Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

205031 thumb

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

LUDNOŚCI I MIESZKAŃ

W 2021 ROKU

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Akcja strażaków
Podziękowanie
Informacja
Fotorelacja z akcji poboru krwi
„Liczymy się dla Polski”
CO DZIAŁO SIĘ W NASZEJ GMINIE W 2020 ROKU ?
INWESTYCJE

 

ck

      Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim  oferuje mieszkańcom gminy bogatą ofertę kulturalną.
Działa wiele grup związanych z różnymi dziedzinami kultury, organizowane są liczne imprezy cykliczne, przeglądy recytatorskie,  muzyczne itp. Z myślą o młodszych mieszkańcach naszej Gminy powstało zespół tańca ludowego . Natomiast trochę starsi mogą rozwijać swoje talenty w formacji tańca towarzyskiego. Zamierzeniem zespołów jest rozwijanie i propagowanie sztuki tanecznej, ale najważniejszym celem jest przekazanie uczestnikom zajęć miłości do tańca i uczynienie z niego pasji. 
Prowadzimy  też zajęcia w dwóch grupach teatralnych ,zespół teatralny Przecinek i zespół Pętelka  rozwijają umiejętności aktorskie dzieci i młodzieży  naszej gminy.  Indywidualna praca nad tekstem i wspólne próby nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale dają szansę odkrycia innych osobowości poprzez wcielanie  się w grane postacie. Na ternie gminy prężnie działają trzy zespoły śpiewacze, które nie tylko kultywują tradycje ludowe regionu, ale także przyczyniają się do tego, że na Lubelszczyźnie  folklor nadal jest żywy.
     Warto dodać, że przy Centrum działa orkiestra dęta, a na jej potrzeby prowadzone są zajęcia muzyczne. Podczas wspólnego muzykowania,  pod okiem instruktorów nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, szkolą się przyszli muzycy. Zajęcia dotyczą zarówno praktycznej nauki  gry, jak i teorii. Prowadzimy również zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej gdzie dzieci mogą twórczo spędzać czas wolny, odrabiać lekcje, brać udział w nieodpłatnych zajęciach plastycznych, fotograficznych, strzeleckich itp.
      Prężnie działa też Pracownia Orange, która stała  się centrum życia mieszkańców – otwartą przestrzenią, w której ludzie o różnych pasjach, zainteresowaniach i poglądach mogą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności. Celem  Pracowni jest zapewnienie lokalnej społeczności  lepszego dostępu do technologii i informacji, a także zainspirowanie mieszkańców do samodzielnych działań, by zmieniać rzeczywistość wokół siebie na lepsze. Pracownia  jest  otwarta dla wszystkich, nie tylko jako punkt dostępu do informacji, ale też przestrzeń spotkań i integracji, w której rodzą się nowe pomysły na wspólne projekty. Aktywności te koordynują liderzy pracowni i wolontariusze.

 

facebook  Profil Facebook Centrum Kultury

facebook Profil Facebook Pracowni Orange

fundacja orange  orange

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi