Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

   11

   Uroczysta msza w intencji Ojczyzny, pochód ulicami Ostrowa, złożenie wiązanek, akademia– tak w skrócie obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania Niepodległości w Ostrowie Lubelskim.

   Gminne obchody rozpoczęła uroczysta msza święta, podczas której przybyli modlili się w intencji Ojczyzny.  Po eucharystii licznie zgromadzona społeczność lokalna, władze miasta, młodzież szkolna, członkowie organizacji, poczty sztandarowe, oraz uczestnicy mszy w dumnym pochodzie przeszli pod Krzyż Milenijny. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do Parku Miejskiego pod obelisk poświęcony „Obrońcom wiary, bohaterom walk o wolną i suwerenną ojczyznę", gdzie wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Po uroczystym złożeniu kwiatów pod obeliskiem głos zabrał burmistrz – Józef Gruszczyk, który w swoim przemówieniu odniósł się do najistotniejszych wartości wolnej i niepodległej Ojczyzny. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna w Centrum Kultury, nastąpiło tu także uroczyste wręczenie stypendiów dla zdolnej młodzieży, których fundatorem jest Fundacja Na Rzecz Spacyfikowanej Przez Hitlerowców Wsi Jamy. Do grona tegorocznych stypendystów zakwalifikowali się Magdalena Socha oraz Patryk Zagraba.

Następnie na scenie zaprezentowała się grupa „Ostrowskie Wianuszki" przygotowana przez Katarzynę Gil. Na zakończenie tej części mogliśmy obejrzeć piękną a zarazem wzruszającą akademię z niezwykłym przesłaniem, którą przygotowali dla nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie pod kierunkiem Moniki Makowskiej - Demaire, Beaty Sachar, Łucji Kwiatkowskiej, Wiolety Szostak oraz Andrzeja Dąbkowskiego. Na zakończenie gminnych uroczystości odbył się bieg niepodległości, którego inicjatorem jest Jarosław Góźdź. Nagrody rzeczowe ufundowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

   Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, delegacjom, pocztom sztandarowym, Chórowi Parafialnemu, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, druhom strażakom, górnikom, policji i organizacjom społecznym za udział i zaangażowanie w gminnych obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi