Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

W dniu 29.07.2022 roku dzięki wieloletnim staraniom, zabiegom, osobistej inicjatywie i zaangażowaniu Józefa Gruszczyka – Burmistrza Ostrowa Lubelskiego oraz owocnej współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Lublinie i Komendą Powiatową PSP w Lubartowie został uroczyście, nieodpłatnie pozyskany i przekazany na rzecz jednostki OSP w Ostrowie Lubelskim ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy napęd 4x4, GCBA 5/32 Mercedes Benz Atego 1529. Pan Łukasz Kowalski prezes OSP w Ostrowie Lubelskim jako gospodarz dokonał otwarcia uroczystości i powitał przybyłych gości w osobach: Stanisław Gogacz - Senator RP, Janusz Wawerski - doradca społeczny reprezentujący Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki, st. bryg. Tomasz Podkański - z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, st. kpt. Sylwester Goławski - z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie, ks. Stanisław Kluska - Proboszcz Parafii w Ostrowie Lubelskim, Jerzy Sobich - Przewodniczący Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim, Józef Gruszczyk - Burmistrz Ostrowa Lubelskiego, Sylwia Szczepańska – Sekretarz Gminy w Ostrowie Lubelskim, Mirosław Kapitan - Prezes GS SCh w Ostrowie Lubelskim, sierżant sztabowy Paweł Kłoda reprezentujący Posterunek Policji w Ostrowie Lubelskim, Piotr Grygiel - Komendant Gminny OSP, Kazimierz Abramik - Prezes OSP Jamy, Antoni Maleszyk - Prezes OSP Kaznów, Andrzej Domański - Prezes OSP Kolechowice Kolonia, oraz członkowie OSP w Ostrowie Lubelskim.

Uroczystego aktu poświęcenia samochodu dokonał ks. Stanisław Kluska – proboszcz parafii Ostrów Lubelski. Kluczyki samochodu i dowód rejestracyjny zostały wręczone przez st. bryg. Tomasza Podkańskiego z-cę komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie w asyście st. kpt. Sylwestra Goławskiego z-cę komendanta powiatowego PSP w Lubartowie na ręce Marcina Kapitana – naczelnika OSP w Ostrowie Lubelskim.

W dalszej części uroczystości swoje słowo do zebranych skierował Józef Gruszczyk - burmistrz Ostrowa Lubelskiego, który serdecznie podziękował za pozyskany pojazd Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Lublinie i Komendantowi Powiatowemu PSP w Lubartowie oraz pozostałym osobom, które w znacznym stopniu przyczyniły się do przekazania samochodu na rzecz OSP w Ostrowie Lubelskim. Jednocześnie zapewnił o kontynuowaniu dalszej udanej współpracy z komendami PSP i profesjonalnym wykorzystywaniu sprzętu na rzecz pomocy społeczności lokalnej w zakresie ratowania życia i mienia. Swoje przemówienia wygłosili również: Stanisław Gogacz - Senator RP, Janusz Wawerski - doradca społeczny reprezentujący Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki i st. bryg. Tomasz Podkański - z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, którzy również złożyli serdeczne gratulacje w związku z pozyskaniem pojazdu, nawiązali do pięknej karty historii działalności oraz kultywowania chlubnych tradycji ochotniczych straży pożarnych i polskiego pożarnictwa.

Na zakończenie głos zabrał Łukasz Kowalski – prezes OSP w Ostrowie Lubelskim, który w sposób szczególny podziękował zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Lublinie st. bryg. Tomaszowi Podkańskiemu, dzięki któremu możemy cieszyć się z tak wysoce profesjonalnego sprzętu, a także Panu Józefowi Gruszczykowi Burmistrzowi za współpracę, zaangażowanie i wszelakie wsparcie. Zwrócił uwagę, że pozyskane pojazdy i sprzęt w znacznym stopniu przyczynią się do bardziej efektywnego i skutecznego niesienia pomocy poszkodo­wanym oraz zwiększą niezawodność i operatywność funkcjonowania jednostki. Jednocześnie obiecał, że jednostka dołoży wszelkich starań aby pozyskane pojazdy i sprzęt służyły nam przez długie lata.

 

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi