Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2018

texas2018ZAPROSZA DO UDZIAŁU W PROGRAMIE WYMIANY MŁODYCH ROLNIKÓW POLSKA - TEXAS 2018

   Program skierowany jest do młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z gospodarstwem rolnym. Ma  dostarczyć im wiedzy i doświadczenia, które będą przydatne w dalszej pracy w gospodarstwie. Program realizowany jest w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Co roku w tym samynm czasie polscy rolnicy wyjeżdżają na fermy do Teksasu, z młodzeiż z Teksasu przyjeżdża do polskich gospodarstw.

Więcej szczegółów w załącznikach.

herbObwieszczenie

   W sprawie konsultacji społecznej dotyczącej opiniowania „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt” na terenie Miasta i Gminy Ostrów Lubelski w 2018 r.

   Informuje się o możliwości składania uwag i wniosków dotyczących w/w programu w Urzędzie Miejskim w Ostrów Lubelski, pok. Nr 3 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu, w terminie 21 dni od zamieszczenia niniejszego obwieszczenia tj. do dnia 26 lutego 2018 roku.

Uwagi mogą być wnoszone w formie pisemnej lub ustnej do protokołu oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostrów Lubelski dnia 05.02.2018 r.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (PROJEKT Uchwały Programu opieki nad zwierz. bezdomnymi z Zamościem 2018.docx)PROJEKT Uchwały Programu opieki nad zwierz. bezdomnymi z Zamościem 2018.docx 13 kB475

Dostojny pochód ulicami Ostrowa, uroczysta sesja Rady Miejskiej a także niesamowita lekcja historii – tak rozpoczęły się obchody 470 lecia miasta Ostrowa, które będą trwały przez najbliższy rok.

W ubiegłą niedzielę (28 stycznia) mieszkańcy Ostrowa obchodzili 470 lecie swojego miasta. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w jednym z najcenniejszych zabytków miasta - w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, sprawowaną przez ks. Tomasza Rehlisa, który swoim porywającym kazaniem poruszył wszystkich obecnych. Następnie w uroczystym przemarszu ulicami udaliśmy się pod Krzyż Milenijny i obelisk poświęcony obrońcom wiary i ojczyzny, gdzie złożono kwiaty. Kolejnym punktem programu było odczytanie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Powałki aktu lokacji miasta oraz przez Burmistrza Józefa Gruszczyka aktu nadania wójtostwa dla Wacława Grzymały. Podczas uroczystej XXXVI Sesji Rady Miejskiej wzorowanej na tej sprzed lat, radni przebrani byli w stroje z epoki. Rada przyjęła uchwałę nadania skwerowi w parku miejskim nazwy „Świętego Krzyża”. W 1628 r. na tym terenie zwanym wówczas Tylnym Rynkiem wybudowany został przez mieszczanina ostrowskiego Wojciecha Krzymuskiego Kościół pod wezwaniem Świętego Krzyża. Uczniowie z Zespołu Szkół przeprowadzili lekcję historii „Dzieje Ostrowa Lubelskiego w XVI wieku”. Genealogie miasta zaprezentował Marek Bunia a uczniowie tutejszej Szkoły Podstawowej przygotowali akademię promującą naszą gminę. Ważnym punktem było wręczenie pamiątkowych medali dla instytucji oraz osób za wieloletnią współpracę na rzecz miasta i gminy Ostrów Lubelski. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienicie goście między innymi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałka województwa reprezentował Łukasz Gołąb a starostę lubartowskiego Radosław Guz, nie zabrakło wójtów z zaprzyjaźnionych gmin, zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji społecznych oraz ekip reporterskich Panoramy Lubelskiej, Kanału S, Radia Lublin, Lubartów24.

To tylko początek całorocznych uroczystości. Ważnym wydarzeniem będzie Jarmark Zygmuntowski, który nie tylko przypomni historię miasta, ale stanie się promocją przyczyniającą się do rozwoju Ostrowa.

Galeria zdjęć              

      Małgorzata Sobczyńska

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi