Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2024

Informuję, że w dniu 21 marca 2024 r. o godz. 15:00 w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim odbędzie pierwsze posiedzenie obwodowych komisji wyborczych powołanych postanowieniem nr 156/2024 Komisarza Wyborczego IV w Lublinie z dnia 18 marca 2024 r. w celu przeprowadzenia wyborów organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.

Porządek posiedzenia będzie następujący:

1) Otwarcie posiedzenia,

2) Wybór Przewodniczącego OKW - podjęcie Uchwały Nr 1,

3) Wybór Zastępcy Przewodniczącego OKW - podjęcie Uchwały Nr 2,

4) Ustalenie organizacji pracy,

5) Szkolenie OKW,

5) Zakończenie posiedzenia.

Obecność na posiedzeniu jest obowiązkowa

Sylwia Szczepańska

Sekretarz Gminy

 

Postanowienie Nr 157/2024 Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 18 marca 2024 r. w sprawie zwołania pierwszych posiedzeń obwodowych komisji wyborczych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.

Postanowienie Nr 156/2024 Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 18 marca 2024 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.

 

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego informuje, że w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów
i prezydentów miast, zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. - zgodnie z art.37e Kodeksu wyborczego - wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat mają prawo do bezpłatnego transportu:
• z miejsca zamieszkania, pod którym dany wyborca ujęty jest w spisie wyborców, albo miejsca podanego we wniosku o zmianę miejsca głosowania, do lokalu właściwego dla obwodu głosowania, w którego spisie wyborców ujęty jest ten wyborca,
• z miejsca pobytu do najbliższego lokalu wyborczego w dniu głosowania, w przypadku wyborcy posiadającego zaświadczenie o prawie do głosowania,
• z lokalu wyborczego do miejsca, w którym dany wyborca rozpoczął podróż (transportu powrotnego).

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Wniosek_o_skorzystanie_z_transportu.docx)Wniosek_o_skorzystanie_z_transportu.docx 18 kB57

Czytaj więcej: Bezpłatny transport do lokalu wyborczego 

Foto 11Jubilatka Pani Kazimiera Domańska, rodowe Grabowska urodziła się 10.03.1924 roku w Ostrowie Lubelskim. Rodzicami byli: Szczepan i Rozalia rod. Sawczuk, rodzeństwo to: nieżyjący brat Antoni. W wieku 18 lat, 15 lipca 1942 roku w Ostrowie Lubelskim zawarła małżeństwo z Janem Domańskim urodzonym i zamieszkałym w Ostrowie Lubelskim. Owocem ich małżeństwa byli: nieżyjący syn Andrzej i córka Genowefa oraz żyjące córki Marianna i Anna a także syn Antoni. Jubilatka doczekała trzynaściorga wnuków i dwadzieściorga prawnuków i pięciorga praprawnuków. Mąż Jubilatki zmarł 10.01.1983 roku w Lubartowie. Pełnia życia Pani Kazimiery przypadła na burzliwy wiek XX tj. okres II wojny światowej i ciężkie lata powojenne, którego wydarzenia wywarły wpływ na dalsze losy Jej życia, wplatając w nie chwile trudne głównie rodzinne, jak też te radosne stała się naocznym świadkiem naszej ojczystej niełatwej historii od czasów zakończenia wojny po III Rzeczpospolitą do dnia dzisiejszego. Mimo tych przeciwności losu, codziennych życiowych zmagań dożyła pięknego Jubileuszu 100-lecia urodzin. Jubilatka otoczona jest szacunkiem i miłością rodziny. Z okazji Jubileuszu urodzin w dniu 10.03.2024 r. Józef Gruszczyk Burmistrz Ostrowa Lubelskiego i Henryk Klementewicz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wręczyli Jubilatce kwiaty, upominek rzeczowy oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia dalszego życia w dobrym zdrowiu, pomyślności, radości i pogody ducha na kolejne lata. Życzenia złożyła również licznie przybyła rodzina. List gratulacyjny do Jubilatki, skierował Premier Rzeczypospolitej Polskiej Pan Donald Tusk:

Czytaj więcej: Doniosły i imponujący Jubileusz. 100-lecie urodzin Pani Kazimiery Domańskiej.

W dniu 5.03.2024r. podpisano umowę z Elektroprojekt S.A. Oddział w Lublinie na wykonanie dokumentacji projektowej rewitalizacji centrum Ostrowa Lubelskiego oraz Błot Miejskich. Wykonawca zaprojektuje między innymi:

  • Wymianę nawierzchni ulic i chodników ul. Partyzantów oraz Czerwonego Krzyża,

  • Odnowienie zieleni w parku miejskim,

  • Modernizację i rozbudowę budynku urzędu,

  • Remont sali widowiskowej w centrum kultury,

  • Modernizację dworca autobusowego,

  • Remont piwnic w budynku komunalnym,

  • Wykonanie kanału wraz z infrastrukturą rekreacyjną na działce za targowiskiem (błota miejskie).

Wartość zadania to 182 000,00 zł.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi