Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

22 listopada br. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem osób znajdujących zatrudnienie nie tylko w ośrodkach pomocy społecznej, ale w różnorodnych instytucjach pomocy, rynku pracy, rehabilitacji, placówkach leczniczych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób potrzebujących pomocy. Głównym celem pomocy społecznej jest umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenia trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać.

Wyróżnienie Wojewody Lubelskiego za wybitne osiągnięcia w zakresie pomocy społecznej w kategorii zespołowej otrzymał Środowiskowy Dom Samopomocy w Jamach. Pracownicy ŚDS
w Jamach poprzez prowadzenie placówki z wielkim oddaniem drugiemu człowiekowi stworzyli przyjazną przestrzeń dla osób z zaburzeniami psychicznym. Wykazują się empatią, wrażliwością, wyrozumiałością i szacunkiem w stosunku do nich. Wprowadzają nowatorskie metody pracy terapeutycznej poprzez organizowanie różnorodnych warsztatów i projektów, troskę o integrację społeczną i udział w życiu publicznym podopiecznych ŚDS, poprzez podejmowanie inicjatyw społecznych i niezwykłych w swej formie wydarzeń kulturalnych. W imieniu zespołu pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Jamach nagrodę  odebrała Edyta Szkuat kierownik placówki oraz Marzena Czabaj pracownik socjalny. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi