Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

W poniedziałek 22 stycznia, w 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyło się uroczyste poświęcenie wyremontowanego pomnika Nieznanych Powstańców Styczniowych na cmentarzu parafialnym w Ostrowie Lubelskim.
W uroczystości  udział wzięli ks. Stanisław Kluska proboszcz Ostrowskiej parafii, Kazimierz Kosiak Przewodniczący Rady Miejskiej, Józef Gruszczyk Burmistrz Ostrowa Lubelskiego, Sylwia Szczepańska sekretarz gminy, Katarzyna Równiak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim wraz z młodzieżą i nauczycielami, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy.
Następnie złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze. Poświęcenie pomnika Nieznanych Powstańców Styczniowych było nie tylko ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności, ale również upamiętnieniem bohaterów, którzy oddali swoje życie w walce o wolność i niepodległość Naszej Ojczyzny. Wszystkim obecnym dziękujemy za udział w uroczystości. Księdzu Proboszczowi za poświecenie pomnika. Serdeczne podziękowania kierujemy również do pocztów sztandarowych, młodzieży szkolnej wraz z opiekunami.
Remont pomnika był możliwy dzięki otrzymanej dotacji celowej udzielonej z budżetu Wojewody Lubelskiego na zadanie pn. Remont obiektu grobownictwa wojennego: "Mogiła zbiorowa Powstańców Styczniowych na Cmentarzu Parafialnym w Ostrowie Lubelskim" w kwocie 20 300 złotych.

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi