Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2022

PARK LINOWY, Kołobrzeg -Rejs statkiem, gra miejska z przewodnikiem.

Wypoczynek letni organizowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku do 16. roku życia (program skierowany jest do dzieci i młodzieży urodzonych od dnia 1 stycznia 2006 roku), których co najmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć:

1. Wypełniona kartę kwalifikacyjna

2. Zaświadczenie z KRUS. Proszę o dopilnowanie, by zaświadczenia były wystawione na rodziców (prawnych opiekunów), ponieważ niektóre placówki KRUS wystawiają zaświadczenia na dzieci, z których nie wynika w jakim zakresie ubezpieczeni są rodzice. Rodzice pobierający rentę bądź emeryturę zobowiązani są o przedstawienie zaświadczeń z KRUS (odcinek o wysokości renty nie jest dokumentem). Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne.

Oraz uiścić opłatę za kolonie w wysokości 780 zł. za dziecko.

Termin składania wniosków do 20-07-2022 r.

Opłata obejmuje również transport. Transport będzie zorganizowany z miejsc zbiórki, do których rodzice będą zobowiązani dowieść dzieci.

Do czasu wyjazdu dzieci  w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z Panią Joanną Gorecką 
(Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim pok.  nr. 17  TEL.  81 852 00 03, wew 37) 

Komplet dokumentów prosimy złożyć w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Lubelskim w pokoju nr 17.

 

lot 1140x650

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Karta kwalifikacyjna.odt)Karta kwalifikacyjna.odt 22 kB42
Pobierz plik (Program.doc)Program.doc 178 kB58

1 17021812 lipca 1943 r. niemieccy okupanci rozpoczęli pacyfikację wsi Michniów w woj. świętokrzyskim. Mieszkańcy tej miejscowości za pomoc niesioną partyzantom zostali w ciągu dwóch dni w okrutny sposób wymordowani, a miejscowość została spalona. Datę tych wydarzeń uznano za symboliczny dzień pamięci mieszkańców polskich wsi.

13 października 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę, która ustanowiła nowe święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

Święto jest obchodzone 12 lipca.

Czytaj więcej: 12 lipca-Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

unnamed

11 lipca o świcie oddziały UPA wspierane przez miejscowych Ukraińców dokonały skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości, głównie w powiatach horochowskim i włodzimierskim pod hasłem Śmierć Lachom. Uniemożliwiając mieszkańcom ucieczkę okrążano wieś i dokonano rzezi i zniszczeń. Ludność polska ginęła od kul, siekier, wideł, kos, pił, noży, młotków i innych narzędzi zbrodni. Polskie wsie po wymordowaniu ludności były palone, by uniemożliwić ponowne osiedlenie. Była to akcja dobrze przygotowana i zaplanowana.

Dla upamiętnienia wydarzeń krwawej niedzieli na Wołyniu, 11 lipca ustanowiony został Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa, którego na obywatelach II RP dopuścili się członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii.

 

W dniu 22 czerwca 2022 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Ostrowa Lubelskiego dla uczniów szkół mieszczących się na terenie naszej gminy. Przyznane nagrody to wyraz uznania za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, działania w wolontariacie wybitne osiągnięcia sportowe oraz aktywne uczestnictwo i zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi