Uroczysty pochód, msza święta, złożenie wiązanek - tak rozpoczęliśmy tegoroczne obchody 228 rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3 Maja.  

3 maj 2019   Mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęły się gminne obchody 3 Maja. Po jej zakończeniu władze miasta, delegacja z włoskiej gminy Palombara Sabina, poczty sztandarowe a także przybyli goście i społeczność lokalna w uroczystym pochodzie przeszli pod Krzyż Milenijny i Obelisk znajdujący się w Parku Miejskim, gdzie zostały złożone wiązanki. Następnie głos zabrał burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk, który na zakończenie swojej wypowiedzi zaprosił wszystkich na część artystyczną, do Centrum Kultury.

   Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Ostrowa pod batutą Katarzyny Sobczyńskiej oraz Formacja Tańca Ludowego „Ostrowskie Wianuszki”, którą przygotowała Katarzyna Gil. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaznowie, pod okiem nauczycieli: Ewy Rugały i Anny Suszczyk przygotowali akademię upamiętniającą Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie uroczystości odbyły się biegi 3- majowe zorganizowane przez nauczycieli w-fu z terenu gminy. Fundatorem nagród była Gminna Komisja Profilaktyki i rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Małgorzata Sobczyńska

Fotografia: Jakub Powałka