Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28

Niskie podatki w Gminie

podatki

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

Zaadoptuj bezdomnego psa

Zaadoptuj bezdomnego psa

podsumowanie

logoprojektu


 

Złóż wniosek o przyłącze gazowe!
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu
Konsultacje dotyczące zasad przyznawania dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020

Wydarzenia w roku 2018

Szanowni Państwo,
 
Wszystkich zainteresowanych współpracą z wielkim rynkiem chińskim informujemy, że trwa nabór na wielobranżową misję gospodarczą firm polskich do Chin, którą organizujemy wspólnie z CEDEA w dniach: 18-22 marca 2018 r. Dzięki rekordowo niskiemu kursowi dolara USA jak również możliwości 50% refundacji kosztów w ramach Programów Branżowych Ministerstwa Rozwoju – taniej najprawdopodobniej już nie będzie.
 
Szczegóły misji do Chin znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem: http://www.scc.org.pl/CMS/misje2018/Chiny2018.html
 
 

Orszak Trzech KróliJuż po raz kolejny Trzej Królowie, władze miasta, społeczność szkolna i lokalna oraz wiele innych barwnych postaci przeszło ulicami Ostrowa. Uczestnicy pochodu wspólnie kolędowali.

         W sobotę 6 stycznia w Ostrowie Lubelskim odbył się Orszak Trzech Króli. Na jego czele stanęli trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar, symbolizujący trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę. Barwny korowód z proboszczem Janem Orłowskim oraz burmistrzem Józefem Gruszczykiem wyruszył spod Urzędu Miasta i udał się do Kościoła Parafialnego. Orszak Trzech Króli okazał się radosnym wydarzeniem, które wpisało się w ostrowską tradycję. To także świetna propozycja dla tych, którzy po prostu lubią kolędy i kolędowanie.

Nieco później w Centrum Kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, solistów, podopiecznych Domu Pomocy Społecznej a także Orkiestry Dętej OSP i Chóru Parafialnego.  Swoją pomocą oraz czynnym udziałem wykazali się wolontariusze CK Tim, którzy po raz kolejny pokazali swoje zdolności konferansjerskie. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy pastorałkę „Kolędnicy na mojej ulicy” oraz kolędy „Wśród nocnej ciszy” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

        Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Opiekunom, nauczycielom, instruktorom, rodzicom a także Wam drodzy wykonawcy.

Małgorzata Sobczyńska

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego informuje, że wniosek na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na posesjach prywatnych na terenie Gminy Ostrów Lubelski nie otrzymał dofinansowania z uwagi na brak środków finansowych w Urzędzie Marszałkowskim.  W przypadku ogłoszenia następnego naboru na gospodarkę wodną-ściekową będziemy składać wniosek o dofinansowanie. 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi