Przedszkolaki, uczniowie szkół gminnych, wychowankowie Centrum Kultury – to oni zaprezentowali się na scenie podczas koncertu charytatywnego „Dzieci – Dzieciom”. Dodatkową atrakcją był finał konkursu plastycznego, Mikołaj i góra prezentów.

Tradycją dla mieszkańców naszej gminy jest coroczny koncert charytatywny, który odbywa się zawsze w okresie przedświątecznym. Ten czas jest dla nas niezwykle ważny, pełen refleksji i podsumowań… Za każdym razem wyciągamy pomocną dłoń do drugiego człowieka. Tym razem zbieraliśmy datki pieniężne dla Igi Tarasińskiej oraz Mileny i Moniki Koziej.

Tegoroczny koncert wzbogacony był wręczeniem nagród w konkursie plastycznym „Co zagraża dzieciom na wsi?” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie. W tym dniu przybyli do nas znamienici goście, a zarazem sponsorzy naszej imprezy. Powitaliśmy przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie: Jolantę Sobotę - Zastępcę Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy, Katarzynę Fałek – Kurzynę, Tomasza Abramczyka i Mirosława Wyrwisza, a także przedstawicieli KRUS w Lubartowie – Zofię Sekułę – Cieniuch – kierownika referatu ubezpieczeń PTK oraz Marzenę Cupryn - Wasil. Nie zabrakło również gospodarza naszej gminy - Józefa Gruszczyka, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Jerzego Sobicha, Sekretarza Gminy - Sylwii Szczepańskiej, a także dyrektorów gminnych szkół.

Jak na prawdziwe Mikołajki przystało, zjawił się Święty Mikołaj - taki prawdziwy! Z długą brodą i wielkim brzuchem. Na tą chwilę z niecierpliwością czekali wszyscy, nie tylko najmłodsi uczestnicy imprezy. Nasz gość przybył specjalnie, aby wręczyć wszystkim laureatom konkursu nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także Burmistrza Ostrowa Lubelskiego. Dzieci, wpatrzone w Mikołaja, w napięciu oczekiwały na swoją kolej… Radość ich nie miała końca!

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, mogliśmy zobaczyć i usłyszeć grono niezwykle zdolnych artystów. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, a także podopieczni ostrowskiego Centrum Kultury uświetnili koncert swoimi występami. Biletem wstępu były datki pieniężne zbierane dla mieszkanek naszej gminy - Igi Tarasińskiej oraz Mileny i Moniki Koziej na dalsze leczenie i rehabilitację. W tym dniu nie zabrakło również Szkolnego Koła Caritas, Wolontariuszy z Zespołu Szkół oraz ze Szkoły Podstawowej w Kolechowicach z domowymi ciastami a także Warsztatów Terapii Zajęciowej ze stoiskiem rękodzieła artystycznego, kartkami i stroikami świątecznymi.
   Występujący artyści zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności muzycznych, tanecznych, jak również teatralnych. Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie oraz pomoc przy Koncercie Charytatywnym. Dziękujemy również dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom, opiekunom, a przede wszystkim dzieciom. Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Sobczyńska
Centrum Kultury