Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

1460x616Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk zachęca mieszkańców naszej gminy do udziału w głosowaniu online w ramach rządowego projektu „Pod Biało-Czerwoną”. To patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego, której celem jest zakup masztów i flag dla każdej z gminy w Polsce. Chcemy, aby taki maszt, finansowany z pieniędzy rządowych stanął również w Ostrowie Lubelskim.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głos dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu miasta, mogą oddawać mieszkańcy. Wskazują przy tym również osobę, która zachęciła ich do głosowania. Zgodnie z regulaminem w gminie Ostrów Lubelski potrzeba nam minimum 100 głosów.
Głosować można pod adresem https://bialoczerwona.www.gov.pl/
Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu powyższych warunków. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Więcej o projekcie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi