raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim
Krystyna Hoduń na Turnieju Muzyków Prawdziwych
Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim
Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

Muzyka łączy pokolenia, a dowodem na to są młode, utalentowane dziewczynki z Rozkopaczewa. Pod okiem mistrzyni – Krystyny Hoduń, założycielki Zespołu Śpiewaczego „Rozkopaczewianki” stawiają pierwsze kroki na muzycznej ścieżce w gatunku muzyki ludowej.

Młode RozkopaczewiankiŚpiewają od roku, mają za sobą kilka udanych występów. Są także częścią Zespołu Śpiewaczego „Rozkopaczewianki”, Weronika 8 lat, Oliwka, 9 lat, Amelka 11 lat, Karolinka 11 lat, Gabrysia 11 lat, Eliza 12 lat oraz Pani Krysia 70 lat.

Jest to już szósta grupa, z którą mistrzyni występowała w takich konkursach. Oprócz tego, przygotowywała 10 grup mieszanych- dziewcząt i chłopców, które występowały w widowiskach Zespołu Śpiewaczego z Rozkopaczewa, istniejącego już od 55 lat. Wydała książkę i 6 widowisk obrzędowych, do których scenariusze pisała i wiadomości do nich zbierała od najstarszych mieszkańców swojej miejscowości.

Do Zespołu Śpiewaczego „Rozkopaczewianki”, który jest laureatem głównej nagrody „Baszty” oraz „Oskara Kolberga” należy pd początku jego istnienia, natomiast kieruje nim od lat 40- tu.

Przez zespół przewinęło się ponad 80 osób, jest to już kilka pokoleń. Wydała płytę z pieśniami oraz „Wesele rozkopaczewskie” jak również monografię zespołu. Z materiałów przez nią nagromadzonych, napisano kilka prac naukowych. Prowadzi bogato ilustrowane kroniki Zespołu.

Sama występowała jako solistka na Festiwalu Kapeli i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu i jest sześciokrotną laureatką w tym nagrody głównej „Baszty”. Śpiewała i dalej śpiewa na różnych festiwalach i wyjazdach- nawet zagranicznych.

Czytaj więcej: „Młode Rozkopaczewianki” na konkursie „Duży Mały”

Rolnicy u których wystąpiły straty w uprawie truskawek i malin w maju 2019 roku, spowodowane przymrozkami wiosennymi, mogą składać oświadczenia pisemne do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim wg załączonych druków o powierzchni i rozmiarze powstałych szkód w tych uprawach. Komisja powołana przez Wojewodę Lubelskiego dokona szacowania szkód bezpośrednio w gospodarstwie rolnika. Wszystkie dane w oświadczeniu, dotyczące uprawy powinny być zgodne z wnioskiem o dopłaty składanym do ARiMR, który należy udostępnić do wglądu komisji.  Rolnicy którzy utrzymują zwierzęta powinni dodatkowo pobrać i wypełnić oświadczenie o ilości zwierząt w gospodarstwie.

Termin składania oświadczeń do dnia 13 czerwca 2019 r.

Ryszard Iwanek

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Oświadczenie_uprawy.doc)Oświadczenie_uprawy.doc 46 kB80
Pobierz plik (Oświadczenie_zwierzęta-1.doc)Oświadczenie_zwierzęta-1.doc 29 kB55

stopień: 1, prawdopodobieństwo: 90% 
Przebieg: Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie burz z opadami deszczu miejscami do 25 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Miejscami grad. 
Ważne: Od: 2019-06-02 13:10 Do: 2019-06-02 20:00 
synoptyk IMGW-PIB: Anna Woźniak 
Czas wydania: 2019-06-02 13:02 
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce. Biblioteka w Ostrowie Lubelskim wraz z filiami również bierze udział w tym wydarzeniu.

   Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

image

   Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Od września 2019 r. w naszych bibliotekach będzie czekać dla dzieci urodzonych w latach 2013-2016 i ich rodziców wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.
W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

   W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.


Zapraszamy!

Organizatorem kampanii jest Instytut Książki.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mini

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

wszystkim Dzieciom życzę zdrowia szczęścia i spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.

Niech życie nie szczędzi Wam dobrych zdarzeń,

a każdy dzień przepełnia radość i pozytywne doświadczenia.

Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach

i co dzień spotykają Was nowe przygody

w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego
Józef Gruszczyk

chór
W niedzielę 19 maja 2019 r. nasz Chór Parafialny z Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w
Jubileuszowym XXV Podlaskim Festiwalu Pieśni Maryjnej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej, Wójta Gminy Leśna Podlaska, Sanktuarium Maryjne w Leśnej Podlaskiej oraz Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.Nagrody przyznawano w trzech kategoriach: soliści, zespoły wokalne oraz chóry. Nasz chór z Ostrowa zdobył II miejsce. Prezentacje odbywały się w kościele – Sanktuarium Maryjnym w Kodniu. Można było tam posłuchać i obejrzeć wiele ciekawych występów. Po zmaganiach konkursowych odbył się specjalny koncert utalentowanej wokalistki Luby Skyby z Ukrainy.

Andrzej Dąbkowski

W dniu 28.03.2019 r. podpisano umowę o dofinansowanie projektu "Nowe miejsca edukacji przedszkolnej w Gminie Ostrów Lubelski". Celem projektu jest poprawa dostępu do edukacji przedszkolnej w gminie Ostrów Lubelski poprzez trwałe zwiększenie o 45 liczby miejsc edukacji przedszkolnej dla 45 dzieci w wieku 3-4 lata (21 chłopców, 24 dziewczynek), podniesienie kompetencji 3 nauczycielek m.in. z pedagogiki specjalnej, poszerzenie oferty zajęć dodatkowych o zajęcia logopedyczne, gimnastykę korekcyjną i zajęcia psychoedukacyjne oraz wzrost wiedzy 45 rodziców z zakresu wyrównywania deficytów u dzieci poprzez udział w warsztatach.

Projekt realizowany będzie w roku 2019.

Wartość projektu: 896 715,00 zł. Kwota dofinansowania:  762 208 zł.

Czytaj więcej: Nowe miejsca edukacji przedszkolnej w Gminie Ostrów Lubelski

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi