Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2022

W niedzielę 1 maja 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie ekspozycji remizy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilkowa w muzealnym miasteczku Muzeum Wsi Lubelskiej. W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Ostrowa Lubelskiego - Józef Gruszczyk. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele z Matczyna, jej oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra OSP z Ostrowa Lubelskiego pod batutą kapelmistrza Wojciecha Duraka. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się w uroczystym przemarszu pod budynek remizy z Wilkowa. Nie zabrakło wystąpień przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilkowa, czy też wspomnień o historii tamtejszej OSP. W programie znalazło się także zwiedzanie ekspozycji remizy z kustoszem i pokazy sprzętu pożarniczego. Wielkie zainteresowanie wzbudziła prezentacja samochodu gaśniczego marki Mercedes-Benz z LAF 1113B z 1973 roku z OSP w Kolechowicach. Uroczystości zakończył koncert orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowa Lubelskiego.

 

W poniedziałek 2 maja w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się Regionalny festiwal twórczości ludowej artystów z Lubelszczyzny „Jawor-u źródeł kultury 2022”, zorganizowany po raz pierwszy przez Polskie Radio Lublin. Nie zabrakło w nim przedstawicieli naszej gminy, którzy w drodze eliminacji przedfestiwalowych zostali zakwalifikowani przez jury. Na scenie zaprezentowały się dziewczęta z zespołu „Młode Rozkopaczewianki” . W kategorii soliści wystąpiła Krystyna Hoduń zdobywając III nagrodę. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko rękodzielnicze pań z KGW w Kaznowie.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż przedstawiciele naszego regionu zostali zakwalifikowani do tego wyjątkowego wydarzenia i tak pięknie się zaprezentowali.

Gratulujemy im tego sukcesu!

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi