Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2020

Zabawa, integracja, ruch, bezpieczeństwo, radość, śmiech, wspólnie spędzany czas i miłe WSPOMNIENIA.
Właśnie tego chcemy dla naszych dzieci. Chcemy spełnić ich marzenia i dać im jak najlepsze perspektywy i możliwość rozwoju. Chcemy miejsca w naszej okolicy, które połączy pokolenia, stworzy możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, w atmosferze radosnego gwaru i śmiechu.

Rada Rodziców naszej szkoły wystąpiła z inicjatywą stworzenia miejsca integracji i zabaw dla dzieci. Stara się o pozyskanie środków finansowych i w tym celu utworzyła zrzutkę na stronie: https://zrzutka.pl/va28y2
Wcześniej dzieci przelały swoje marzenia na papier i przygotowały piękne prace plastyczne przedstawiające to wymarzone miejsce. Możemy je podziwiać na stronie zrzutki.
Nie bądźmy obojętni! Każdy może wpłacić choćby małą kwotę, która przyczyni się do realizacji marzeń naszych dzieci. Wpłacajmy! Udostępniajmy! Zachęcajmy rodzinę, znajomych i nieznajomych. Każda złotówka to okruch serca:)

Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim przy współpracy ze Środowiskiem 27 WDP AK zadbał o bezpieczeństwo pacjentów rozstawiając namiot wojskowy przy Centrum Medycyny Rodzinnej w Ostrowie Lubelskim.

Ostatni czas jest dla nas wszystkich niezwykle trudny. Pandemia daje się we znaki z dnia na dzień z różnym skutkiem. W czwartek (19 listopada br.) na prośbę Pani Wiesławy Czyż kierownika  Centrum Medycyny Rodzinnej, proobronni z 27 WDP AK na czele z prezesem Panem Andrzejem Mazurkiem wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego rozłożyli namiot wojskowy dla pacjentów korzystających z usług przychodni. Ma on zapewnić bezpieczeństwo dla osób oczekujących na wizytę u lekarza rodzinnego.

Nie bagatelizujmy podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz wprowadzonych obostrzeń w czasie pandemi.

Spis Rolny 2020

Urząd Statystyczny w Lublinie nie dysponuje numerami telefonów do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych w naszym województwie. Dlatego też prosimy, żeby użytkownicy gospodarstw rolnych, które jeszcze nie zostały spisane, udostępnili nam swój numer telefonu do tego celu.

Numer telefonu można przekazać do Urzędu Statystycznego w Lublinie na kilka sposobów:

  1. mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – podając numer gospodarstwa rolnego z listu Prezesa GUS oraz swój numer telefonu,
  2. SMS-em na numer 571506060 – ze swojego telefonu, podając numer gospodarstwa rolnego z listu Prezesa GUS.

Adres e-mail i nr telefonu są również na stronie US Lublin:

https://lublin.stat.gov.pl/aktualnosci/numer-telefonu-i-e-mail-do-urzedu-statystycznego-w-lublinie-spis-rolny-2020-,180,1.html

Mogą Państwo również podać swój numer telefonu pracownikom Gminnego Biura Spisowego w swoim urzędzie gminy/miasta, którzy przekażą go odpowiedniemu rachmistrzowi spisowemu, żeby mógł się z Państwem skontaktować i umówić na spotkanie lub przeprowadzić spis przez telefon.

Konkurs realizowany w ramach projektu „Eko Senior” zakończył się. Kapituła konkursowa wyłoniła Laureatów. Drugie miejsce otrzymały seniorzy z KGW Kolechowice.

Po raz kolejny Seniorzy z Koła Gospodyń Wiejskich w Kolechowicach udowodnili, że epidemia im nie straszna. Łącząc przyjemne z pożytecznym, nieustannie działają i zdobywają kolejne sukcesy. Tym razem Panie z KGW zgłosiły swój udział w konkursie Eko Senior, nad którym honorowy patronat objęła Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

W zgłoszeniu do konkursu Seniorzy napisali: "...w naszej okolicy można znaleźć zioła rosnące na terenach ekologicznych takie jak; żywokost, podbiał, piołun, wrotycz, lipa, mniszek, czarny bez, pokrzywa. W ogrodach wiosną zasadzono czosnek, maliny, miętę, melisę, aronię (niektóre rośliny już rosły trzeba było tylko zebrać informacje, kto jakie posiada). Podczas spotkania wspólnie wykonaliśmy nalewki do walki z wirusami, naturalny antybiotyk, smarowidła na bolące kolana i stawy, leczące rany i odgnioty, kaszel, odstraszające komary i kleszcze, herbatki ziołowe oraz zestawy ziół do kąpieli. Dzięki temu nasi seniorzy oraz członkowie ich rodzin czują się dobrze i w naszej okolicy nie występują zachorowania na koronowirusa" - twierdzą seniorzy z Kolechowic. Pełni sil witalnych seniorzy specjalizują się nie tylko w "domowych sposobach walki z chorobami". Do perfekcji opanowali też szycie maseczek i toreb na zakupy, oraz przygotowanie wieńców i stroików dożynkowych. Ponadto wiodą prym w wykonaniu najlepszych potraw z lubelskich jabłek i wspaniałego rękodzieła.”

Wszystkie prezentacje publikowane były na łamach czterech tygodników: Wspólnota Puławska, Wspólnota Lubartowska, Wspólnota Opolska, Wspólnota Łęczyńska i na portalach internetowych: www.pulawy.24wspolnota.pl, www.lubartow.24wspolnota.pl, www.opole.24wspolnota.pl i www.tubalecznej.pl.

Dzięki zaangażowaniu, aktywności i kreatywności, godnych najwyższego uznania seniorzy z Kolechowic stanęli na podium, zdobywając tym samym II miejsce. Pierwsze trzy nagrody, każda po 1000 zł, w formie Bonu na zakup sprzętu sportowego trafiła w ręce laureatów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szanowni Państwo!

     W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, od 15 października 2020 r. do odwołania, praca Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim zostanie ograniczona dla obsługi osobistej interesantów.

    Ze względu na konieczność wprowadzenia środków ochrony w urzędach, mieszkańcy załatwiający swoją sprawę będą musieli liczyć się z utrudnieniami i ograniczeniami dostępu lub wydzielonymi strefami bezpieczeństwa.

Punkt obsługi interesanta znajduje się w holu na parterze budynku.
Dokumenty kierowane do urzędu można wrzucać do wystawionej przy wejściu urny.

    Bezpośrednią obsługę interesantów ogranicza się wyłącznie do spraw niecierpiących zwłoki i wymagających osobistego stawiennictwa w szczególności: wystawienie aktu zgonu, złożenia wniosku lub odbioru dowodu osobistego.

    Wszystkie pozostałe sprawy załatwiane będą telefonicznie i korespondencyjnie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub ePUAP.

Numery telefonów:

Sekretariat Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim - nr tel. 81 852 00 03

Sekretarz gminy - nr tel. 81 852 00 94

USC - nr tel. 81 852 00 75

ePUAP: um1234

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    Szczegóły dotyczące pracy Urzędu Miejskiego oraz gminnych jednostek organizacyjnych, numery telefonów, adresów e-mail, numery kont bankowych oraz danych do wystawiania faktur znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego: www.ostrowlubelski.pl oraz w BIP umigostrowlubelski.bip.lubelskie.pl.

W trosce o Państwa zdrowie i nasze wspólne dobro z wyrazami szacunku

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

   Przekazanie Ognia Niepodległości, msza święta w intencji Ojczyzny, symboliczne złożenie wiązanek - tak obchodziliśmy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości w Ostrowie Lubelskim.

  22
W środę 11 listopada, przekazaniem Ognia Niepodległości przywiezionym z Kostiuchnówki rozpoczęły się gminne obchody 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Ostrowie Lubelskim. Na ręce Burmistrza Józefa Gruszczyka ogień przekazali przedstawiciele Środowiska
27 WDP AK Jacek Zapasa oraz Marcin Skrzypek. W kościele parafialnym, odprawiona została uroczysta msza święta sprawowana przez ks. proboszcza Stanisława Kluskę, modliliśmy się w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje władz gminnych oraz przedstawiciele PIS i PSL złożyli symboliczne wiązanki pod Krzyżem Milenijnym oraz Pomnikiem Obrońców wiary, bohaterów walk o wolną i suwerenną Ojczyznę znajdującym się na Skwerze św. Krzyża w Parku Miejskim.

    Dziś ze względu na pandemię nie mogliśmy jako wspólnota gminy Ostrów Lubelski licznie uczestniczyć w uroczystości. A jednak pamiętamy o tym, że możemy jednoczyć się poprzez modlitwę za Ojczyznę, a także wywieszając flagę narodową.

Galeria zdjęć...

 

 

 

swieto niepodleglosci

Szanowni Państwo,

         11 listopada to wyjątkowa data w polskim kalendarzu – Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten powinien mieć dla wszystkich Polaków szczególne znaczenie. W tym roku z uwagi na stan epidemii uroczystości rocznicowe ograniczone zostały do mszy świętej w intencji Ojczyzny. Obecna sytuacja w kraju nie pozwala na organizację uroczystości w formie jak dotychczas. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców gminy Ostrów Lubelski do uczczenia Święta Niepodległości przez wywieszenie flagi narodowej na swojej posesji.

        Z góry dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy odpowiedzą na ten apel i włączą się w uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

 

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

 

    13 listopada 2020 r. Gmina Ostrów Lubelski wystąpiła z wnioskiem do Starosty Lubartowskiego o przeprowadzenie postępowania scaleniowego gruntów w na terenie gminy Ostrów Lubelski, w niżej wymienionych miejscowościach wg podziału na grupy obszarów scalenia:

Ostrów Lubelski, Ostrów Lubelski Rolny – obszar scalenia - 3985,8588 ha;

Jamy, Bójki, Kaznów, Kaznów-Kolonia – obszar scalenia – 1732,9489 ha

Kolechowice, Kolechowice -Folwark, Kolechowice-Kolonia – obszar scalenia – 2151,8854 ha;

Rozkopaczew, Rudka Kijańska, Wólka Stara Kijańska – obszar scalenia – 2744,3702

    Ponadto, Gmina zwróciła się do Starosty z wnioskiem o wystąpienie do Marszałka Województwa Lubelskiego o dołączenie wskazanych obszarów do Programu Prac Scaleniowych Województwa Lubelskiego. W dniu 17 listopada otrzymaliśmy informację, że Starostwo Powiatowe w Lubartowie przekazało taki wniosek do Marszałka Lubelskiego.

    Celem scalenia gruntów jest tworzenie korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie i leśnictwie poprzez poprawę struktury obszarowej gospodarstw rolnych, lasów i gruntów leśnych, racjonalne ukształtowanie rozłogów gruntów, dostosowanie granic nieruchomości do systemu urządzeń melioracji wodnych, dróg oraz rzeźby terenu. Scaleniem obejmuje się grunty położone w jednej lub kilku wsiach bądź w ich częściach; grunty te tworzą obszar scalenia. Postępowanie scaleniowe oraz zagospodarowanie poscaleniowe przeprowadza i wykonuje starosta jako zadanie z zakresu administracji rządowej finansowane ze środków budżetu państwa.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi