Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

bunia

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2023

W dniu 18 czerwca 2023 roku odbyły się w Sernikach strefowe zawody sportowo-pożarnicze części powiatu lubartowskiego, w których wystąpiły jednostki OSP z gminy Abramów, Kamionka, Lubartów, Serniki, Ostrów Lubelski i Uścimów. Ogółem startowało 30 drużyn, w tym 26 męskich i 4 kobiecych. Obsługę zawodów i sędziowanie zapewniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wraz z przedstawicielami jednostek OSP. Na zawody przybyli wójtowie (lub przedstawiciele) gmin biorących udział w zawodach. Z naszej gminy w zawodach uczestniczyły następujące drużyny męskie reprezentujące OSP: Jamy, Kaznów, Kolechowice Folwark, Kolechowice Kolonia, Ostrów Lubelski, Rozkopaczew I, Rozkopaczew II. Drużyny kobiece z naszej Gminy nie brały udziału. Zawody sportowo-pożarnicze składały się z trzech konkurencji tj. sztafety pożarniczej 7X50 m z przeszkodami, musztry oraz ćwiczenia bojowego. Po pierwszej konkurencji, wśród uczestników naszej gminy, na czele plasowała się drużyna OSP Kaznów z czasem 62 s., przed drużyną OSP Jamy - czas 63 s. i OSP Rozkopaczew I - czas 65 s . Różnice czasowe były bardzo małe. Ze względu na padający deszcz nie odbyła musztra, która miała być kolejną konkurencją zawodów. W konkurencji - ćwiczenie bojowe - najlepszy czas uzyskała drużyna OSP Rozkopaczew I - 40 s. przed OSP Jamy - 43 s. i OSP Kaznów - 48 s. Po pasjonującej rywalizacji - generalna klasyfikacja w naszej gminie przedstawiała się następująco: I miejsce zdobyła OSP Rozkopaczew I (czas łączny -105 s.), II miejsce - OSP Jamy (czas łączny -106 s.), III miejsce - OSP Kaznów (czas łączny - 110 s.). Pozostałe miejsca uzyskały drużyny wg kolejności: Kolechowice-Kolonia, Ostrów Lubelski, Kolechowice-Folwark i Rozkopaczew II. Startujące drużyny otrzymały nagrody pieniężne, puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu zawodów uroczystego wręczenia nagród, złożenia gratulacji i życzeń dokonał: Henryk Klementewicz – pracownik Urzędu Miejskiego. Ze względu na równoległe uroczystości rocznicy stacjonowania 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej w Lasach Parczewskich – uroczystości odbyły się w Bobrówce – Józef Gruszczyk - Burmistrz Ostrowa Lubelskiego nie mógł uczestniczyć w dekoracji uczestników zawodów. Wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach sportowo-pożarniczych OSP Gminy Ostrów Lubelski dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom osiągniętych wyników.

Zawodyosp Gm. Ostrów Lubelski

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego informuje, że zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 344 z późn. zm.) na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim został wywieszony wykaz dotyczący przeznaczenia do sprzedaży przez Gminę Ostrów Lubelski prawa użytkowania wieczystego ustanowionego do dnia 5 grudnia 2089 r. na nieruchomościach stanowiących własność Skarbu Państwa, obejmujący nieruchomości gruntowe oznaczone w ewidencji gruntów działkami: nr 154/4 o pow. 0,0632 ha i nr 154/5 o pow. 1,2317 ha, położonych w obrębie 0002 Ostrów Lubelski - rolny, gm. Ostrów Lubelski.

Wykaz wywieszono na okres 21 dni, tj. w terminie: od 19.06.2023 r. do 10.07.2023 r. Informacja: UM Ostrów Lubelski ul. Partyzantów 1, pokój nr 3, tel. 81 8520003 wew. 26.

 

Wykaz- sprzedaż prawa użytkowania wieczystego działka nr 154/4 i 154/5 obręb Ostrów Lubelski - rolny.

 

g4

Wypoczynek letni organizowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku do 16. roku życia, urodzonych po 1 stycznia 2007 do 31 grudnia 2018 roku, których co najmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć: Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne.
1. 
Wypełniona kartę kolonijną
2. 
Zaświadczenie z KRUS. ( w przypadku renty -z datą do kiedy została przyznana)Prosimy, by zaświadczenia były wystawione na rodziców (prawnych opiekunów), ponieważ niektóre placówki KRUS wystawiają zaświadczenia na dzieci, z których nie wynika w jakim zakresie ubezpieczeni są rodzice. Rodzice pobierający rentę bądź emeryturę zobowiązani są o przedstawienie zaświadczeń z KRUS (odcinek o wysokości renty nie jest dokumentem). 
3.
Oraz uiścić opłatę za kolonie  w wysokości 850 zł za dziecko:

Dane odbiorcy: Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych;

ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa

Konto bankowe: NR: 43 1930 1523 2020 2000 1708 0001, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.

Nazwa zleceniodawcy: dane rodzica,

Tytułem: KOLONIE – Ostrów Lubelski i podaniem imienia i nazwiska dziecka.

Rodzice będą zobowiązani dowieźć dzieci na miejsce zbiórki. 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (KARTA KWALIFIKACYJNA.docx)KARTA KWALIFIKACYJNA.docx 13 kB80

Czytaj więcej: KOLONIE LETNIE 28.07-05.08.2023 Grzybowo

Zabawa i jeszcze raz zabawa. Niedzielny (4 czerwca) piknik rodzinny w Ostrowie Lubelskim przyciągnął tłumy… nie tylko najmłodszych. Ten kto nie wybrał się do parku miejskiego może żałować. Dlaczego? Wystarczy zobaczyć fotorelację przygotowaną przez Centrum Kultury.

„Biegać, skakać, latać, pływać, W tańcu w ruchu wypoczywać”. Słowami z Akademii Pana Kleksa można opisać niedzielne wydarzenie w parku miejskim Ostrowa Lubelskiego. W ramach pikniku rodzinnego – ci najmłodsi – mogli się wyszaleć na przygotowanych przez gminę atrakcjach. Rodzice za to mogli podziwiać, jak ich pociechy mają uśmiech na twarzy. Dlaczego? Bo atrakcji nie brakowało. Pokazy strażackie, pierwszej pomocy i sprzętu policyjnego nie tylko były atrakcyjnymi widowiskami, ale także miały wartość edukacyjną. Uczestnicy na własne oczy zobaczyli, jak funkcjonują służby ratunkowe i jak ważna jest wiedza na temat pierwszej pomocy. Dzień swawoli dla najmłodszych okrasił spektakl „Gdzieś daleko - bajka EKO", który dostarczył sporo emocji. Ale miał też wydźwięk edukacyjny, bowiem jednocześnie przekazano zgromadzonym w ten sposób ważne przesłanie dotyczące ochrony środowiska. Ale to nie jedyne atrakcje, z których mogli korzystać mieszkańcy Ostrowa. W trakcie niedzielnego pikniku zorganizowano także stoiska promocyjne m.in. Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej. Przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej przez Zespół Szkół dodatkowo wzbogaciło piknik, dostarczając ciekawych informacji i możliwości dla młodych mieszkańców. Piknik był nie tylko miejscem zabawy, ale także okazją do poznawania nowych ścieżek edukacyjnych. Zwieńczeniem niedzielnego rodzinnego pikniku były słodkości i przysmaki serwowane przez burmistrza Józefa Gruszczyka oraz panie z Urzędu Miejskiego.

Pro

 

1 czerwca dzieci wchodzące w skład zespołu "Dziecięca Ferajna" (w tym 6 osób ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim) zostały zaproszone przez Pana Premiera Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego do gmachu Ministerstwa na występ oraz poczęstunek. Podczas spotkania zarówno dzieci jak i   opiekunowie otrzymali z rąk Pana Ministra pamiątkowe dyplomy oraz prezenty edukacyjne. Przed koncertem Dziecięca Ferajna odbyła wycieczkę na Powązki Wojskowe. Dzieci zapaliły znicze przy grobach warszawskich Powstańców-Poetów: K. K. Baczyńskiego, T. Gajcego, J. "Ziutka" Szczepańskiego, harcerzy Szarych Szeregów m.in. bohaterów "Kamieni na Szaniec": "Alka", "Rudego" i "Zośki", Żołnierzy Wyklętych (m.in. bohater Lubelszczyzny Hieronim Dekutowski "Zapora"). Po koncercie - obiecane lody i spontaniczny występ dla przechodniów na warszawskim Starym Mieście. Emocje, moc wrażeń, na długo niezapomnianych wspomnień. Warto zaznaczyć, że zespół pojechał do Stolicy dzięki wsparciu Pana Burmistrza Ostrowa Lubelskiego, który użyczył dzieciom autokar.

Norbert "Smoła" Smoliński

fotorelacja kaznowW dniu 3 czerwca 2023 roku odbyła się uroczystość 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaznowie oraz Gminny Dzień Strażaka. Obchody rocznicowe rozpoczęła uroczysta Msza św. polowa koncelebrowana, sprawowana przez ks. Romana Sawczuka - diecezjalnego kapelana strażaków, ks. Jana Orłowskiego - emerytowanego proboszcza parafii Ostrów Lubelski, ks. Stanisława Kluska - obecnego proboszcza parafii Ostrów Lubelski i ks. Stanisława Jastrzębskiego - proboszcza parafii Rozkopaczew. Msza św. dziękczynna została odprawiona w intencji strażaków-ochotników i ich rodzin z OSP Kaznów i pozostałych członków jednostek naszej Gminy a także tych, którzy odeszli na wieczny spoczynek oraz zaproszonych gości. W dalszej części uroczystości na placu przy remizie strażackiej, odegrano hymn państwowy i wciągnięto flagę państwową na maszt. Pan Józef Gruszczyk – burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz Antoni Maleszyk - prezes OSP w Kaznowie jako gospodarze dokonali otwarcia uroczystości i powitali przybyłych gości w osobach: p. Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki, p. Stanisław Gogacz - Senator RP, p. Jan Kanthak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Janusz Bodziacki w zastępstwie Jarosława Stawiarskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego, p. Artur Jaśkowski w zastępstwie Lecha Sprawki - Wojewody Lubelskiego, nadbryg. Tomasz Podkański - Za-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, p. Marek Fiutka - Komendant Miejski PSP w Lublinie, Marian Starownik - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie, Wojciech Kniaziuk reprezentował p. Gustawa Jędrejka Prezesa Lubelskiej Izby Rolniczej, Lucjan Mileszczyk - członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego reprezentował Tomasza Marzędę Starostę Lubartowskiego, Grzegorz Szyszko - Dyrektor Biura ZW ZOSP RP w Lublinie, p. Sylwester Goławski - Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie, p. Krzysztof Paśnik – Burmistrz Lubartowa, p. Krzysztof Kopyść – Wójt Gminy Lubartów, Marek Kubik - Wójt Gminy Niedźwiada, Beata Gregorowicz - Sekretarz Gminy reprezentowała Pawła Woźniaka Wójta Gminy Serniki, Eliza Smoleń - Wójt Gminy Uścimów, p. Włodzimierz Kołton - Kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska reprezentował p. Tomasza Piecaka - Wójta Gminy Ostrówek, p. Kazimierz Kosiak Przewodniczący RM w Ostrowie Lubelskim wraz z Radnymi i Sołtysami, p. Zbigniew Harasim - emerytowany Prezes OSP Kaznów, Mariusz Sławecki - Kierownik Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim, p. Piotr Grygiel - Komendant Gminny OSP w Ostrowie Lubelskim, p. Sylwia Szczepańska - Sekretarz Gminy Ostrów Lubelski, p. Iwona Drozd – Dyrektor Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim, p. Agnieszka Kołkiewicz - Dyrektor ZOOS w Ostrowie Lubelskim, p. Edyta Szkuat - kierownik ŚDS w Jamach, p. Janusz Wawerski – Prezes Zarządu ZGKiM sp. z o.o. w Ostrowie Lubelskim, p. Marta Szklarczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaznowie, ks. Roman Sawczuk - Diecezjalny kapelan strażaków, ks. Stanisław Kluska - proboszcz parafii Ostrów Lubelski, ks. Stanisław Jastrzębski – proboszcz parafii Rozkopaczew, ks. Jan Orłowski – emerytowany proboszcz parafii Ostrów Lubelski, p. Paweł Kraszewski dyrektor ds. personalnych reprezentował p. Kasjana Wyligałę - prezesa Zarządu Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., Zbigniew Kosik - Prezes Banku Spółdzielczego w Lubartowie, Piotr Kiszczak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów, Witold Zakościelny - Nadleśniczy Nadleśnictwa Parczew, Tadeusz Harasim – właściciel Masarni, p. Henryk Sobiechowski - Prezes Zarządu Lubelskiego Związku Hodowli Koni, p. Zofia Maleszyk – Prezes Towarzystwa Ziemi Ostrowa Lubelskiego, p. Tomasz Stopa – Prezes Zarządu „Bempresa” w Ostrowie Lubelskim, p. Barbara Starownik – firma „Agrostar” w Nowej Jedlance, p. Sylwester Bogusz i Krzysztof Wiącek – firma VIP s.j. Materiały Budowlane w Lubartowie, p. Marcin Wysok – firma Mardom s.c. w Lublinie, p. Krzysztof Świderski – Obrót Zwierzętami s.j. w Gródku Szlacheckim, p. Mirosław Ratajczak – Usługi Ciesielsko-Dekarskie w Lublinie.

Czytaj więcej: Fotorelacja z Jubileuszu 100-lecia OSP Kaznów 

Podkategorie

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi