Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

DSC 0902
Mszą Świętą w Kościele Parafialnym, rozpoczęły się obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Rozkopaczewie oraz przekazania sztandaru szkoły. Uroczystości z udziałem ks. bp. Kazimierza Gurdy odbyły się 16 października.

W środę (16 października) Społeczność Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie obchodziła niezwykle ważne święto jakim jest jubileusz 50- lecia szkoły. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele parafialnym pw. Najświętszej Teresy od dzieciątka Jezus w Rozkopaczewie. Słowo Boże wygłosił ksiądz biskup Kazimierz Gurda a następnie poświęcił sztandar tamtejszej szkoły, który został przekazany z rąk Rady Rodziców Pani Annie Czubackiej Dyrektorowi placówki. Kolejnym punktem obchodów była część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej. Na zakończenie uroczystości, została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica z popiersiem Świętego Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Jubileusz 50-lecia SP w Rozkopaczewie

autobus
W związku z uruchomieniem usług transportowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu lubartowskiego informujemy, że na terenie naszej gminy uruchomione zostały dodatkowe kursy autobusowe na linii komunikacyjnej:

  • Lubartów -Wólka Stara Kijańska II – Ostrów Lubelski
    (odjazd z Lubartowa o godz. 04: 45 i 15:50)
  • Ostrów Lubelski - Wólka Stara Kijańska II – Lubartów
    (odjazd z Ostrowa Lubelskiego o godz. 05: 50 i 16:55)

 

W załączeniu treści zatwierdzonych rozkładów jazdy.

 

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (rozkład SIWEK_Lubartów - Ostrów Lubelski.pdf)zatwierdzony rozkład jazdy 1 1003 kB582
Pobierz plik (rozkład SIWEK_Ostrów Lubelski_Lubartów.pdf)zatwierdzony rozkład jazdy 2  1006 kB610

Msza święta, poświęcenie sztandaru szkoły, wizyta w Urzędzie Miejskim oraz ślubowanie klasy pierwszej… tak wyglądała wizytacja kanoniczna w Ostrowie Lubelskim. W uroczystości udział wziął biskup ks. Kazimierz Gurda.

      W czwartek (3 października), mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęły się uroczystości związane z poświęceniem sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim oraz ślubowaniem klasy pierwszej. Po uroczystej mszy św., Biskup zagościł w Urzędzie Miejskim, gdzie miał okazję spotkać się z włodarzami miasta oraz pracownikami urzędu. Podczas spotkania Bp. Kazimierz Gurda dziękował za bardzo miłe przyjęcie oraz za służbę dla społeczności miasta i gminy. Okazał również wdzięczność za podjęcie przez Radę Miasta uchwały w obronie moralności dzieci uczących się w szkołach gminnych. Na zakończenie swojej wizyty dokonał pamiątkowego wpisu w kronice. Następnie w sali gimnastycznej, rozpoczęła się część artystyczna podczas, której Rodzice w podniosły sposób przekazali sztandar na ręce szkoły. Nie zabrakło także występów dzieci i młodzieży szkolnej. Kolejnym punktem było uroczyste ślubowanie klasy pierwszej a na zakończenie odsłonięta została pamiątkowa tablica.

     Składamy serdeczne gratulację na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim. Patron Szkoły to zobowiązanie, zaś Sztandar symbol tradycji, honoru i umiłowania Ojczyzny. Życzymy całej społeczności szkolnej wytrwałości i satysfakcji z codziennej pracy w duchu patriotycznym oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 

Odsłonięcie Pomnika Sybiraków w Starym Uścimowie, 80 rocznica bitwy pod Jabłoniem oraz V Jarmark Pszczelarski w Parczewie. Podczas uroczystości 29 września, gminę Ostrów Lubelski reprezentowali Burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej.

 

Uroczystą Mszą św. w intencji Sybiraków – Żołnierzy AK i innych mieszkańców gminy Uścimów – więźniów łagrów sowieckich i ich rodzin, rozpoczęły się niedzielne uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Sybiraków w Starym Uścimowie. Po powitaniu przybyłych gości, Kombatantów, rodzin zesłanych oraz zgromadzonej społeczności lokalnej, przedstawiony został rys historyczny walki zesłania i pobytu w niewoli. Następnie, po uroczystym odsłonięciu i poświęceniu pomnika nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów. Symboliczną wiązankę, złożył także Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk. Część artystyczną urozmaicił koncert patriotyczny Chóru Męskiego „Pojezierze” przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Ostrowie Lubelskim.

W tym samym czasie Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Sobich reprezentował naszą gminę podczas uroczystości związanych z 80 rocznicą Bitwy pod Jabłoniem 60 dywizji WP SGO „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga z agresorem sowieckim. Po mszy św., miało miejsce uroczyste złożenie kwiatów na mogile poległych Kleeberczyków a także przemarsz pod pomnik żołnierzy poległych w Bitwie pod Jabłoniem.

Podczas V Jarmarku Pszczelarskiego, którego organizatorami są Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” oraz Pszczelarze ziemi parczewskiej, nie zabrakło degustacji produktów pszczelich oraz regionalnych wyrobów. Niezwykłą atrakcją, była prezentacja żywych pszczół w przeszklonym ulu, możliwość zrobienia zdjęcia w stroju pszczelarza czy też warsztaty wykonywania modeli pszczół. Nie zabrakło również prezentacji sprzętu pszczelarskiego a dla Pań- zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem produktów pszczelich. Dodatkową atrakcja były występy artystyczne oraz pokaz wirowania miodu. W imprezie udział wziął Józef Gruszczyk Burmistrz Ostrowa Lubelskiego.

 

 

Małgorzata Sobczyńska

 

stopień: 2, prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z kierunków zachodnich. Maksimum prędkośći wiatru jest prognozowane na godziny wieczorne.
Ważne: Od: 2019-09-30 10:00 Do: 2019-10-01 02:00
synoptyk IMGW-PIB: Anna Woźniak
Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi