Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

“Wspieraj Seniora”
Spis rolny przeprowadzany będzie na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmie zasięgiem równocześnie cały kraj.
INWESTYCJE

Konkurs realizowany w ramach projektu „Eko Senior” zakończył się. Kapituła konkursowa wyłoniła Laureatów. Drugie miejsce otrzymały seniorzy z KGW Kolechowice.

Po raz kolejny Seniorzy z Koła Gospodyń Wiejskich w Kolechowicach udowodnili, że epidemia im nie straszna. Łącząc przyjemne z pożytecznym, nieustannie działają i zdobywają kolejne sukcesy. Tym razem Panie z KGW zgłosiły swój udział w konkursie Eko Senior, nad którym honorowy patronat objęła Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

W zgłoszeniu do konkursu Seniorzy napisali: "...w naszej okolicy można znaleźć zioła rosnące na terenach ekologicznych takie jak; żywokost, podbiał, piołun, wrotycz, lipa, mniszek, czarny bez, pokrzywa. W ogrodach wiosną zasadzono czosnek, maliny, miętę, melisę, aronię (niektóre rośliny już rosły trzeba było tylko zebrać informacje, kto jakie posiada). Podczas spotkania wspólnie wykonaliśmy nalewki do walki z wirusami, naturalny antybiotyk, smarowidła na bolące kolana i stawy, leczące rany i odgnioty, kaszel, odstraszające komary i kleszcze, herbatki ziołowe oraz zestawy ziół do kąpieli. Dzięki temu nasi seniorzy oraz członkowie ich rodzin czują się dobrze i w naszej okolicy nie występują zachorowania na koronowirusa" - twierdzą seniorzy z Kolechowic. Pełni sil witalnych seniorzy specjalizują się nie tylko w "domowych sposobach walki z chorobami". Do perfekcji opanowali też szycie maseczek i toreb na zakupy, oraz przygotowanie wieńców i stroików dożynkowych. Ponadto wiodą prym w wykonaniu najlepszych potraw z lubelskich jabłek i wspaniałego rękodzieła.”

Wszystkie prezentacje publikowane były na łamach czterech tygodników: Wspólnota Puławska, Wspólnota Lubartowska, Wspólnota Opolska, Wspólnota Łęczyńska i na portalach internetowych: www.pulawy.24wspolnota.pl, www.lubartow.24wspolnota.pl, www.opole.24wspolnota.pl i www.tubalecznej.pl.

Dzięki zaangażowaniu, aktywności i kreatywności, godnych najwyższego uznania seniorzy z Kolechowic stanęli na podium, zdobywając tym samym II miejsce. Pierwsze trzy nagrody, każda po 1000 zł, w formie Bonu na zakup sprzętu sportowego trafiła w ręce laureatów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi