raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim
Krystyna Hoduń na Turnieju Muzyków Prawdziwych
Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim
Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

W dniu 09 czerwca 2019 roku odbyły się, tym razem w Niedźwiadzie strefowe zawody sportowo-pożarnicze części powiatu lubartowskiego, w których wystąpiły jednostki OSP z gminy Lubartów, Niedźwiada, Ostrówek, Ostrów Lubelski i Uścimów. Ogółem startowało 42 drużyny, w tym 35 męskich i 7 kobiecych. Obsługę zawodów i sędziowanie zapewniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wraz z przedstawicielami jednostek OSP. Na zawody przybyli burmistrzowie i wójtowie gmin biorących udział w zawodach. Z naszej gminy w zawodach uczestniczyły następujące drużyny męskie reprezentujące OSP: Ostrów Lubelski, Jamy, Kaznów, Kolechowice Folwark, Kolechowice Kolonia, Rozkopaczew I, Rozkopaczew II, Wólka Stara oraz drużyny kobiece z OSP Jamy i Ostrów Lubelski.

Zawody sportowo-pożarnicze składały się z trzech konkurencji tj. sztafety pożarniczej 7X50 m z przeszkodami, musztry oraz ćwiczenia bojowego.

Po pierwszej konkurencji, wśród uczestników naszej gminy, na czele plasowała się drużyna OSP Jamy z czasem 63,36 s., przed drużyną OSP Kaznów - czas 65,80 s. i OSP Ostrów Lubelski - czas 68,0 s .Wśród drużyn kobiecych na prowadzeniu plasowała się OSP Jamy z czasem 83,47 s. przed OSP Ostrów Lubelski - czas 84,07 s. Kolejną konkurencją była musztra.

W konkurencji - ćwiczenie bojowe - najlepszy czas uzyskała drużyna OSP Kaznów - 41,1 s. przed OSP Rozkopaczew I - 46,82 s. i OSP Rozkopaczew II - 49,50 s., wśród drużyn kobiecych OSP Jamy – czas 66,97 s. przed OSP Ostrów Lubelski, które nie ukończyły tej konkurencji.

Po pasjonującej rywalizacji - generalna klasyfikacja w naszej gminie przedstawiała się następująco: I miejsce zdobyła OSP Kaznów (czas łączny -106,9 s.), II miejsce - OSP Jamy (czas łączny -115,46 s.), III miejsce - OSP Rozkopaczew I (czas łączny - 117,04 s.). Pozostałe miejsca uzyskały drużyny wg kolejności: Ostrów Lubelski, Kolechowice Kolonia, Rozkopaczew II, Kolechowice Folwark i Wólka Stara Kijańska. W kategorii drużyn kobiecych zwyciężyła OSP Jamy (czas łączny – 151,44 s.) przed OSP Ostrów Lubelski.

Startujące drużyny otrzymały nagrody pieniężne, puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu zawodów uroczystego wręczenia nagród, złożenia gratulacji i życzeń dokonali: Józef Gruszczyk - Burmistrz Ostrowa Lubelskiego i Henryk Klementewicz – pracownik Urzędu Miejskiego.

Wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach sportowo-pożarniczych OSP Gminy Ostrów Lubelski dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom osiągniętych wyników.

 

Henryk Klementewicz

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi