Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2018

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim
informuje mieszkańców gminy o możliwości uzyskania pomocy w formie produktów żywnościowych
w ramach  Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy  najbardziej potrzebującym Podprogram 2018.

Osoby, które są zainteresowane mogą ubiegać się o pomoc po uprzednim pobraniu skierowania z tut. Ośrodka . W/w sprawie należy zgłosić się w terminie do 19.10.2018r. do tut. OPS ul. Partyzantów 14, 21-110 Ostrów Lubelski, w godzinach: 7.30-15.30 wtorek-piątek, a w poniedziałek 9.00 - 17.00., w celu ustalenia uprawnień do w/w pomocy. Należy wziąć ze sobą dokumenty potwierdzające dochód.

Kryterium otrzymania wsparcia w postaci pomocy żywnościowej:

Dla osoby samotnie gospodarującej : do 30.09.2018 -1268,00 zł, a od 1.10.2018r.- 1402,00zł,

Dla osoby w rodzinie: do 30.09.2018r.- 1028,00 zł na osobę w rodzinie, a od 01.10.2018r.- 1056,00 zł.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 81 8520 529.

Burmistrz Józef Gruszczyk podpisał z firmą Floating Platform System Jacek Ziółkowski z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, umowę na dostawę pomostu pływającego nad jezioro Miejskie w Ostrowie Lubelskim.

    2 października odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego pomostu pływającego nad jeziorem Miejskim. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele wykonawcy Floating Platform System Agnieszka Borządek i Jacek Jagodziński, inspektor nadzoru Aleksander Woźniak, prezes Stowarzyszenia LGR Antoni Gajda, dyrektor biura Stowarzyszenia LGR Paweł Waśniowski, gospodarz miasta Józef Gruszczyk wraz z pracownikami urzędu, przewodniczący rady miejskiej Robert Powałka wraz z radnymi i sołtysami, ks. Jan Orłowski oraz Kierownik ZGKiM Grzegorz Kunaszyk.

    Inwestycja dofinansowana jest z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Kwota dofinansowania: 144 220,00 zł. Koszt całego zadania: 185 730,00 zł. W ramach zadania rozebrane zostało stare molo oraz wybudowany pomost pływający.

 

Małgorzata Sobczyńska

OGŁOSZENIE

 W dniu
11 października 2018 r. (czwartek) o godz. 1100

w sali widowiskowej Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim odbędzie się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa w sprawie gazyfikacji gminy Ostrów Lubelski.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk          

Złote Gody to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W naszej Gminie w dniu 23 września 2018 r. ten Jubileusz świętowało 34 pary małżeńskie, które zawarły ślub w latach 1967-1968. Z tej okazji otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Uroczystość poprzedziła specjalna Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji Jubilatów w ostrowskim kościele parafialnym, a następnie świętujące pary i ich rodziny spotkały się z władzami wojewódzkimi i miejskim w budynku remizy ochotniczej straży pożarnej. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycił pan Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski. Przemówienie do Dostojnych Jubilatów wygłosił gospodarz uroczystości Józef Gruszczyk –Burmistrz Ostrowa Lubelskiego. Wiele ciepłych słów uznania i wdzięczności przekazali: Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski, Robert Powałka - Przewodniczący Rady Miejskiej oraz obecny na uroczystości ks. Jan Orłowski – proboszcz Parafii Ostrów Lubelski. Aktu dekoracji przyznanymi medalami dokonali pan Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski, pan Józef Gruszczyk - Burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz pan Robert Powałka - Przewodniczący Rady Miejskiej. Po oficjalnej ceremonii Pan Burmistrz zaprosił Jubilatów i gości na toast jubileuszowy oraz przygotowany obiad. Dla uświetnienia tej niecodziennej i wzruszającej uroczystości wystąpił Zespół „For you” w składzie: Karol Kapitan, Miłosz Iwanek i Robert Iwanek. W dalszej części uroczystości Jubilaci odbierali zasłużone życzenia i składane toasty przez zaproszonych gości. My również jako społeczność Gminy Ostrów Lubelski przyłączamy się do życzeń i składamy na ręce Państwa i Państwa rodzin w Dniu Jubileuszu „Złotych Godów", słowa najwyższego uznania i wdzięczności oraz życzenia zdrowia, osobistego szczęścia, pogody ducha i wielu dalszych wspólnie przeżytych dni i lat oraz kolejnych jubileuszy.


Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

- Teresa i Ludwik Antonikowie

- Krystyna i Witold Banuchowie

- Teresa i Adam Bazełowie

- Janina i Albin Brzozowscy

Czytaj więcej: ZŁOTE GODY – JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W OSTROWIE LUBELSKIM

maxresdefaultProf. Marek Dobrowolski obsługujący prawnie Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim, 28 sierpnia 2018 roku został wybrany na sędziego Sądu Najwyższego. Na co dzień pracownik w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Serdecznie gratulujemy tak zaszczytnej funkcji.

 

fot. Polskie Radio Lublin

23 września 2018 r. w Wąwolnicy odbyło się Pierwsze Ogólnopolskie Święto: Wdzięczni Polskiej Wsi. Gospodarzem spotkania dożynkowego był Premier RP, Mateusz Morawiecki. Gminę Ostrów Lubelski podczas uroczystości reprezentowali między innymi: Burmistrz Ostrowa Lubelskiego – Józef Gruszczyk, Zespół Śpiewaczy Rozkopaczewianki, Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Ostrów Lubelski.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi