Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wsparcie

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2023

   My pamiętamy pełną prawdę, pełną historię o tamtych czasach. Pamiętamy w szczególności czyn i poświęcenie Żołnierzy Niezłomnych, ale pamiętamy również o tych wszystkich, którzy Niezłomnych Żołnierzy torturowali. Pamiętamy po to, żeby logicznie i sensownie budować przyszłość naszej Ojczyzny. Pamiętamy!”

   W środę, 1 marca w Ostrowie Lubelskim oddaliśmy hołd Żołnierzom Niezłomnym – Wyklętym. Tym, którzy mieli zostać zapomniani na zawsze, ponieważ nie mogli zaakceptować Polski zniewolonej i zsowietyzowanej. Zostali wyklęci przez system komunistyczny i ludzi, którzy ten system tworzyli. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą. Władze miasta, dzieci oraz młodzież ze szkół gminnych wraz z opiekunami, przedstawiciele Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, poczty sztandarowe a także społeczność lokalna modlili się w intencji poległych. Następnie Burmistrz z Sekretarzem i Przewodniczącym Rady Miejskiej z delegacją uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim złożyli symboliczne wiązanki i zapalili znicze. Niezwykle wzruszającą i oddającą atmosferę tamtych czasów akademię zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim. Młodzież przygotowali Izabela Domańska-Wysok i Dorota Kozłowska, dekoracja Dorota Maleszyk, obsługa techniczna Dariusz Górny.

  Obchodząc Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dajemy świadectwo, że ludzie którzy oddawali swoje życie przed kilkudziesięcioma laty nie zginęli daremnie. Zdradzeni w tragicznych okolicznościach, jednak wygrali. Wygrali, ponieważ my dzisiaj oddając im hołd – nie dajemy zginąć poległym… Oni polegli, ale nie zginęli. 

Cześć i chwała Bohaterom!

 

Dzięki dofinansowaniu inwestycji w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania” w czwartek, 23 lutego br. do Ostrowa Lubelskiego został dostarczony autobus marki ISUZU Grand Toro.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Lubelskim, dzięki dofinansowaniu z programu pn.: „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania” zakupiła autobus, który wykorzystywany będzie do przewozu dzieci do i z szkoły na terenie naszej gminy, na szkolne wyjazdy rekreacyjne oraz wyjazdy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zakupiony autobus został przekazany 23 lutego br. Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim za pośrednictwem firmy Busimport PL Sp. z o.o. z siedzibą w Gierłatowie. Pojazd jest w pełni wyposażony, przystosowany do przewozu 37 osób. Całkowity koszt zakupu wyniósł 797 040 zł z czego 750 000 zł to dofinansowanie ze środków wramach programu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”.

Składamy serdeczne podziękowania dla Ministerstwa Edukacji Narodowej za możliwość skorzystania z programu, dzięki któremu nasza gmina pozyskała dofinansowanie i zakupiła potrzebny sprzęt. Dziękujemy także Prezesowi OSP w Ostrowie Lubelskim Panu Łukaszowi Kowalskiemu za złożenie wniosku o dofinansowanie na zakup wyposażenia w postaci autobusu. Dzięki zaangażowaniu jednostki OSP, dzieci oraz młodzież będą mogły bezpiecznie pokonywać drogę do i z szkoły. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że przy współpracy z OSP w Ostrowie Lubelskim możemy pomóc zarówno rodzicom, uczniom, jak i naszej gminie.

17 lutego w Bibliotece w Ostrowie Lubelskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród osobom, które otrzymały tytuł Czytelnika Roku. Zwycięzcami ważnej a zarazem podniosłej uroczystości zostali: Rysio Siemiaszko, Rozalia Maleszyk, Julian Iwanek, Szymon Skrzypczak, Miłosz Sipta, Ulatowska Magda, Walkiewicz Marcela, Janiak Aleksandra, Ziółkowska Kornelia, Słyk Oliwia, Puchacz Oliwia, Smoleń Helena, Bruno Siemiaszko, Pachała Wiktoria, Abramik Amelia, Janiak Julia, Filipek Martyna, Ulatowska Maja, Pachała Jakub, Puła Piotr, Czubacka Lena, Bartosik Monika Antonik Wanda, Bielecka Małgorzata, Czabaj Elżbieta, Czyż Wiesława, Frankowska Ewa, Madyniak Maria, Niedbalska Eleonora, Sawicka Lucyna, Wiśniewska Maria, Wolska Lucyna, Bodek Anna, Lech Mieczysław, Jóźwiak Maria, Duda Wiesława, Monika Makowska, Kula Genowefa. Wszystkim czytelnikom serdecznie gratulujemy życząc tym samym niekończącego się zapału do czytania książek.

 

Plakat Wniosek o 500 w mZUS WCAG6Od 1 lutego 2023 r. możesz złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Jak możesz złożyć wniosek o 500+?
W tym roku wniosek o świadczenie 500+ będziesz mógł złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS dostępnej na urządzeniach mobilnych. Aplikację możesz pobrać ze sklepów Google Play
oraz App Store.Wniosek możesz złożyć również za pośrednictwem narzędzi dostępnych w ubiegłych latach: Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia,bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę.

Kto może złożyć wniosek o świadczenie 500+?
Świadczenie 500+ otrzymasz na dziecko, które nie ukończyło 18 lat, jeśli jesteś:
rodzicem lub opiekunem prawnym dziecka, który posiada obywatelstwo polskie;
obcokrajowcem mieszkającym w Polsce, który jest obywatelami UE/EFTA;
cudzoziemcem, który legalnie przebywa w Polsce wraz z dostępem do polskiego rynku pracy.
obywatelem Ukrainy, który przybył z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i uzyskał legalny pobyt w Polsce.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (ULOTKA -Świadczenia dla rodziny z ZUS.PDF)ULOTKA -Świadczenia dla rodziny z ZUS.PDF 1002 kB23

Czytaj więcej: Złóż wniosek o 500+ w aplikacji mZUS

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi