Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Niby nic, zwyczajne „pa pa pa”…
Galeria zdjęć...

image027
W niedzielę 21 czerwca Ostrów Lubelski stał się wojewódzką stolicą muzyki dętej a to, za sprawą XXX Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych OSP. Do naszego miasta ściągnęło 10 orkiestr by walczyć o tytuł najlepszej. „Od wieków orkiestry towarzyszą podniosłym i radosnym chwilom. Przy ich akompaniamencie świętujemy najważniejsze uroczystości kościelne i państwowe, a nasi przodkowie słuchali dźwięków trąb i werbli po każdej zwycięskiej bitwie. Radują ucho, podnoszą na duchu i dodają wdzięku każdemu wartemu uwiecznienia momentowi.”- mówił burmistrz Ostrowa Lubelskiego, Józef Gruszczyk otwierając przegląd i witając jego uczestników. Wśród znamienitych gości nie zabrakło Senatora RP Stanisława Gogacza, Posła na Sejm RP – Jacka Czerniaka, Wicewojewody Lubelskiego- Mariana Starownika, st. bryg. Gustawa Włodarczyka – zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP, starosty lubartowskiego – Fryderyka Puły i wielu innych osobistości. Gościem specjalnym była ostrowianka, IV vice Miss Polski i Miss Widzów Polsatu - Weronika Marzęda. Przegląd rozpoczęła msza święta w intencji muzyków. Wielkimi barwami nagrodzono wszystkie orkiestry prezentujące grę w marszu i musztrę paradną. Niesamowite emocje towarzyszyły występowi połączonych orkiestr w liczbie ok 400 muzyków, którzy pod dyrekcją Wojciecha Duraka - kapelmistrza ostrowskiej orkiestry odegrali hymn strażacki i wpadający w ucho utwór „Orkiestry dęte” . Zmaganiom konkursowym czujnie przyglądało się jury w składzie: przewodniczący - ppłk rez. Bogusław Hilla oraz mjr dr. Marcin Ślązak i por. Dariusz Kaczmarski. A oto werdykt:

I miejsce - Kiełczewice Górne, II miejsce - Tomaszów Lubelski, III miejsce - Lubartów, IV miejsce - Ostrów Lubelski, V miejsce - Mełgiew, VI miejsce - Rejowiec, VII - miejsce Niedrzwica Kościelna, VIII miejsce- Szastarka, Kraśnik i Tarnogóra.

Grę w marszu najlepiej wykonała orkiestra z Lubartowa, a za najlepszego kapelmistrza uznano Rafała Maruszaka – kapelmistrza orkiestry z Mełgwi.

W regulaminie nie przewidziano nagrody publiczności, ale gdyby taka była, z pewnością trafiłaby do miejscowej orkiestry z Ostrowa Lubelskiego.

Nie zabrakło również słów uznania i podziękowań pod adresem organizatorów wypowiedzianych przez gospodarza Przeglądu, burmistrza Józefa Gruszczyka: „Przygotowanie tak imponującego widowiska nie byłoby możliwe bez wysiłku i współpracy ludzi, którzy podjęli się tego zadania pomimo codziennych obowiązków. W związku z tym nie sposób pominąć działaczy Ochotniczej Straży Pożarnej, pracowników Urzędu Miejskiego, Centrum Kultury, Gospodarki Komunalnej. Szczególnie pragnę podziękować panu Tadeuszowi Szyszko - dyrektorowi Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP woj. Lubelskiego za okazane nam zaufanie i ogromne zaangażowanie w organizację Przeglądu oraz prowadzącemu panu - Wiktorowi Jakubczykowi.  Słowa wdzięczności kieruję pod adresem sponsorów wydarzenia, a są nimi:

1. Bank Spółdzielczy w Lubartowie

2. Bogdan i Krzysztof Świderscy -Obrót Zwierzętami

3. Tadeusz Harasim – Masarnia z Ubojnią

4. Szyszko i Wspólnicy Spółka Jawna

5. Gminna Spółdzielnia SCh

6. Witold Barszcz

Jeszcze raz wszystkim dziękuję, jestem dumny że mogę być gospodarzem w tak aktywnej, wspaniałej gminie, która podejmuje się organizacji tak ważnych przedsięwzięć o skali wojewódzkiej. Mam też nadzieję, że zasłyszana dzisiaj muzyka jeszcze długo rozbrzmiewać będzie w naszych sercach.

Wszystkim członkom orkiestr składam wyrazy uznania oraz podziękowania za zaangażowanie i wzbogacanie życia kulturalnego lokalnych społeczności. Życzę Wam jeszcze wielu takich imprez, mnóstwa osiągnięć oraz satysfakcji z realizacji uzdolnień i zainteresowań artystycznych. Jesteśmy wdzięczni za muzykę, którą się z nami dzielicie.

Przegląd zakończył fantastyczny występ zwycięzców tegorocznego Przeglądu orkiestry z Kiełczewic Górnych, a żywa reakcja publiczności świadczy o tym, że naprawdę „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła!”.

Galeria zdjęć...

CK

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi