Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

doz

Dożynki już za nami. Dużo pracy, przygotowań, rekompensowane świetną zabawą. Były smakowitości, śmiechy, tańce i swawole.

8 września pogoda była łaskawa i sprzyjająca, jeszcze ciepłe słońce i lekki wiaterek. Przyjemnie. Tradycyjnie dożynki gminno-parafialne rozpoczęły się Mszą świętą, której przewodniczył ks. Kanonik Sławomir Olopiak. Korowód dożynkowy przeszedł ulicą Jana Pawła II do Krzyża Milenijnego gdzie złożono kwiaty, po czym korowód doszedł do Parku Miejskiego, gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości. Burmistrz Ostrowa z Panią Sekretarz przywitali gości; zaprezentowano wieńce. Ceremoniał przekazania i dzielenia chleba. Zaszczytni goście zabrali głos. Lubelska Kurator Pani Teresa Misiuk reprezentująca Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka wręczyła nagrody wybitnie uzdolnionym uczniom uczącym się w placówkach oświaty na terenie naszej gminy. Nagrody wręczono również rolnikom. Dożynki były też okazją dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowa Lubelskiego by podziękować za doposażenie jednostki. I tym akcentem zakończyła się część oficjalna. Część artystyczną otworzyły, jak zawsze urocze, najmłodsze latorośle “Ostrowskie wianuszki” oraz Formacja tańca nowoczesnego. Śpiewem uraczyły nas Młode Rozkopaczewianki, Kaznowianki, Ostrowianki Polesianki oraz Chór Męski Pojezierze. Śpiewom przygrywała kapela “Jak Dawniej”. Atrakcją był pokaz laserowy, a dyskotekę pod gwiazdami poprowadzili Dj Emilio i Dj Max.Na zakończenie zagrał zespół “Enjoy”.

Nie zabrakło wielu stoisk degustacyjnych, promocyjnych oraz handlowych. Między innymi było stoisko garncarza, rzeźba w drewnie, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej i wiele innych. Wszyscy postarali się by ta, niewątpliwie jedna z najważniejszych w roku, impreza dostarczyła niezapomnianych wrażeń i zadowoliła mieszkańców naszej gminy. To ważne byśmy pamiętali jak ważna jest praca rolników i byśmy doceniali ich trud. Dlatego w wielowiekowej tradycji obrzędy dożynkowe zajmują miejsce szczególne.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi