logo

unnamed

raport 2019

inwestcje

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Informacja
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, informujemy że wnioski na dopłaty obszarowe będą wypełniane w terminie do 15 czerwca 2020 r. od poniedziałku do piątku w godz.9.00 - 15.30 w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim (nowa sala prób) po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr tel. 81 8520003 wew. 30. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, używanie maseczki i rękawiczek
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

W dniu 20 maja 2020 roku odbyło się spotkanie w którym udział wzięli Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Artur Bielecki oraz przedstawiciele Lubelskiej Izby Rolniczej Prezes Gustaw Jędrejek, Członek Zarządu LIR Pan Roman Chudzik oraz Dyrektor Biura LIR Pani Jolanta Szałas. Spotkanie dotyczyło wypracowania wspólnego stanowiska dotyczącego przeprowadzanych kontroli pracowników przebywających na kwarantannie w gospodarstwie rolnym.

Na spotkaniu uzgodniono, że kontrola pracowników przebywając i pracujących w gospodarstwie rolnym odbywać się będzie na całym jego terenie co oznacza, że policja będzie mogła kontrolować w/w osoby także na wskazanych przez rolnika działkach rolnych. Rolnik będzie mógł wskazać gdzie podczas kontroli znajdują się pracownicy będący na kwarantannie. Czynności kontrolne przeprowadzane w ten sposób, nie zakłócą pracy i nie spowodują dłuższych przerw związanych z transportem pracowników do gospodarstwa w celu potwierdzenia odbywania kwarantanny.

Biorąc powyższe pod uwagę Zarząd Lubelskiej Izby Rolniczej apeluje o podjęcie współpracy rolników, którzy mogliby ułatwić Policji przeprowadzanie kontroli wskazując miejsca pracy pracowników oraz w miarę możliwości dotarcie Policji do nich. Działanie te ułatwią przeprowadzanie kontroli oraz nie spowodują codziennych przerw w pracy podczas zbiorów.   

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi