raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Archiwum roku 2016

Egzamin Karate Kyokushin w Ostrowie Lubelskim    We wtorek 20 grudnia 2016 r. o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej w Ostrowie Lubelskim odbył się egzamin na kolejne stopnie (kyu) Karate Kyokushin. Przystąpiło do niego łącznie 38 osób ćwiczących w dwóch sekcjach: Ostrów, gdzie zajęcia prowadzi Sensei Grzegorz Sawczuk (3 dan) oraz Rozkopaczew, gdzie uczestnicy podnoszą swoje umiejętności pod wodzą Senpai Beaty Chruścińskiej (3 kyu).
    Egzaminatorem był przewodniczący Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin Shihan Jacek Czerniec (5 dan). Pod jego okiem umiejętności  zdających zostały sprawdzone zarówno pod kątem technicznym (ciosy, bloki i kopnięcia), jak i teoretycznym (wiedza na temat karate).
    Po zakończonym egzaminie Shihan skomentował to krótko: "Jestem zadowolony z postępów jakie zrobiliście do tej pory, jednak jeszcze długa droga przed wami".

Czytaj więcej: Egzamin Karate Kyokushin w Ostrowie Lubelskim

Nagrody Starosty Lubartowskiego    29 grudnia 2016 r. w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyło się rozdanie nagród Starosty Lubartowskiego za zdobycie wysokich wyników sportowych w 2016 r. Komisja konkursowa przydzieliła 14 nagród spośród 64. wniosków złożonych ze szkół i klubów sportowych działających na terenie powiatu lubartowskiego. Nagroda Starosty Lubartowskiego przyznawana jest w formie pieniężnej za osiągnięcia sportowe indywidualne lub zespołowe. Wręczenia nagród dokonali Wicestarosta Lubartowski Kazimierz Sysiak oraz Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu - Krzysztof Krupa. W gronie nagrodzonych sportowców znalazł się Michał Bliźniuk, uczeń klasy III A Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim, który od klasy I gimnazjum uczestniczy w zajęciach treningowych z piłki siatkowej, piłki nożnej oraz lekkiej atletyki. W roku 2016 startował w wielu zawodach indywidualnych i drużynowych, w których zdobył kilka osiągnięć sportowych:

Czytaj więcej: Nagrody Starosty Lubartowskiego

solary 2016     Uprzejmie informujemy, że na podstawie uchwały Nr CLI/3077/2016 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 21 grudnia 2016 r.  wniosek o dofinansowanie projektu nr RPLU.04.01.00-06-0141/16 pt. „Odnawialne źródła energii w Gminie Ostrów Lubelski” (instalacje solarne i piece na biomasę) złożony w odpowiedzi na konkurs nr RPLU.04.01.00-IZ.00-06-001/16 w ramach Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 został wybrany do dofinansowania. Wniosek spełnił wszystkie kryteria wyboru projektów i otrzymał pozytywną ocenę uzyskując 100 punktów.

Więcej informacji wkrótce.

szopka

W atmosferze radosnego oczekiwania na
Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2017
proszę przyjąć płynące z głębi serca życzenia.
Niech przy żywicznym zapachu strojonej choinki,
upłyną piękne chwile polskiej Wigilii ze wspólnie śpiewaną kolędą,
z upragnionym gościem przy stole i rodzinnym, pełnym radości gronie.
A Nowy Rok niech będzie Dobrym Czasem.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego                                 Przewodniczący Rady Miejskiej
Józef Gruszczyk                                                              Robert Powałka

Międzyszkolen Spotkanie Jasełkowe     14 grudnia 2016r, w Szkole Podstawowej w Rozkopaczewie uczniowie wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z terenu gminy: Ostrów Lubelski, Kaznów, Kolechowice oraz zaprzyjaźnionej szkoły w Brzostówce spotkali się, by wspólnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

     Celem uroczystości była przede wszystkim integracja i zacieśnienie współpracy między szkołami, a także wspólne zabawy (przygotowanie dekoracji choinkowych, quiz świąteczny, śpiewanie kolęd, ubieranie choinki) oraz wspieranie i kultywowanie obrzędów świątecznych związanych z naszym regionem.

Czytaj więcej: Międzyszkolne Spotkanie Jasełkowe w Szkole Podstawowej w Rozkopaczewie

Gimnazjada 2016 - piłka halowa    15. 12. 2016 r. w Zespole Szkół w Kamionce drużyna piłki nożnej halowej dziewcząt w składzie: Weronika Domańska, Dagmara Golda, Natalia Jacak, Milena Kosik, Kamila Kulik, Karolina Łubkowska, Amelia Pisarzewska, Magdalena Socha, Joanna Ziółkowska, Klaudia Żuchowska rywalizowała w zawodach powiatowych, w których wzięło udział 10 drużyn ze szkół gimnazjalnych powiatu lubartowskiego. Dziewczęta po zaciętej rywalizacji zdobyły II miejsce, ustępując jedynie drużynie gospodarzy, trzecie miejsce zdobyły dziewczęta z Gimnazjum w Michowie. Drużyna została przygotowana do zawodów przez p. Edytę Walkiewicz.

    16. 12. 2016 r.  w hali sportowej ZSO odbył się powiatowy finał w halowej piłce nożnej chłopców. Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 8 drużyn: Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, Gimnazjum w Kamionce, Gimnazjum w Ostrówku, Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, Gimnazjum Nr 1 w Michowie, Gimnazjum Sportowe w Lubartowie, Gimnazjum w Uścimowie, Gimnazjum w Kocku. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej „Gimnazjada 2016”

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi