panie, szykowały się na kolejną już, bo czwartą imprezę dedykowaną wszystkim Kobietom. Program imprezy został przygotowany specjalnie dla płci pięknej.

Gminne święto otworzył burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk razem z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Sobichem. Każda z przybyłych Pań, otrzymała od włodarza symbolicznego goździka a tort wykonany przez Jolantę Flis był rozkoszą dla podniebienia.

Czytaj więcej: Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego zaprasza na spotkanie mieszkańców, u których montowane będą zestawy kolektorów słonecznych.

W trakcie spotkań przekazane zostaną szczegółowe informacje na temat przebiegu prac instalacyjnych oraz spraw organizacyjnych.

Spotkania odbędą się w dniu 13 marca 2019 r.:

  • o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Rozkopaczewie,
  • o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

                                                                     Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

                                                                     Józef Gruszczyk

soltys

Z okazji Dnia Sołtysa, przypadającego w dniu 11 marca

życzymy wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim z terenu gminy Ostrów Lubelski

 wszelkiej pomyślności, sukcesów i satysfakcji

w pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Dziękujemy za dobrą współpracę, Państwa zaangażowanie i liczne inicjatywy na rzecz rozwoju naszej gminy.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej                                               Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

     Jerzy Sobich                                                                        Józef Gruszczyk

stopień: 1
prawdopodobieństwo: 85%
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywachh do 85 km/h z zachodu i północnego zachodu.
Ważne: od: 2019-03-11 00:00 do: 2019-03-11 07:00
synoptyk IMGW-PIB: Kamil Walczak
Czas wydania: 2019-03-10 13:26
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w WarszawieSilny wiatr, stopień: 2
prawdopodobieństwo: 90%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach po południu do 80 km/h, a w drugiej połowie nocy do 110 km/h, z kierunków zachodnich. W pierwszej połowie nocy wiatr będzie przejściowo słabszy, w porywach do 65 km/h.

Czytaj więcej: OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

Apel Poległych, złożenie wieńców, wspomnienia świadka Pacyfikacji, odsłonięcie tablicy pamiątkowej – tak w skrócie obchodziliśmy 75 rocznicę Pacyfikacji Wsi Jamy.

   Tegoroczne uroczystości rozpoczęła konferencja w Centrum Kultury. Wykładowcy Ewa Kołomańska z Muzem Martyrologii Wsi Polskich w Michnowie prof. dr hyab. Mirosław Szumiło z Biura Badań Historycznych IPN Warszawa, dr Wiesław Charczuk oraz inż. Antoni Meluch przybliżyli zgromadzonym tragiczną przeszłość Jam, wydarzenia z 8 marca 1944 roku.

   W piątek, na Cmentarzu Parafialnym  uroczystości rozpoczęliśmy Hymnem Państwowym, który odegrała Orkiestra Wojskowa z Dęblina pod dyrekcją kapitana Andrzeja Greszty. Głos zabrał Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, który także powitał wszystkich znamienitych gości. Świadectwo swego życia wygłosił świadek pacyfikacji, prezes Fundacji Na Rzecz Spacyfikowanej Przez Hitlerowców Wsi Jamy Kazimierz Wolski.  Podczas uroczystego Apelu Poległych, odczytanego przez oficera z 41 bazy Lotnictwa Szkolnego podporucznika Piotra Czerskiego,  w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina, oddaliśmy hołd stu pięćdziesięciu dwóm osobom bestialsko zamordowanym podczas pacyfikacji. „(…)Bohaterowie walk o niepodległość Rzeczypospolitej, Mieszkańcy Wsi Jamy i gminy Ostrów Lubelski, żołnierze Wojska Polskiego, rodacy… Stajemy do Apelu w miejscu upamiętniającym haniebną zbrodnię popełnioną 75 lat temu, przez niemieckich oprawców na mieszkańcach Wsi Jamy. Mamy przywołać zamordowanych rodaków oraz pamięć bohaterów, którzy w latach 1939 – 1945 oddali życie za Ojczyznę. Pochylamy głowy w zadumie i w skupieniu przed pomnikiem upamiętniającym ofiary tej zbrodni. Wzywam mieszkańców Jam i gminy Ostrów Lubelski, którzy na wezwanie Ojczyzny nie zawiedli i złożyli ofiarę największą, własne życie. Wołam mieszkańców tej ziemi, którzy zmobilizowani do jednostek Wojska Polskiego, podjęli we wrześniu 1939 roku nierówną walkę z niemieckim i sowieckim agresorem. Stańcie do apelu!- Chwała Bohaterom!(…)”

 

Czytaj więcej: 75 rocznica Pacyfikacji Wsi Jamy

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi