raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim
Krystyna Hoduń na Turnieju Muzyków Prawdziwych
Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim
Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

BANER 600x400 2Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu III naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 06.05.2019 r. do dnia 24.05.2019 r. Zgłoszenia należy składać w Biurze ZKGZL, ul. Lubelska 68, 21-100 Lubartów.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Biurze Związku, oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia można pobrać ze strony – Zakładka Krok po kroku

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Oświadczenie.pdf)Oświadczenie.pdf 353 kB71
Pobierz plik (Zał. 1 Zgłoszenie lokalizacji.pdf)Zał. 1 Zgłoszenie lokalizacji.pdf 675 kB69

herb     W związku z pojawieniem się w internecie informacji o planowanej majówce nad jeziorem Miejskim w Ostrowie Lubelskim w dniach 3-5 maj 2019 roku informujemy, że organizator zaplanował wydarzenie bez wiedzy i zgody właściciela terenu - gminy Ostrów Lubelski.

03 pacjent apteka 5d5374b8a52e325e15a2c46cd0d1291dMinisterstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli - Internetowe Konto Pacjenta (IKP). IKP jest internetowa aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl/ , dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach.

Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków.

Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci.
Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej.

Czytaj więcej: Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

zyczeniawielkanocne2019

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Mieszkańcom i Przyjaciołom Gminy Ostrów Lubelski

składamy najserdeczniejsze życzenia spokoju, radości,

miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

oraz nadziei w życiu i wiary w dobro.

Niech tegoroczne Święta Wielkanocne

staną się dla was wszystkich okazją do pojednania

oraz okazywania sobie miłości i szacunku.

 

Jerzy Sobich                                Józef Gruszczyk

Przewodniczący Rady Miejskiej      Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi