Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31

wsparcie

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

    Dzieci ze szkół gminnych w Ostrowie Lubelskim będą mogły korzystać z autobusu zakupionego w ramach programu pod nazwą "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania". Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansowało zakup autobusu w kwocie 750 tys. zł.

    W poniedziałek, 6 marca odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie autobusu zakupionego w ramach programu inwestycyjnego pod nazwą "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania". Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Lubelskim, otrzymała wsparcie w kwocie 750 tys. zł na zakup autokaru ISUZU Grand Toro, który będzie wykorzystywany na potrzeby dowozu dzieci do i ze szkół gminnych, Przedszkola Samorządowego w Ostrowie Lubelskim a także Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy ostrowskiej OSP.
    W uroczystościach udział wzięli m.in. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Senator RP Stanisław Gogacz, Dyrektor Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Janusz Bodziacki, Starosta Lubartowski Tomasz Marzęda, Członek Zarządu Powiatu Lucjan Mileszczyk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Kosiak wraz z radnymi i sołtysami. Nie zabrakło także dyrektorów jednostek podległych, przedstawicieli szkół gminnych, przedstawicieli gminnych jednostek OSP a także społeczności lokalnej.
    Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie autobusu, którego dokonał ks. Stanisław Kluska Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.
    Burmistrz Ostrowa Lubelskiego swoje podziękowania skierował do Ministerstwa Edukacji i Nauki za możliwość skorzystania z programu, dzięki któremu nasza gmina pozyskała dofinansowanie i zakupiła potrzebny sprzęt. Podziękował także Zarządowi OSP w Ostrowie Lubelskim na czele z Prezesem Łukaszem Kowalskim za złożenie wniosku o dofinansowanie na zakup wyposażenia w postaci autobusu. Dzięki zaangażowaniu jednostki OSP, dzieci oraz młodzież będą mogły bezpiecznie pokonywać drogę do i z szkoły. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że przy współpracy z OSP w Ostrowie Lubelskim możemy pomóc zarówno rodzicom, uczniom, jak i naszej gminie.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi