Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Msza święta, poświęcenie sztandaru szkoły, wizyta w Urzędzie Miejskim oraz ślubowanie klasy pierwszej… tak wyglądała wizytacja kanoniczna w Ostrowie Lubelskim. W uroczystości udział wziął biskup ks. Kazimierz Gurda.

      W czwartek (3 października), mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęły się uroczystości związane z poświęceniem sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim oraz ślubowaniem klasy pierwszej. Po uroczystej mszy św., Biskup zagościł w Urzędzie Miejskim, gdzie miał okazję spotkać się z włodarzami miasta oraz pracownikami urzędu. Podczas spotkania Bp. Kazimierz Gurda dziękował za bardzo miłe przyjęcie oraz za służbę dla społeczności miasta i gminy. Okazał również wdzięczność za podjęcie przez Radę Miasta uchwały w obronie moralności dzieci uczących się w szkołach gminnych. Na zakończenie swojej wizyty dokonał pamiątkowego wpisu w kronice. Następnie w sali gimnastycznej, rozpoczęła się część artystyczna podczas, której Rodzice w podniosły sposób przekazali sztandar na ręce szkoły. Nie zabrakło także występów dzieci i młodzieży szkolnej. Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie klasy pierwszej a na zakończenie odsłonięta została pamiątkowa tablica.

     Składamy serdeczne gratulację na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim. Patron Szkoły to zobowiązanie, zaś Sztandar symbol tradycji, honoru i umiłowania Ojczyzny. Życzymy całej społeczności szkolnej wytrwałości i satysfakcji z codziennej pracy w duchu patriotycznym oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi