Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2018

Ostrów Lubelski, dnia 07.11.2018 r.

Znak: RT.6151.1.2018

O B W I E S Z C Z E N I E

Zgodnie z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1257 ze zm.), w związku z art. 42ab ust.2. i art. 42b ust.1e ustawy Prawo łowieckie z dnia 13.10.1995 r. (tj.Dz.U. z 2018 r. poz.2033 ze zm.)

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

podaje do wiadomości publicznej, że:

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim w zakładce „szkody łowieckie” pod adresem: http://www.ostrowlubelski.pl/index.php/aktualnosci-roku-2015/890-odszkodowania-lowieckie udostępniona jest informacja o miejscach przechowywania książki ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym oraz planowanym terminie rozpoczęcia i zakończenia oraz miejsc organizowanych polowań.

W dniu 31.10.2018 r. w Remizie OSP w Ostrowie Lubelskim odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego dla Ochotniczych Straży Pożarnych naszej Gminy w ramach zadania współfinansowanego z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.
Całkowity koszt projektu wyniósł 35 297,40 zł brutto (dofinansowanie 99% ze środków Funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości – kwota brutto 34 944,44 zł, wkład własny 1% ze środków Gminy Ostrów Lubelski – kwota brutt0 353,96 zł). Swoją obecnością na uroczystym przekazaniu sprzętu ratowniczego zaszczycił Pan Andrzej Odyniec – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, ks. Jan Orłowski – kapelan strażaków, Pan Józef Gruszczyk – Burmistrz Ostrowa Lubelskiego,Pan Robert Powałka - Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Piotr Grygiel – Komendant Gminny OSP, przedstawiciele i prezesi jednostek OSP otrzymujących sprzęt ratowniczy. Zakupiony sprzęt po uroczystym podpisaniu umów użyczenia został poświęcony przez ks. Jana Orłowskiego a następnie przekazany Prezesom jednostek OSP naszej Gminy przez Pana Andrzeja Odyńca - przedstawiciela Wojewody Lubelskiego i Pana Józefa Gruszczyka - Burmistrza Ostrowa Lubelskiego.

Poszczególne jednostki naszej Gminy otrzymały niżej wymieniony sprzęt ratowniczy:

Czytaj więcej: UROCZYSTE PRZEKAZANIE SPRZĘTU RATOWNICZEGO JEDNOSTKOM OSP

 Gmina Ostrów Lubelski

 przyłączyła się do 19– tej Akcji Polacy – Rodakom

„… Wobec trudnej sytuacji Polaków mieszkających za wschodnią granicą, a szczególnie na Ukrainie już po raz 19 - ty organizujemy: ZBIÓRKĘ i przygotowanie

paczek świąteczno – noworocznych dla polskich rodzin i polskich dzieci.”

 Zapraszamy wszystkich do zbiórki od 6 listopada do 3 grudnia 2018 r.

 Zbieramy:

- słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo – mięsne (metalowe lub plastikowe opakowania), makaron, cukier, kasza, ryż, mleko w proszku itp.

- książki z polską literaturą piękną, oraz małe zabawki – przytulanki.

Nie prowadzimy zbiórki odzieży i butów.!

Dary składane są w sklepach, szkołach i w Centrum Kultury

Więcej szczegółów pod nr telefonu 81 85 20 037- Centrum Kultury.

Akcji patronuje Stanisław Gogacz Senator RP.

 

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje mieszkańców nieruchomości zamieszkałych w Rozkopaczewie, iż w dniu 12 listopada 2018 r. firma EKO-TRANS Sp. z o. o. nie będzie odbierała odpadów zgodnie  z harmonogramem z uwagi na dzień ustawowo wolny od pracy.

W związku z powyższym ustalono następujące terminy odbioru odpadów:

- 13 listopada 2018 r. – odpady komunalne zmieszane oraz papier i tektura

- 14 listopada 2018 r. – popiół oraz odpady bio (zielone).

Prosimy o wystawienie odpadów we wskazanych terminach do godziny 7.00.

26 października o godzinie 12.30 do Ostrowa Lubelskiego zawitają doradcy z Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego i udzielą bezpłatnych porad o tym jak oszczędzić na rachunkach za energię oraz w jaki sposób skorzystać z dotacji na ten cel.

- Nasi doradcy udzielą wszelkich informacji o możliwościach wymiany kotłów, ocieplenia budynków, wymiany okien, montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych oraz możliwościach dofinansowania do tych inwestycji. Doradzą jak korzystnie zmienić dostawcę energii – mówi Henryk Smolarz, dyrektor Regionalnego Biura Energii w Urzędzie Marszałkowskim Lublin.

Wysokość dofinansowania termomodernizacji zależy od dochodów na osobę w gospodarstwie domowym i może sięgać od 30 do 90 procent wartości inwestycji, ale nie może przekroczyć 53 tysięcy złotych. Obejmuje wymiany kotłów na urządzenia piątej generacji, okien, ociepleń budynków. Można również otrzymać preferencyjny kredyt na instalację urządzeń do produkcji odnawialnej energii (solary, panele fotowoltaiczne).

Ty też możesz umówić się na spotkanie i skorzystać z bezpłatnej porady. Regionalne Biuro Energii UMWL 20-029 Lublin, ul. Artura Grottgera 4. Telefony +48 81 537-16-16 lub +48 81 537-16-17. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na spotkanie w Ostrowie Lubelskim, które odbędzie się przy Urzędzie Gminy, zapraszają burmistrz Józef Gruszczyk oraz Henryk Smolarz, dyrektor Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi