raport

logo

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

podsumowanie

logoprojektu


 

Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim
Krystyna Hoduń na Turnieju Muzyków Prawdziwych
Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim
Porady dietetyczne, Fight Lady, słodki poczęstunek i kwiaty, konkursy, występy solistów i tancerzy to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Już czwarty raz wspólnie świętowaliśmy Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.
PGE Dystrybucja S. A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu

 MG 7638W dniu 16 maja 2019 r. delegacja przedstawicieli samorządu z Ostrowa Lubelskiego uczestniczyła w konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek odznaczył samorządy medalem wojewody lubelskiego za podjęte działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję „Samorząd wolny od ideologii LGBT”.

Wśród odznaczonych samorządów znalazły się: Sejmik Województwa Lubelskiego, Powiat Świdnicki, Powiat Rycki, Miasto Świdnik, Miasto Ostrów Lubelski, Miasto Urzędów, Gmina Mełgiew, Gmina Zakrzówek i Gmina Wilkołaz.

Uroczysty pochód, msza święta, złożenie wiązanek - tak rozpoczęliśmy tegoroczne obchody 228 rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3 Maja.  

3 maj 2019   Mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęły się gminne obchody 3 Maja. Po jej zakończeniu władze miasta, delegacja z włoskiej gminy Palombara Sabina, poczty sztandarowe a także przybyli goście i społeczność lokalna w uroczystym pochodzie przeszli pod Krzyż Milenijny i Obelisk znajdujący się w Parku Miejskim, gdzie zostały złożone wiązanki. Następnie głos zabrał burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk, który na zakończenie swojej wypowiedzi zaprosił wszystkich na część artystyczną, do Centrum Kultury.

   Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Ostrowa pod batutą Katarzyny Sobczyńskiej oraz Formacja Tańca Ludowego „Ostrowskie Wianuszki”, którą przygotowała Katarzyna Gil. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaznowie, pod okiem nauczycieli: Ewy Rugały i Anny Suszczyk przygotowali akademię upamiętniającą Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie uroczystości odbyły się biegi 3- majowe zorganizowane przez nauczycieli w-fu z terenu gminy. Fundatorem nagród była Gminna Komisja Profilaktyki i rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Małgorzata Sobczyńska

Fotografia: Jakub Powałka

Czytaj więcej: Obchody 228 rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji trzeciego maja, dzień Strażaka, Jarmark Zygmuntowski – tak w skrócie wyglądała tegoroczna majówka w gminie Ostrów Lubelski. Razem z delegacją z partnerskiej gminy Palombara Sabina świętowaliśmy ważne dla naszego miasta wydarzenia.

Jarmark Zygmuntowski 2019Ostatni czas był dla nas jak i również naszego kraju bardzo szczególny. Obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości, 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla naszego miasta to też czas wyjątkowy - 25 stycznia świętowaliśmy 471 rocznicę nadania praw miejskich, a 5 maja pierwszą rocznicę podpisania paktu o współpracy pomiędzy gminą Ostrów Lubelski a włoską gminą Palombara Sabina. Kulminacją tych wszystkich wydarzeń był polsko – włoski Jarmark Zygmuntowski, który odbył się 5 maja w Ostrowie Lubelskim.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. odprawiona w intencji mieszkańców. Barwnym korowodem w asyście rycerzy Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej udaliśmy się do Parku Miejskiego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na scenie głos zabrał włodarz naszego miasta Józef Gruszczyk. Powitał znamienitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wspólnie z nami celebrowali ważne dla nas wydarzenia. Razem z burmistrzem gminy Palombara Sabina – Alesandro Palombi, świętowali pierwszą rocznicę podpisania partnerstwa i dobrej współpracy. A że dla obu miast to bardzo ważne wydarzenie dlatego też świętowano z hukiem jakiego do tej pory Ostrów nie widział, a raczej nie słyszał. Trzykrotnie zahuczała prawdziwa armata odpalona przez burmistrzów partnerskich miast i wojewodę Przemysława Czarnka.

Czytaj więcej: Z ziemi włoskiej do Polski na Jarmark Zygmuntowski…

W związku z postanowieniem nr 57/2019 Komisarza Wyborczego w Lublinie IV  z dnia 6 maja 2019 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 r. (zgodnie z treścią załączników nr 72-76 do ww. postanowienia) oraz postanowieniem nr 58/2019 Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 6 maja 2019 r. w sprawie zwołania pierwszych posiedzeń obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 r.

Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim informuję, że w dniu 17 maja 2019 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim, przy ul. Partyzantów 14. odbędą się pierwsze posiedzenia oraz szkolenie obwodowych komisji wyborczych.

Na pierwszym posiedzeniu komisja wybiera ze swojego składu przewodniczącego komisji i jego zastępcę oraz ustala sposób wykonywania zadań, jakie wynikają z wytycznych, określonych uchwałą nr 70/2019 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 26.04.2019 r. (uchwała dostępna na stronie: https://pkw.gov.pl/490_Uchwaly).

Członkowie komisji mają obowiązek uczestniczenia w pracach komisji. Komisarz wyborczy odwołuje członka obwodowej komisji wyborczej w przypadku nieuczestniczenia w pracach komisji bez usprawiedliwienia lub podejmowania działań sprzecznych z prawem lub w przypadku niewykonywania lub nienależytego wykonywania obowiązków przez członka komisji (art. 184 § 2 Kodeksu wyborczego).

BANER 600x400 2Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu III naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 06.05.2019 r. do dnia 24.05.2019 r. Zgłoszenia należy składać w Biurze ZKGZL, ul. Lubelska 68, 21-100 Lubartów.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Biurze Związku, oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia można pobrać ze strony – Zakładka Krok po kroku

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Oświadczenie.pdf)Oświadczenie.pdf 353 kB71
Pobierz plik (Zał. 1 Zgłoszenie lokalizacji.pdf)Zał. 1 Zgłoszenie lokalizacji.pdf 675 kB69

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi