Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

bunia

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2023

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z warunkami przystąpienia do projektu „Wsparcie rozwoju kompetencji uczniów w Ostrowie Lubelskim” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027. Projekt będzie realizowany od 1 grudnia w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kolechowicach, Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim i Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rozkopaczewie. Głównym celem projektu jest nabycie przez dzieci w okresie od 01.12.2023 do 30.06.2024 nowych umiejętności, uzdolnień, zainteresowań poza edukacją formalną z zakresu wielojęzyczności, kompetencji matematycznych/cyfrowych, nauki tańca, gry w szachy, rozwijania uzdolnień plastycznych, gry w piłkę nożną, pływania. Projekt jest skierowany do grupy 168 uczniów/uczennic znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, którzy uczą się w jednej z wyżej wymienionych szkół.

2023 Ostrow Lubelski 4

 

W sobotę 18.11.2023 r. w Sali sportowej SP w Ostrowie Lubelskim odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Ostrowa Lubelskiego, w którym udział wzięło 104 zawodników. Turniej rozegrany został w kategorii Kumite (walki) z podziałem na płeć, wiek i wagę. Doskonale zaprezentowali się reprezentanci naszego klubu. Nie zabrakło także reprezentantów naszej Gminy m.in. Hanna Domańska Kumite Dzieci, dziewczęta, grupa I, Julia Wolska Kumite Kadetki, grupa V oraz Oliwier Wolski Kumite Kadeci Młodsi, grupa VI.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom!

 

Pro1W sobotę 25 listopada w Ostrowie Lubelskim miała miejsce niecodzienna uroczystość – Jubileusz 20- lecia Zespołu Śpiewaczego „Ostrowianki-Polesianki”. ,,Śpiewamy, smacznie gotujemy, młodszemu pokoleniu tradycje przekazujemy” - z takim mottem Ostrowianki świętowały i cieszyły się dotychczasowymi osiągnięciami. Jubileusz rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Ostrowie, którą sprawował ks. Henryk Drozd. Następnie zaproszeni goście, gospodarze uroczystości udali się do Domu Strażaka, gdzie odbyła się dalsza część sobotniego spotkania. Nie zabrakło śpiewów, życzeń oraz prezentów dla Jubilatów. Obecnie Zespół składa się z: kierownik Bronisławy Kubeluk, Marii Słomki, Marianny Jaksim, Haliny Woźniak, Stanisławy Drozd, Józefy Ignatiuk, Aliny Czubackiej, Bożeny Matyjaszczyk, Iwony Czeberak, Ewy Domańskiej, Ireny Gruszczyk, Magdaleny Kołton, Jerzego Drozda, Kazimierza Malinowskiego. Najmłodszą członkinią jest Lenka Szymańska, zaś kierownikiem muzycznym Dariusz Bernacki. 

Z okazji Jubileuszu 20- lecia Zespołu Śpiewaczego „Ostrowianki-Polesianki”
kierujemy wyrazy uznania oraz składamy serdeczne gratulacje
dla wszystkich obecnych oraz byłych członków zespołu, którzy przez ten piękny czas,
20 lat tworzyli i tworzą jego wielkość. Dziękujemy za pracę, pasję i emocje,
które wkładacie w przygotowanie i organizacje każdego występu .
Życzymy niezmiennej wytrwałości w realizacji dalszych planów i zamierzeń,
osiągnięcia zamierzonych celów i kolejnych sukcesów,
które przyniosą zarówno satysfakcję, jak i osobiste spełnienie

 

 

22 listopada br. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem osób znajdujących zatrudnienie nie tylko w ośrodkach pomocy społecznej, ale w różnorodnych instytucjach pomocy, rynku pracy, rehabilitacji, placówkach leczniczych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób potrzebujących pomocy. Głównym celem pomocy społecznej jest umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenia trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać.

Wyróżnienie Wojewody Lubelskiego za wybitne osiągnięcia w zakresie pomocy społecznej w kategorii zespołowej otrzymał Środowiskowy Dom Samopomocy w Jamach. Pracownicy ŚDS
w Jamach poprzez prowadzenie placówki z wielkim oddaniem drugiemu człowiekowi stworzyli przyjazną przestrzeń dla osób z zaburzeniami psychicznym. Wykazują się empatią, wrażliwością, wyrozumiałością i szacunkiem w stosunku do nich. Wprowadzają nowatorskie metody pracy terapeutycznej poprzez organizowanie różnorodnych warsztatów i projektów, troskę o integrację społeczną i udział w życiu publicznym podopiecznych ŚDS, poprzez podejmowanie inicjatyw społecznych i niezwykłych w swej formie wydarzeń kulturalnych. W imieniu zespołu pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Jamach nagrodę  odebrała Edyta Szkuat kierownik placówki oraz Marzena Czabaj pracownik socjalny. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Podkategorie

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi