Przekazanie Ognia Niepodległości, msza święta w intencji Ojczyzny, symboliczne złożenie wiązanek - tak obchodziliśmy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości w Ostrowie Lubelskim.

  22
W środę 11 listopada, przekazaniem Ognia Niepodległości przywiezionym z Kostiuchnówki rozpoczęły się gminne obchody 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Ostrowie Lubelskim. Na ręce Burmistrza Józefa Gruszczyka ogień przekazali przedstawiciele Środowiska
27 WDP AK Jacek Zapasa oraz Marcin Skrzypek. W kościele parafialnym, odprawiona została uroczysta msza święta sprawowana przez ks. proboszcza Stanisława Kluskę, modliliśmy się w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje władz gminnych oraz przedstawiciele PIS i PSL złożyli symboliczne wiązanki pod Krzyżem Milenijnym oraz Pomnikiem Obrońców wiary, bohaterów walk o wolną i suwerenną Ojczyznę znajdującym się na Skwerze św. Krzyża w Parku Miejskim.

    Dziś ze względu na pandemię nie mogliśmy jako wspólnota gminy Ostrów Lubelski licznie uczestniczyć w uroczystości. A jednak pamiętamy o tym, że możemy jednoczyć się poprzez modlitwę za Ojczyznę, a także wywieszając flagę narodową.

Galeria zdjęć...