Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Dnia 11 Listopada 2015r, po raz kolejny obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jak co roku, obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele parafialnym w Ostrowie Lubelskim. Następnie przemarsz do Parku miejskiego, w którym udział wzięły władze miasta, orkiestra dęta OSP, poczty sztandarowe, społeczeństwo składając podczas niego wieńce pod Krzyżem Milenijnym oraz pod obeliskiem w Parku, gdzie głos zabrał burmistrz Ostrowa Lubelskiego –Józef Gruszczyk.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna obchodów, Formacja Tańca Ludowego z Ostrowa Lubelskiego przygotowana przez pana Pawła Jędrejaka wystąpiła w wiązance tańców ludowych. Pokaz tańca w wykonaniu maluchów przypadł do gustu słuchaczom. Na twarzach gości, siedzących na widowni widoczny był uśmiech!

W tym ważnym dla nas dniu nastąpiło również wręczenie Stypendiów Fundacji na Rzecz Spacyfikowanej przez Hitlerowców Wsi Jamy dla najzdolniejszych, tegorocznych maturzystów naszej gminy. A są nimi: Agnieszka Skomorowska, Ewelina Markiewicz, Marta Kanak, Robert Socha i Dawid Kozłowski, oraz Aleksandra Czuj z Włodawy.

Następnie odbył się koncert Orkiestry dętej OSP z Ostrowa Lubelskiego. Przygotowali dla nas 3 utwory: marsz „Pancerni chłopcy”, „The mission”- Ennio Moricone i „Polonez z filmu Pan Tadeusz”.

Wielkie ukłony i podziękowania kierujemy do Pani dyrektor Jolanty Lato oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Kolechowicach jak i również samej młodzieży za przygotowanie okolicznościowej akademii.

W tym roku niestety warunki atmosferyczne uniemożliwiły przeprowadzenie Biegu Niepodległości.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach oraz za zaangażowanie i pomoc.

97 rocznica odzyskania niepodlegoci 20151116 2099959085


Galeria zdjęć

CK w Ostrowie Lubelskim

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi