Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

W słoneczną niedzielę 31 maja 2015 roku na stadionie sportowym MOSiR w Lubartowie odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje wszystkich gmin z terenu powiatu lubartowskiego, łącznie 25 jednostek męskich oraz 13 drużyn żeńskich. Naszą gminę reprezentowali zwycięzcy gminnych zawodów sportowo-pożarniczych z roku 2014 – OSP Jamy i z 2015 – OSP Rozkopaczew II z drugim miejscem. Zawody składały się z trzech konkurencji: musztry, sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Po pasjonującej rywalizacji jednostka z OSP Wólka Rokicka z gminy Serniki osiągnęła najlepszy czas łączny - 103,51 s. i wywalczyła pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji zawodów. Jednostka ta będzie reprezentowała powiat lubartowski na wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych. Drugie miejsce z czasem łącznym 106,31 s. osiągnęła OSP Nowa Wola z gminy Serniki, natomiast trzecie miejsce z czasem łącznym 106,39 s. OSP Jamy z gminy Ostrów Lubelski. W ostatecznej klasyfikacji jednostka z OSP Rozkopaczew II zajęła XVIII miejsce. W kategorii drużyn żeńskich I miejsce zajęła OSP Talczyn z czasem 124,81 s., II miejsce OSP Wólka Rokicka z czasem 125,71 s. natomiast III miejsce OSP Leszkowice – czas 133,14 s. W kategorii musztry drużyn żeńskich zwyciężyła OSP Pałecznica przed OSP Kamionka i OSP Firlej. W kategorii musztry drużyn męskich zwyciężyła OSP Brzeziny przed OSP Firlej i OSP Ostrówek. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy natomiast trzy najlepsze puchary i nagrody pieniężne. Drużynom prezentującym naszą gminę gratulujemy osiągnięcia tak wysokich pozycji – należy tutaj wymienić OSP Jamy. Życzymy równie udanych startów w przyszłych zawodach powiatowych już za dwa lata.

K.H.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi