Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2018

Uroczysta msza święta, barwny korowód, konkurs wieńców, występy zespołów ludowych, a także koncert kapeli góralskiej Ciupaga. Tak w skrócie wyglądały tegoroczne dożynki Gminno – Parafialne w Ostrowie Lubelskim. Impreza odbyła się w sobotę (8 września) w Parku Miejskim.

Już po raz kolejny wyjątkowym punktem programu tegorocznych dożynek był korowód złożony z mieszkańców, delegacji z wieńcami, pocztów sztandarowych, zespołów ludowych, Orkiestry Dętej OSP oraz władz miasta i gminy. Śpiewy słychać było w całym mieście. A to dzięki zespołowi ludowemu "Sławiniacy", który przekonał do wspólnego śpiewania wszystkich uczestników orszaku. Dla mieszkańców duże znaczenie miał moment przełamania i dzielenia chleba. Dożynkowy bochen podzielił na scenie burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk razem z przewodniczącym Rady Miejskiej Robertem Powałką, oraz Starostami Justyną Siepsiak i Wiesławem Drabikiem. Burmistrz w swoim przemówieniu między innymi podziękował wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do zorganizowania święta plonów. Nagrody dla wyróżniających się rolników otrzymali właściciele 8 gospodarstw: Justyna i Arek Siepsiak, Wiesław i Anna Drabik, Lucyna i Marcin Kasperczuk, Emilia i Jan Klepka, Aneta i Bogdan Sochal, Katarzyna i Marek Pilska, Jolanta i Cezary Janicki oraz Tomasz Siodłowski.

Czytaj więcej: Dożynki w Ostrowie Lubelskim. Korowód, wieńce i góralski rock’n’roll.

witaj szZ okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2018/2019 - w imieniu władz samorządowych Gminy Ostrów Lubelski składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Uczniom życzę, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Wierzę, że każdy dzień spędzony w szkole będzie dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę, którą w przyszłości spożytkujecie jak najlepiej.

Wszystkim Rodzicom i Opiekunom, życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych pociech i podopiecznych.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

dyplom1 lipca 2018 r zespół „Rozkopaczewianki” już po raz trzeci uczestniczył w V Międzynarodowym Festiwalu Ludowym „Łączy nas Kultura”. Zaprezentował się w utworach „O mój mocny Boże” i „W ciemnym Gaiku płynęła rzeczka”, którymi oczarował jurorów i zgromadzoną publiczność zdobywając II miejsce. Natomiast w kategorii solistów I miejsce wyśpiewała pani Krystyna Hoduń prezentując utwór „Wieła Jagusia wionecek”. W tym Festiwalu rywalizowało ze sobą 32 zespoły wraz z solistami. Ogromnym zaskoczeniem dla Zespołu jak i samej kierowniczki było to że dodatkowo otrzymała ona wyróżnienie z rąk wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka za „ Promowanie Kultury Ludowej w innych regionach oraz przekazywanie właściwych wzorców - młodemu pokoleniu ”. Także Rozkopaczew pozbierał wszystkie główne nagrody jakie były na Festiwalu.

Dozynki Powiatu Lubartowskiego 2018 Krzysztof Onyszko 03626 sierpnia 2018 r. delegacja z gminy Ostrów Lubelski uczestniczyła w Dożynkach Powiatu Lubartowskiego, Gminę reprezentowali miedzy innymi: Burmistrz Ostrowa Lubelskiego – Józef Gruszczyk , Przewodniczący Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim – Robert Powałka oraz Zespół Śpiewaczy Ostrowianki-Polesianki, który uświetnił uroczystość swoim występem. Podczas Dożynek rozstrzygnięto konkurs na wieniec dożynkowy. Wieniec przygotowany przez Panie z Zespołu Ostrowianki-Polesianki zdobył wyróżnienie. 

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi