inwestcje

raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom''
Serdecznie zapraszamy! Biletem wstępu jest datek pieniężny na leczenie Oliwki Rabczuk👉 SMAkOlisia-Walka z SMA
Z KLASYKĄ PRZE POLSKĘ
Serdecznie zapraszmy na koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę..." 7 grudnia, sala widowiskowa Centrum Kultury Wstęp wolny
Wizytacja Kanoniczna w Ostrowie Lubelskim
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

    7 grudnia na deskach sceny ostrowskiego Centrum Kultury odbył się Koncert Muzyki Klasycznej „Z Klasyką przez Polskę”. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu koncertów zorganizowanych przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca przy wsparciu i pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Prof. Piotra Glińskiego.

    Józef Gruszczyk – Burmistrz Ostrowa Lubelskiego przekazał słowa uznania i podziękowań organizatorom za wkład w realizację projektu i promowanie muzyki klasycznej wśród mieszkańców Powiatu Lubartowskiego. Projekt „Z klasyką przez Polskę” to cykl koncertów odbywających się na terenie całej Polski, którego celem jest dotarcie do mniejszych miast, miasteczek i gmin z programami muzycznymi poświęconymi muzyce klasycznej. W programie koncertu odbywającego się w Centrum Kultury znalazła się muzyka kameralna ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej, którą zaprezentowali zebranej publiczności muzycy Polskiego Impresariatu Muzycznego – Urszula Kryger oraz Paweł Cłapiński. Patronat nad koncertem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Burmistrz Ostrowa Lubelskiego.

 

 

 

logo LW BogdankaJednostka OSP w Kaznowie podjęła współpracę z LW Bogdanka w celu poprawy bezpieczeństwa lokalnego. W ramach tejże współpracy jednostka doposażona została w dwa ubrania specjalistyczne typu Nomex, a także miernik wielogazowy, na których zamieszczony został logotyp Spółki. LW Bogdanka zaangażowana jest w tego typu inicjatywy w ramach realizacji swojej Strategii Społecznej Odpowiedzialności, która uwzględnia cele związane zarówno z bezpieczeństwem pracy w kopalni, jak i bezpieczeństwem powszechnym. Kwota finansowego wsparcia wyniosła 7.000,00,- zł +podatek VAT.

Dziękujemy LW Bogdanka za działanie związane ze wspieraniem bezpieczeństwa w gminie Ostrów Lubelski oraz promocję zaangażowaną w działalność ochotniczych straży pożarnych.

 

 

 

     Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o swoich bliskich. Co roku o naszych rodakach zza wschodniej granicy pamiętają mieszkańcy Lubelszczyzny. Już po raz 20. odbyła się akcja „Polacy Rodakom”.

         Zebrane produkty posłużyły do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do naszych rodaków zza wschodnią granicą. W akcji wzięli udział również mieszkańcy gminy Ostrów Lubelski, społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie oraz Koło Łowieckie "LEŚNIK 2" w Lublinie którzy przekazali w tym roku ponad 70 paczek. Zbiórka prowadzona była w szkołach, przedszkolu, jednostkach organizacyjnych gminy i sklepach Gminnej Spółdzielni SCH. Paczki jeszcze przed świętami trafią do Polaków na Ukrainie i Białorusi. Finał akcji z przekazaniem gotowych paczek odbył się 7 grudnia 2019 r. w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Magnoliowej. Mieszkańcom Gminy Ostrów Lubelski zaangażowanym w akcję pomocy rodakom na wschodzie  w imieniu własnym i senatora RP Stanisława Gogacza składam serdeczne podziękowania.

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

DSC 0022Przedszkolaki, uczniowie szkół gminnych, wychowankowie Centrum Kultury zaprezentowali się na scenie podczas koncertu charytatywnego „Dzieci – Dzieciom”. Impreza odbyła się 8 grudnia w Ostrowie Lubelskim.

Tradycją dla mieszkańców naszej gminy jest coroczny koncert charytatywny, który odbywa się zawsze w okresie przedświątecznym. Ten czas jest dla nas niezwykle ważny, pełen refleksji
i podsumowań… Za każdym razem wyciągamy pomocną dłoń do drugiego człowieka. Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę na leczenie Oliwki Rabczuk, u której został zdiagnozowany rdzeniowy zanik mięśni (SMA), bardzo rzadka choroba o podłożu genetycznym.

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, mogliśmy zobaczyć i usłyszeć grono niezwykle zdolnych artystów. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, a także podopieczni ostrowskiego Centrum Kultury uświetnili koncert swoimi występami. Biletem wstępu był datek pieniężny na leczenie i rehabilitację Oliwki Rabczuk. W tym dniu nie zabrakło również Szkolnego Koła Caritas z domowymi wypiekami oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej ze stroikami świątecznymi. Występujący artyści zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności muzycznych jak i również tanecznych.

Czytaj więcej: „Dzieci – Dzieciom”

Wykłady, prezentacje, degustacje oraz spotkania B2B – to wszystko złożyło się na wspaniały dzień dla współpracy Województwa Lubelskiego z Italią. Organizowana przez Polsko-Włoską Izbę Gospodarczą oraz Samorząd Województwa Lubelskiego konferencja „Doing business together – cooperation of Polish and Italian entrepreneurs” odbyła się 28 listopada w Lublinie.

       Wydarzenie to dedykowane było przedsiębiorcom z branży spożywczej, motoryzacyjnej i medycznej oraz osobom wspierającym rozwój przedsiębiorczości. Głównym celem konferencji było umożliwienie przedsiębiorcom z województwa lubelskiego nawiązania kontaktów biznesowych z włoskimi firmami, które rozważają operowanie w regionie Polski Wschodniej oraz współpracę z lokalnymi podmiotami. Jak podkreślali organizatorzy, polsko – włoska współpraca rozpoczęła się od podpisania porozumienia między gminą Ostrów Lubelski a włoską gminą Palombara Sabina podczas Jarmarku Zygmuntowskiego w 2018 roku, który odbył się w Ostrowie Lubelskim. Wymierne korzyści płyną nie tylko dla mieszkańców naszej gminy ale również dla całego regionu województwa lubelskiego. W celu stworzenia jak najdogodniejszych warunków do nawiązania partnerstwa przewidziano specjalne sesje spotkań B2B wraz z degustacją włoskich produktów. W wydarzeniu udział wzięli m. in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, Przewodniczący Komisji ds. Międzynarodowych Umów Partnerskich Gminy Palombara Sabina Giorgio Buonfiglio, Asesor ds. Rolnictwa Gminy Palombara Sabina Roberto Toppi, rodowita ostrowianka Agnieszka Daniluk – Mąka, która jednocześnie pełniła funkcję tłumacza. Nie zabrakło również włoskich wytwórców bardzo wysokiej jakości produktów spożywczych, niedostępnych dotychczas w Polsce, którzy chętnie podejmowali rozmowy o współpracy z lokalnymi restauratorami i dystrybutorami – co z pewnością może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności zarówno firm włoskich, jak i z województwa lubelskiego. Poza branżą spożywczą, nasz region odwiedzili reprezentanci znanych włoskich firm z sektora medycznego i motoryzacyjnego.

FB IMG 1575357683996

Opady marznące

stopień: 1, prawdopodobieństwo: 90%

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie 72/2019

Ważne: Od: 2019-12-04 06:00 Do: 2019-12-04 13:00

synoptyk IMGW-PIB: Michał Pilecki

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Opady marznące

stopień: 1, prawdopodobieństwo: 90%

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie 72/2019

Ważne: Od: 2019-12-04 06:00 Do: 2019-12-04 13:00

synoptyk IMGW-PIB: Michał Pilecki

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi