Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wykłady, prezentacje, degustacje oraz spotkania B2B – to wszystko złożyło się na wspaniały dzień dla współpracy Województwa Lubelskiego z Italią. Organizowana przez Polsko-Włoską Izbę Gospodarczą oraz Samorząd Województwa Lubelskiego konferencja „Doing business together – cooperation of Polish and Italian entrepreneurs” odbyła się 28 listopada w Lublinie.

       Wydarzenie to dedykowane było przedsiębiorcom z branży spożywczej, motoryzacyjnej i medycznej oraz osobom wspierającym rozwój przedsiębiorczości. Głównym celem konferencji było umożliwienie przedsiębiorcom z województwa lubelskiego nawiązania kontaktów biznesowych z włoskimi firmami, które rozważają operowanie w regionie Polski Wschodniej oraz współpracę z lokalnymi podmiotami. Jak podkreślali organizatorzy, polsko – włoska współpraca rozpoczęła się od podpisania porozumienia między gminą Ostrów Lubelski a włoską gminą Palombara Sabina podczas Jarmarku Zygmuntowskiego w 2018 roku, który odbył się w Ostrowie Lubelskim. Wymierne korzyści płyną nie tylko dla mieszkańców naszej gminy ale również dla całego regionu województwa lubelskiego. W celu stworzenia jak najdogodniejszych warunków do nawiązania partnerstwa przewidziano specjalne sesje spotkań B2B wraz z degustacją włoskich produktów. W wydarzeniu udział wzięli m. in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, Przewodniczący Komisji ds. Międzynarodowych Umów Partnerskich Gminy Palombara Sabina Giorgio Buonfiglio, Asesor ds. Rolnictwa Gminy Palombara Sabina Roberto Toppi, rodowita ostrowianka Agnieszka Daniluk – Mąka, która jednocześnie pełniła funkcję tłumacza. Nie zabrakło również włoskich wytwórców bardzo wysokiej jakości produktów spożywczych, niedostępnych dotychczas w Polsce, którzy chętnie podejmowali rozmowy o współpracy z lokalnymi restauratorami i dystrybutorami – co z pewnością może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności zarówno firm włoskich, jak i z województwa lubelskiego. Poza branżą spożywczą, nasz region odwiedzili reprezentanci znanych włoskich firm z sektora medycznego i motoryzacyjnego.

FB IMG 1575357683996

Opady marznące

stopień: 1, prawdopodobieństwo: 90%

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie 72/2019

Ważne: Od: 2019-12-04 06:00 Do: 2019-12-04 13:00

synoptyk IMGW-PIB: Michał Pilecki

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Opady marznące

stopień: 1, prawdopodobieństwo: 90%

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie 72/2019

Ważne: Od: 2019-12-04 06:00 Do: 2019-12-04 13:00

synoptyk IMGW-PIB: Michał Pilecki

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

gęsta mgła
stopień: 1, prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m.
Ostrzeżenie 70/2019
Ważne: Od: 2019-11-26 20:00 Do: 2019-11-27 09:00
synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Ścisłowska
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

„Moja Ojczyzna to historia, pamięć o poległych za nasz kraj, pamięć o tysiącach bohaterów, niezłomnych jak stal…” Koncert pieśni patriotycznej wpisał się w kalendarz imprez na stałe. W tym roku odbył się po raz dziewiąty. Inicjatorkami i organizatorkami są członkinie Zespołu Śpiewaczego „Ostrowianki – Polesianki”.

W niedzielę, 24 listopada odbył się IX Koncert Pieśni Patriotycznej, organizowany przez Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki – Polesianki” z Ostrowa Lubelskiego. Otwarcia koncertu dokonał Marian Markiewicz Prezes Towarzystwa Ziemi Ostrowa Lubelskiego wraz z Józefem Gruszczykiem Burmistrzem Ostrowa Lubelskiego. Na scenie zaprezentowali się soliści, zespoły gminne a także zaprzyjaźnione z okolicznych miejscowości: Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki - Polesianki”, Grupa Wokalna „TREMOLO”, Zespół Śpiewaczy „Brzeźniczanki”, Zespół Śpiewaczy „Senior”, Ewa Malinowska, Agnieszka Budzyńska, Piotr Filipek, Zespół Śpiewaczy „Jarzębinki”, Zespół Śpiewaczy „Górczanki”, Zespół Śpiewaczy „Rozkopaczewianki”, Zespół Śpiewaczy z Talczyna, Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki”, Zespół Śpiewaczy z Krępy oraz Zespół Śpiewaczy „Kumy”.

Nie zabrakło znamienitych gości, wśród nich był Wicestarosta Lubartowski Lucjan Mileszczyk, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Sobich, Sekretarz Gminy Sylwia Szczepańska, Radny Powiatu Lubartowskiego Andrzej Rodak, Mieczysława Kulicka - Muszyńska i wielu innych.

Podczas koncertu Burmistrz Ostrowa Lubelskiego wręczył na ręce Krystyny Hoduń Kierownika Zespołu Śpiewaczego „Rozkopaczewianki” drobny upominek, okazując tym samym wdzięczność za godne reprezentowanie nie tylko naszej gminy, ale także powiatu i województwa.

stopień: 1, prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.
Ważne: Od: 2019-11-24 22:00 Do: 2019-11-25 10:00
synoptyk IMGW-PIB: Ilona Bazyluk
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi