Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Opady marznące
stopień: 1, prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.
Ostrzeżenie 76/2019
Ważne: Od: 2019-12-30 07:00 Do: 2019-12-30 16:00
synoptyk IMGW-PIB: Michał Pilecki

Książki i pufy wygrała biblioteka w Rozkopaczewie. Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą bibliotekę w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie”Konkurs polegał na codziennym głosowaniu na wybraną bibliotekę od września  do 4 listopada 2019. Zdobyliśmy 3455 głosów. Otrzymaliśmy książki o wartości 300 zł oraz dwie pufy. Dziękujemy!

   W dniu 11 grudnia br. na terenie gminy Ostrów Lubelski przeprowadzone zostało przeszukiwanie lasów, mające na celu odnajdywanie padłych na ASF dzików. W przeszukiwaniach zorganizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii oraz Lubelski Urząd Wojewódzki uczestniczyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, myśliwi i leśnicy.

Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach dzików, zarówno świeżych jak i w dowolnym stadium rozkładu, w tym również kościach. Występowanie ASF wśród dzików stanowi bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Dlatego ważne jest szybkie reagowanie na sytuacje potencjalnie niebezpieczne i zgłaszanie padłego dzika.

Jak postępować po znalezieniu padłego dzika? Jeżeli to możliwe, należy oznakować miejsce znalezienia zwłok dzika w celu ułatwienia ich odnalezienia przez właściwe służby. Nie wolno dotykać zwłok i zbliżać się do miejsca ich znalezienia. Następnie należy zgłosić fakt znalezienia padłego dzika do Powiatowego Lekarza Weterynarii.

    7 grudnia na deskach sceny ostrowskiego Centrum Kultury odbył się Koncert Muzyki Klasycznej „Z Klasyką przez Polskę”. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu koncertów zorganizowanych przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca przy wsparciu i pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Prof. Piotra Glińskiego.

    Józef Gruszczyk – Burmistrz Ostrowa Lubelskiego przekazał słowa uznania i podziękowań organizatorom za wkład w realizację projektu i promowanie muzyki klasycznej wśród mieszkańców Powiatu Lubartowskiego. Projekt „Z klasyką przez Polskę” to cykl koncertów odbywających się na terenie całej Polski, którego celem jest dotarcie do mniejszych miast, miasteczek i gmin z programami muzycznymi poświęconymi muzyce klasycznej. W programie koncertu odbywającego się w Centrum Kultury znalazła się muzyka kameralna ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej, którą zaprezentowali zebranej publiczności muzycy Polskiego Impresariatu Muzycznego – Urszula Kryger oraz Paweł Cłapiński. Patronat nad koncertem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Burmistrz Ostrowa Lubelskiego.

 

 

 

logo LW BogdankaJednostka OSP w Kaznowie podjęła współpracę z LW Bogdanka w celu poprawy bezpieczeństwa lokalnego. W ramach tejże współpracy jednostka doposażona została w dwa ubrania specjalistyczne typu Nomex, a także miernik wielogazowy, na których zamieszczony został logotyp Spółki. LW Bogdanka zaangażowana jest w tego typu inicjatywy w ramach realizacji swojej Strategii Społecznej Odpowiedzialności, która uwzględnia cele związane zarówno z bezpieczeństwem pracy w kopalni, jak i bezpieczeństwem powszechnym. Kwota finansowego wsparcia wyniosła 7.000,00,- zł +podatek VAT.

Dziękujemy LW Bogdanka za działanie związane ze wspieraniem bezpieczeństwa w gminie Ostrów Lubelski oraz promocję zaangażowaną w działalność ochotniczych straży pożarnych.

 

 

 

     Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o swoich bliskich. Co roku o naszych rodakach zza wschodniej granicy pamiętają mieszkańcy Lubelszczyzny. Już po raz 20. odbyła się akcja „Polacy Rodakom”.

         Zebrane produkty posłużyły do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do naszych rodaków zza wschodnią granicą. W akcji wzięli udział również mieszkańcy gminy Ostrów Lubelski, społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie oraz Koło Łowieckie "LEŚNIK 2" w Lublinie którzy przekazali w tym roku ponad 70 paczek. Zbiórka prowadzona była w szkołach, przedszkolu, jednostkach organizacyjnych gminy i sklepach Gminnej Spółdzielni SCH. Paczki jeszcze przed świętami trafią do Polaków na Ukrainie i Białorusi. Finał akcji z przekazaniem gotowych paczek odbył się 7 grudnia 2019 r. w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Magnoliowej. Mieszkańcom Gminy Ostrów Lubelski zaangażowanym w akcję pomocy rodakom na wschodzie  w imieniu własnym i senatora RP Stanisława Gogacza składam serdeczne podziękowania.

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

DSC 0022Przedszkolaki, uczniowie szkół gminnych, wychowankowie Centrum Kultury zaprezentowali się na scenie podczas koncertu charytatywnego „Dzieci – Dzieciom”. Impreza odbyła się 8 grudnia w Ostrowie Lubelskim.

Tradycją dla mieszkańców naszej gminy jest coroczny koncert charytatywny, który odbywa się zawsze w okresie przedświątecznym. Ten czas jest dla nas niezwykle ważny, pełen refleksji
i podsumowań… Za każdym razem wyciągamy pomocną dłoń do drugiego człowieka. Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę na leczenie Oliwki Rabczuk, u której został zdiagnozowany rdzeniowy zanik mięśni (SMA), bardzo rzadka choroba o podłożu genetycznym.

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, mogliśmy zobaczyć i usłyszeć grono niezwykle zdolnych artystów. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, a także podopieczni ostrowskiego Centrum Kultury uświetnili koncert swoimi występami. Biletem wstępu był datek pieniężny na leczenie i rehabilitację Oliwki Rabczuk. W tym dniu nie zabrakło również Szkolnego Koła Caritas z domowymi wypiekami oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej ze stroikami świątecznymi. Występujący artyści zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności muzycznych jak i również tanecznych.

Czytaj więcej: „Dzieci – Dzieciom”

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi