raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim
Krystyna Hoduń na Turnieju Muzyków Prawdziwych
Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim
Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

soltys

Z okazji Dnia Sołtysa, przypadającego w dniu 11 marca

życzymy wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim z terenu gminy Ostrów Lubelski

 wszelkiej pomyślności, sukcesów i satysfakcji

w pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Dziękujemy za dobrą współpracę, Państwa zaangażowanie i liczne inicjatywy na rzecz rozwoju naszej gminy.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej                                               Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

     Jerzy Sobich                                                                        Józef Gruszczyk

stopień: 1
prawdopodobieństwo: 85%
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywachh do 85 km/h z zachodu i północnego zachodu.
Ważne: od: 2019-03-11 00:00 do: 2019-03-11 07:00
synoptyk IMGW-PIB: Kamil Walczak
Czas wydania: 2019-03-10 13:26
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w WarszawieSilny wiatr, stopień: 2
prawdopodobieństwo: 90%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach po południu do 80 km/h, a w drugiej połowie nocy do 110 km/h, z kierunków zachodnich. W pierwszej połowie nocy wiatr będzie przejściowo słabszy, w porywach do 65 km/h.

Czytaj więcej: OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

Apel Poległych, złożenie wieńców, wspomnienia świadka Pacyfikacji, odsłonięcie tablicy pamiątkowej – tak w skrócie obchodziliśmy 75 rocznicę Pacyfikacji Wsi Jamy.

   Tegoroczne uroczystości rozpoczęła konferencja w Centrum Kultury. Wykładowcy Ewa Kołomańska z Muzem Martyrologii Wsi Polskich w Michnowie prof. dr hyab. Mirosław Szumiło z Biura Badań Historycznych IPN Warszawa, dr Wiesław Charczuk oraz inż. Antoni Meluch przybliżyli zgromadzonym tragiczną przeszłość Jam, wydarzenia z 8 marca 1944 roku.

   W piątek, na Cmentarzu Parafialnym  uroczystości rozpoczęliśmy Hymnem Państwowym, który odegrała Orkiestra Wojskowa z Dęblina pod dyrekcją kapitana Andrzeja Greszty. Głos zabrał Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, który także powitał wszystkich znamienitych gości. Świadectwo swego życia wygłosił świadek pacyfikacji, prezes Fundacji Na Rzecz Spacyfikowanej Przez Hitlerowców Wsi Jamy Kazimierz Wolski.  Podczas uroczystego Apelu Poległych, odczytanego przez oficera z 41 bazy Lotnictwa Szkolnego podporucznika Piotra Czerskiego,  w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina, oddaliśmy hołd stu pięćdziesięciu dwóm osobom bestialsko zamordowanym podczas pacyfikacji. „(…)Bohaterowie walk o niepodległość Rzeczypospolitej, Mieszkańcy Wsi Jamy i gminy Ostrów Lubelski, żołnierze Wojska Polskiego, rodacy… Stajemy do Apelu w miejscu upamiętniającym haniebną zbrodnię popełnioną 75 lat temu, przez niemieckich oprawców na mieszkańcach Wsi Jamy. Mamy przywołać zamordowanych rodaków oraz pamięć bohaterów, którzy w latach 1939 – 1945 oddali życie za Ojczyznę. Pochylamy głowy w zadumie i w skupieniu przed pomnikiem upamiętniającym ofiary tej zbrodni. Wzywam mieszkańców Jam i gminy Ostrów Lubelski, którzy na wezwanie Ojczyzny nie zawiedli i złożyli ofiarę największą, własne życie. Wołam mieszkańców tej ziemi, którzy zmobilizowani do jednostek Wojska Polskiego, podjęli we wrześniu 1939 roku nierówną walkę z niemieckim i sowieckim agresorem. Stańcie do apelu!- Chwała Bohaterom!(…)”

 

Czytaj więcej: 75 rocznica Pacyfikacji Wsi Jamy

PPISanitarny w LubartowieKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie w sprawie działalności rolniczej obejmującej produkcję pierwotną, dostawy bezpośrednie oraz rolniczy handel detaliczny

OSOBY planujące rozpocząć działalność na terenie powiatu lubartowskiego w zakresie:
- produkcji pierwotnej (uprawy płodów rolnych na inny niż prywatny użytek),
- dostaw bezpośrednich płodów rolnych, w tym w formie kiszonej lub suszonej,
- rolniczego handlu detalicznego polegającego na produkcji żywności pochodzącej w całości lub części z własnej uprawy (…) i zbywaniu takiej żywności, są zobligowane do uprzedniego złożenia wniosku o wpis do rejestru zakładów prowadzonego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie.
W ramach rejestracji działalności wskazane byłoby aby w/w osoby zgłaszały się do siedziby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie celem wyjaśnienia wymagań przepisów dla w/w działalności. Dokonanie rejestracji i uzyskanie stosownego zaświadczenia o wpisie (…)

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (komunikat 26.02.19.pdf)Komunikat 476 kB75

Czytaj więcej: Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi