Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

 

 DSC0057My pamiętamy pełną prawdę, pełną historię o tamtych czasach. Pamiętamy w szczególności czyn i poświęcenie Żołnierzy Niezłomnych, ale pamiętamy również o tych wszystkich, którzy Niezłomnych Żołnierzy torturowali. Pamiętamy po to, żeby logicznie i sensownie budować przyszłość naszej Ojczyzny. Pamiętamy!”

W piątek, 1 marca w Ostrowie Lubelskim oddaliśmy hołd Żołnierzom Niezłomnym – Wyklętym. Tym, którzy mieli zostać zapomniani na zawsze, ponieważ nie mogli zaakceptować Polski zniewolonej i zsowietyzowanej. Zostali wyklęci przez system komunistyczny i ludzi, którzy ten system tworzyli. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą. Władze miasta, dzieci oraz młodzież ze szkół gminnych wraz z opiekunami, poczty sztandarowe a także społeczność lokalna modlili się w intencji poległych. Następnie Burmistrz z Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim wraz z uczniami złożyli symboliczne wiązanki i zapalili znicze. Obchodom towarzyszył Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim, w którym udział wzięli uczniowie gminnych szkół podstawowych oraz młodzież z Zespołu Szkół.

Obchodząc Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dajemy świadectwo, że ludzie którzy oddawali swoje życie przed kilkudziesięcioma laty nie zginęli daremnie. Zdradzeni w tragicznych okolicznościach, jednak wygrali. Wygrali, ponieważ my dzisiaj oddając im hołd – nie dajemy zginąć poległym… Oni polegli, ale nie zginęli.

Cześć i chwała Bohaterom!

 

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi