raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim
Krystyna Hoduń na Turnieju Muzyków Prawdziwych
Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim
Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

W ubiegłą niedzielę, 1 września odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne w sąsiedniej gminie Uścimów. Barwny korowód, wieńce dożynkowe oraz występy artystyczne- tak w skrócie wyglądała niedzielna impreza.

     Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w dożynkach gminno - parafialnych w Starym Uścimowie, które rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji rolników w Kościele Parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie dożynkowy korowód wraz z Kapelą Ludową „Lubartowiacy” przeszedł na Stadion, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia przez Wójta gminy Elizę Panasz - Smoleń.

    Podczas uroczystości, nagrodzeni zostali wyróżniający się rolnicy. Nie zabrakło także konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Podczas tegorocznego święta plonów, swój jubileusz z okazji 15 lecia istnienia obchodził Chór Męski Pojezierze, który swoimi występami uświetnia także ostrowskie uroczystości. Na scenie wystąpił między innymi Zespół Wokalny „Kaznowianki”, reprezentujący naszą gminę. Dodatkową atrakcją były stoiska degustacyjne z potrawami regionalnymi, przygotowane przez mieszkańców tamtejszej gminy.

 

 

Małgorzata Sobczyńska

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi